jaka kamera do samochodu jest najlepsza

Pomimo zaostrzenia przepisów, nie zawsze możemy czuć się w pełni bezpiecznie na drodze. Dlatego też coraz więcej osób stawia na zakup urządzeń, które w razie ewentualnej kolizji czy uszkodzenia zaparkowanego samochodu, ułatwią im dochodzenie swoich praw. Jednym z najlepszych gadżetów, które doskonale sprawdzą się w tej roli, jest kamera samochodowa.  Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową, która nie tylko będzie rejestrowała obraz w trakcie jazdy? Wiele osób zastanawia się na jakie parametry zwrócić uwagę lub czy faktycznie będą potrzebowali wideorejestratora w swoim pojeździe. Na to, jaki…Czytaj dalej „Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową”

oczekiwanie na pomoc drogowa

Decydując się na wycieczkę samochodową bądź długotrwającą wyprawę warto zaopatrzyć się w podstawowe wyposażenie pojazdu oraz jego odpowiednie zabezpieczenie w formie ubezpieczenia oraz pomocy drogowej. Dodatkowo warto pamiętać o wszelkich aspektach związanych z kondycją techniczną samochodu. Musi być on przede wszystkim sprawny, posiadać aktualne badania techniczne oraz nadawać się do długotrwałej jazdy.

Czytaj dalej "O czym należy pamiętać wybierając się w długą podróż autem?"
stolarka

Włókniny filtracyjne to materiał, który jest niezwykle ważny podczas produkcji materiałów służących do filtrowania powietrza w układach klimatyzacji, ale także zakładach pracy gdzie dochodzi do wysokiego stężenia pyłów np. podczas malowania proszkowego. Materiał, z którego wykonywane są filtry cechuje się wysoką odpornością na zanieczyszczenia oraz odpowiednim poziomem ich przechwytywania przy zachowaniu dużej przepustowości przepływu powietrza.

Czytaj dalej "Czym powinny cechować się włókniny filtracyjne"

Odpowiednia ochrona, a zarazem pielęgnacja samochodu to jeden z podstawowych obowiązków każdego właściciela pojazdu. Nie wystarczy już tylko utrzymanie auta w czystości – warunki atmosferyczne oraz czynniki zewnętrzne zmuszają do tego, aby zastosować nowoczesne, a zarazem gotowe rozwiązania. Pielęgnacja auta woskiem to zawsze świetny sposób, aby zabezpieczyć pojazd przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Niestety, sam proces woskowania jest niezwykle pracochłonny i czasochłonny. Nie każdy może pozwolić sobie na wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu. W tym przypadku świetnie sprawdzi się quickdetailer. Lakier samochodowy nieustannie jest narażony na działanie…Czytaj dalej „Kiedy stosować quick detailer?”

wypożyczalnia aut warszawa

Wynajęty bus lub van może przydać się w wielu różnych sytuacjach. Niestety ze względu na to, że na co dzień, do poruszania się po mieście, nie jest to pojazd komfortowy, dlatego niewiele osób posiada go na własność. W takich sytuacjach warto rozważyć wynajem tego typu aut od wyspecjalizowanej firmy. Kiedy może przydać się wynajęty bus i na co warto zwrócić uwagę, gdy zdecydujesz się na jego wypożyczenie? Idealne auto na dalekie wyjazdy i imprezy zorganizowane Busy i vany to komfortowe rozwiązanie, jeśli chcemy udać się…Czytaj dalej „Kiedy przydaje się wynajem busów i vanów?”

Katalizator jest czymś, co w samochodzie jest montowane w układzie wydechowym. Element ten znajduje się w prawie każdym sprzedawanym obecnie aucie na całym świecie. Jakie są jego zadania? W jaki sposób działa reaktor katalityczny i co sprawia, że się psuje? Czy można go legalnie usunąć z samochodu i co może się stać, jeżeli to zrobisz? Co dokładnie warto jest wiedzieć na temat katalizatora umieszczonego w samochodzie? Po co w samochodzie katalizator? Katalizator montowany jest w samochodzie po to, aby zmniejszyć szkodliwość spalin, które są wydalane…Czytaj dalej „Do czego służy katalizator ?”

wynajem samochodów dostawczych

Wynajem pojazdów to coraz częstsza praktyka. Kupowanie większego pojazdu na stałe — okazuje się być nierentowne. Ponieważ najczęściej, kiedy kupujemy większy pojazd — spalamy więcej paliwa, jego utrzymanie generuje większe koszty, w efekcie wydajemy pieniądze na przedmioty i procesy nam niepotrzebne. Warto więc postawić na mniejszy samochód, zaś większy w razie potrzeby wynająć. Kiedy sprawdzi się wynajem samochodu dostawczego lub busa? Wynajem samochodu dostawczego lub busa okaże się opłacalny szczególnie, gdy potrzebujemy przewieźć większe gabaryty. Podczas przeprowadzek czy remontów wynajem busa czy też pojazdu dostawczego…Czytaj dalej „Jakie są zalety wynajmu busa lub auta dostawczego?”

serwis ford

  Poszukując serwisu samochodowego Forda zależy nam, by mechanicy byli specjalistami w obsłudze silników i podzespołów marki. Jak w każdej marce i dziedzinie także Ford posiada specyficzne mechanizmy, typowe tylko dla samochodów tej marki. Dlatego zależy nam, by specjalista trudnił się właśnie samochodami naszej marki. Na rynku istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o zakłady specjalistyczne. Możemy wybrać zwykłego mechanika, jednak istnieje ryzyko, że nie posiada on szerokiej wiedzy o naszym pojeździe. Możemy zdecydować się na serwis autoryzowany, jednak serwisy autoryzowane wiążą się najczęściej ze zwiększonymi…Czytaj dalej „Czy warto korzystać z nieautoryzowanych serwisów forda?”