Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową

Categories Motoryzacja
jaka kamera do samochodu jest najlepsza

Pomimo zaostrzenia przepisów, nie zawsze możemy czuć się w pełni bezpiecznie na drodze. Dlatego też coraz więcej osób stawia na zakup urządzeń, które w razie ewentualnej kolizji czy uszkodzenia zaparkowanego samochodu, ułatwią im dochodzenie swoich praw. Jednym z najlepszych gadżetów, które doskonale sprawdzą się w tej roli, jest kamera samochodowa. 

Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową, która nie tylko będzie rejestrowała obraz w trakcie jazdy? Wiele osób zastanawia się na jakie parametry zwrócić uwagę lub czy faktycznie będą potrzebowali wideorejestratora w swoim pojeździe. Na to, jaki sprzęt najlepiej wybrać, wpływ ma wiele aspektów. Najważniejsze jednak, aby kamera nie tylko spełniała swoją podstawową funkcję, ale przede wszystkim pomagała chronić naszą własność wtedy, kiedy nie ma nas w samochodzie. 

Kamera w samochodzie – dlaczego warto ją mieć? 

Przemieszczanie się samochodem to bez wątpienia najwygodniejszy sposób podróżowania – zarówno po mieście, jak i w dłuższych trasach. Oprócz standardowego wyposażenia pojazdu, warto pamiętać o urządzeniach i gadżetach, dzięki którym jazda stanie się jeszcze bardziej bezpieczna. 

Kamera samochodowa to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym pojeździe, zwłaszcza jeśli jest on użytkowany na co dzień. To właśnie to niepozorne urządzenie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo oraz szansę na dochodzenie swoich racji w razie wypadku lub zdarzenia na parkingu. Kamera jest w stanie zaoszczędzić mnóstwo kłopotów i dodatkowego stresu związanego z załatwianiem wszystkich spraw związanych z wypadkiem. 

Dobrej jakości nagranie to jeden z najlepszych dowodów dla policji lub ubezpieczyciela dotyczących zdarzenia. Nowoczesne kamery samochodowe nie tylko nagrywają obraz w czasie rzeczywistym w trakcie jazdy. Urządzenia wyposażone w dodatkową opcję, jaką jest uruchamianie kamery po wyczuciu drgań czy uderzenia, umożliwia rejestrację obrazu również przy zgaszonym silniku, gdy samochód stoi zaparkowany w nocy pod domem czy odległym parkingu. 

Współcześnie rejestratory samochodowe są wyposażone w specjalne funkcje, które nagrywają dobrej jakości obraz także po zmroku. Dzięki temu urządzeniu, zwiększamy nie tylko swoje bezpieczeństwo na drodze, ale chronimy nasz pojazd przed uszkodzeniem. 

jak wybrać dobrą kamerkę samochodową

Jaką kamerę samochodową wybrać? 

Wybór kamery samochodowej nie jest taki prosty, gdyż szeroki asortyment producentów sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny model. Dlatego decydując się na zakup rejestratora samochodowego warto zwrócić uwagę na trzy podstawowe aspekty – metodę zapisywania danych, jakość nagrywanego obrazu oraz to, w jaki sposób urządzenie będzie zasilane

Teoretycznie wygląd i wielkość kamery nie powinna odgrywać żadnej roli, gdyż rejestrator ma przede wszystkim spełniać swoją funkcję. Warto jednak pamiętać, iż duże kamery w mniejszych pojazdach mogą powodować dyskomfort w trakcie jazdy oraz ograniczać widoczność nawet na krótkich trasach. 

Wybierając kamerę samochodową warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje jakie posiada. Należy do nich między innymi pojemność karty pamięci i możliwości nadpisywania danych. Dobrym pomysłem jest zakup kamery z czujnikiem ruchu, dzięki czemu będzie ona nagrywała obraz w momencie, kiedy pojazd jest zaparkowany. Dobrze, jeśli jakość obrazu będzie doskonała także po zmroku. Nagrywanie nocne to jedna z najczęściej wykorzystywanych funkcji w przypadku kamer samochodowych. 

Kamera samochodowa IROAD– najlepsza jakość i funkcjonalność 

Kamery samochodowe koreańskiej marki IROAD są uznawane za całym świecie. Dynamiczny rozwój firmy i wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawił, że firma bardzo szybko wkroczyła na globalny rynek, zdobywając uznanie nawet najbardziej wymagających kierowców. Nic w tym dziwnego – kamery IROAD to nie tylko doskonały design, ale przede wszystkim najlepsza jakość obrazu i inteligentne funkcje urządzenia. 

Producent IROAD w swoich kamerach wykorzystuje zaawansowane, a jednocześnie niezawodne rozwiązania, nieustannie udoskonalane w każdym kolejnym modelu. 

Rejestratory samochodowe koreańskiej marki IROAD to przede wszystkich doskonała jakość nagrania w 4K Ultra HD oraz niezwykle pojemna bateria, która umożliwia rejestrację w trybie offline przez wiele godzin. W ofercie marki można znaleźć różnego rodzaju kamery samochodowe. Dodatkowy ciekawy i kompaktowy design sprawia, że kamera nie będzie utrudniała prowadzenia samochodu, a wręcz przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.