warszawa studio tatuażu

Coraz więcej osób decyduję się na wykonanie tatuażu. Niezależnie od wieku, płci czy wyglądu chętnie wykonujemy tego typu ozdoby, które pozostaną z nami przez całe życie. Obecnie wielu artystów świadczy swoje usługi, dzięki czemu zarówno styl jak i charakter wykonanego tatuażu możemy dobrać indywidualnie do własnych preferencji. W zależności od wzoru jaki chcemy umieścić na naszym ciele możemy zdecydować się na tatuaż czarno-biały lub kolorowy. Jakie są wady i zalety obydwu decyzji i na co warto się zdecydować? Kolorowe tatuaże Używając kolorowego atramentu można dodać…Czytaj dalej „Tatuaż – czarno-biały czy w kolorze?”

Z trądzikiem zmaga się wielu z nas na różnych etapach życia. Powoduje on dyskomfort i nieestetycznie wygląda oraz wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych bądź leczniczych. Jednym ze sposobów radzenia sobie z uciążliwym trądzikiem jest poddanie się zabiegowi dedykowanemu właśnie osobom, które cierpią z powodu tej przypadłości skóry. Zobacz, jakie zabiegi są dostępne i w jaki sposób wpływają na skórę twarzy i ciała. PHFORMULA A.C.N.E. Jest to formuła stworzona w szczególności z myślą o osobach, które zmagają się z trądzikiem. Niezależnie od rodzaju tych niedoskonałości, dzięki zabiegowi…Czytaj dalej „Skuteczne sposoby na leczenie trądziku”

zaćma wikłająca

Oczy to bardzo ważny i wrażliwy narząd, który jest podatny na wiele różnych schorzeń oraz uszczerbków. Bardzo łatwo można narząd wzroku uszkodzić, a nawet stracić. Dlatego niezbędne jest to, aby dbać o oczy i odpowiednio się nimi zajmować. Warto unikać pewnych sytuacji, które obciążają wzrok, aby cieszyć się jego zdrowiem dużo dłużej. Oczywiście wiadomo, że nie da się w każdej sytuacji odpowiednio zabezpieczyć oczu. Co zatem może się przytrafić oczom? Jakie są ich najczęstsze schorzenia?

Czytaj dalej "Zaćma wikłająca – czym się charakteryzuje ten rodzaj choroby"
badanie ze stadiometrem

Stadiometr, zwyczajowo nazywany po prostu wzrostomierzem to jeden z podstawowych elementów wyposażenia gabinetów pediatrycznych, szkolnych gabinetów pielęgniarki, szpitali czy salek zabiegowych. Kontrolowanie tempa wzrostu dziecka i nanoszenie wyników na siatki centylowe pozwala precyzyjnie ocenić, czy jego rozwój jest właściwy i czy nie wymaga specjalistycznej interwencji medycznej. Do czego dokładnie służy stadiometr i dlaczego kontrolowanie wzrostu dziecka jest tak istotne? Kiedy badanie wzrostu jest konieczne? Wydawać by się mogło, że wzrost jest jedną z tych cech, które trudno porównać do jakiegokolwiek standardu. Dzisiejsze pokolenia są przecież…Czytaj dalej „Do czego służy stadiometr?”

dentystka

  Ból zęba, wszyscy znamy to aż za dobrze, pojawia się nagle i nie pozwala nam nawet na spokojną myśl ani nawet na chociażby moment chwilowego skupienia. Dominuje i podporządkowuje sobie nas całkowicie, jedynym rozwiązaniem w tak patowej sytuacji jest wizyta u specjalisty. Tutaj jednak pojawia się wrodzony w nas strach i lęk przed bólem, wiemy że wizyta ta nie będzie należała do najprzyjemniejszych i sprawi nam cierpienie, dlatego staramy się jej, za wszelką cenę, uniknąć. Takie zachowanie nie jest tylko domeną dzieci, które boją…Czytaj dalej „Czy leczenie kanałowe jest bolesnym zabiegiem?”

Starsza kobieta

Zaćma, dotykająca w głównej mierze osoby starsze oraz osoby z określonymi predyspozycjami genetycznymi, to jedna z najczęstszych chorób wzroku występujących właściwie w każdym zakątku świata. Szacowana liczba cierpiących na nią osób przekroczyła już 65 milionów, a w samej Polsce osób zdiagnozowanych jest już około miliona. Jej objawy mogą pojawić się nagle, lub rozwijać niezauważone przez wiele lat, co wśród wielu rodzi pytanie: czy z zaćmą da się żyć?

Czytaj dalej "Czy z zaćmą można żyć?"
leczenie u dentysty

Dentysta jest jednym z lekarzy, do których chodzimy najczęściej. Aby w prawidłowy sposób zadbać o odpowiedni stan naszych zębów, należy dość często i regularnie odwiedzać stomatologa. Doświadczony i dobry dentysta, już na pierwszej wizycie będzie mógł udzielić nam wszelkich wskazówek na temat dbania o nasze uzębienie i jamę ustną. Poza tym, wybierając się na wizytę do gabinetu stomatologicznego, zazwyczaj mamy problem. Ból, próchnica, ubytki lub inne kłopotliwe sytuacje związane z jamą ustną, to najczęstsze powody, dla których rejestrujemy się na wizytę. Przed udaniem się do…Czytaj dalej „Jak wybrać dobrego stomatologa?”

foropter

Wchodząc do gabinetu okulistycznego oczekujemy przede wszystkim sprawdzenia, czy nasze obecne soczewki są wciąż odpowiednie. Do takiego badania okulista używa swoje standardowego narzędzia — foroptera. Przyrząd od samego początku wyglądał kosmicznie. Pierwszą osobą, która wpadła na pomysł, by stworzyć foropter był Henry DeZeng w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku. Niedługo potem został opatentowany przez firmę pomysłodawcy, a później sprzedany. Pierwszy foropter wyglądał jak bardzo mocno rozbudowane okulary z wieloma przekładniami. W komplecie do manualnego foroptera był zestaw soczewek sferycznych — dodatnich, ujemnych oraz cylindrycznych. Z upływem…Czytaj dalej „Czym jest foropter?”