Joga jest sposobem na praktykowanie aktywności fizycznej poprzez rozciąganie się i wyciszanie. Jak zacząć trenować jogę? Joga jest sztuką, która na całym świecie staje się coraz bardziej popularna ze względu na woje liczne zalety. Dzięki niej możemy się odprężyć, wyciszyć oraz pozbyć się dolegliwości bólowych w różnych częściach ciała. Praktykowanie jogi może być pomocne przy zwalczaniu schorzeń kręgosłupa i nie tylko. Poszczególne zestawy asan pozwolą nam wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę. Rozciąganie się w ten sposób wykonuje się na specjalnie dobranej macie oraz z zastosowaniem…Czytaj dalej „Od czego zacząć treningi jogi?”

Badania genetyczne dają dziś szanse na poznanie wielu zagadek medycznych ludzkiego ciała, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogliśmy nie mieć pojęcia. Choć sama genetyka nie jest młodą dziedziną nauki, a badania prowadzone na ludzkim genomie w celu wykrywania i leczenia różnych chorób trwają nieustannie, dziś łatwiej niż kiedykolwiek sami pacjenci mogą poddać się badaniom sprawdzającym ich tendencje do konkretnych chorób, jak i szans na przekazanie ich kolejnym pokoleniom. Kiedy warto skorzystać z badań genetycznych i jakie informacje można z nich uzyskać? Badania genetyczne –…Czytaj dalej „Kiedy warto skorzystać z badań genetycznych?”

stomatolog kraków nowa huta

Zabiegi wykonywane w uzębieniu są dzisiaj przeprowadzane sprawnie i z zastosowaniem zaawansowanego sprzętu. Jednak pierwszym krokiem w kierunku zdrowych zębów jest znalezienie profesjonalnego gabinetu i specjalisty, który taki zabieg dobrze przeprowadzi. W tym artykule skupiamy się na ortodoncji i piszemy o trzech gabinetach działających w Krakowie, które oferują leczenie z zakresu tej dziedziny. Czym zajmuje się ortodoncja? Jeśli w Twoim uzębieniu pojawił się problem, którego nie potrafisz dokładnie zidentyfikować, warto dowiedzieć się, czym zajmują się poszczególne dziedziny medycyny, aby wybrać właściwego lekarza. Ortodoncja to dział…Czytaj dalej „3 najlepsze gabinety ortodontyczne z Krakowa”

warszawa studio tatuażu

Coraz więcej osób decyduję się na wykonanie tatuażu. Niezależnie od wieku, płci czy wyglądu chętnie wykonujemy tego typu ozdoby, które pozostaną z nami przez całe życie. Obecnie wielu artystów świadczy swoje usługi, dzięki czemu zarówno styl jak i charakter wykonanego tatuażu możemy dobrać indywidualnie do własnych preferencji. W zależności od wzoru jaki chcemy umieścić na naszym ciele możemy zdecydować się na tatuaż czarno-biały lub kolorowy. Jakie są wady i zalety obydwu decyzji i na co warto się zdecydować? Kolorowe tatuaże Używając kolorowego atramentu można dodać…Czytaj dalej „Tatuaż – czarno-biały czy w kolorze?”

Z trądzikiem zmaga się wielu z nas na różnych etapach życia. Powoduje on dyskomfort i nieestetycznie wygląda oraz wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych bądź leczniczych. Jednym ze sposobów radzenia sobie z uciążliwym trądzikiem jest poddanie się zabiegowi dedykowanemu właśnie osobom, które cierpią z powodu tej przypadłości skóry. Zobacz, jakie zabiegi są dostępne i w jaki sposób wpływają na skórę twarzy i ciała. PHFORMULA A.C.N.E. Jest to formuła stworzona w szczególności z myślą o osobach, które zmagają się z trądzikiem. Niezależnie od rodzaju tych niedoskonałości, dzięki zabiegowi…Czytaj dalej „Skuteczne sposoby na leczenie trądziku”

zaćma wikłająca

Oczy to bardzo ważny i wrażliwy narząd, który jest podatny na wiele różnych schorzeń oraz uszczerbków. Bardzo łatwo można narząd wzroku uszkodzić, a nawet stracić. Dlatego niezbędne jest to, aby dbać o oczy i odpowiednio się nimi zajmować. Warto unikać pewnych sytuacji, które obciążają wzrok, aby cieszyć się jego zdrowiem dużo dłużej. Oczywiście wiadomo, że nie da się w każdej sytuacji odpowiednio zabezpieczyć oczu. Co zatem może się przytrafić oczom? Jakie są ich najczęstsze schorzenia?

Czytaj dalej "Zaćma wikłająca – czym się charakteryzuje ten rodzaj choroby"