język

Najczęściej występującym problemem związanym z wędzidełkiem języka jest jego długość. Problem ten dotyczy ok. 3-4% noworodków. Zbyt krótkie wędzidełko jest powodem ograniczonego zakresu ruchu języka, co w konsekwencji powoduje problemy związane z codziennym funkcjonowaniem niemowlęcia. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie objawy mogą świadczyć o krótkim wędzidełku języka oraz jakie są metody leczenia, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem. 

Czytaj dalej "Jakie są objawy problemów z wędzidełkiem języka i kiedy należy udać się do lekarza?"
alkohol

Choroba alkoholowa obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kręgi społeczne. Dotyczy ludzi o różnym stopniu zamożności i wykształcenia. Jest chorobą groźną i przewlekłą, prowadzącą do spustoszenia całego organizmu zagrażającego zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Kluczem do sukcesu, zwiększającym szansę na wyjście z nałogu, jest odpowiednio wczesne rozpoczęcie terapii alkoholowej. Decyzja o rozpoczęciu leczenia powinna zostać podjęta świadomie i dobrowolnie przez samego uzależnionego, natomiast pierwszy etap poprzedzający terapię powinien stanowić detoks alkoholowy.  

Czytaj dalej "Ile trwa detoks alkoholowy i kto powinien z niego skorzystać?"
nos

Dla wielu osób kształt oraz rozmiar nosa jest powodem kompleksów. Jeśli jest on zbyt duży lub jego kształt nie jest idealny, może obniżać pewność siebie oraz poczucie własnej wartości.  Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na poprawę jego wyglądu była operacja. Obecnie jednak istnieją skuteczne sposoby na to, aby przeprowadzić korektę nosa bez inwazyjnego zabiegu.

Czytaj dalej "Czy korekta nosa bez operacji jest możliwa?"
alkohol

Terapia jako forma leczenia uzależnień jest dzisiaj jedną z najskuteczniejszych metod. Tak naprawdę żadne inne formy leczenia nie są w stanie się bez niej obejść, jednak w dalszym ciągu wielu ludzi czuje pewien dyskomfort związany z terapią, zwłaszcza grupową. Dlatego też coraz częściej osoby uzależnione decydują się na terapię indywidualną. Przyjrzyjmy się więc bardziej takiej formie spotkań i zobaczmy, z czym wiąże się jej wybór.

Czytaj dalej "Terapia indywidualna w leczeniu uzależnień – jak dobrać odpowiedniego specjalistę?"
otylość

Pacjenci zmagający się z nadwagą lub otyłością bardzo często szukają skutecznych sposobów na utratę kilogramów. Dzięki temu nie tylko mają szansę poczuć się lepiej fizycznie, ale również zadbać o swoje zdrowie i nie narażać się na wystąpienie licznych chorób dietozależnych. Oprócz odpowiednio dobranej diety oraz wybranej aktywności fizycznej, pacjenci z otyłością mogą zmniejszyć swój żołądek bez konieczności przechodzenia drastycznych i nieodwracalnych operacji. 

Czytaj dalej "Sposoby na zmniejszenie objętości żołądka bez operacji"
alkohol

Alkohol posiada widocznie negatywny wpływ na wątrobę i trzustkę, czyli organy, które odgrywają wiodącą rolę w metabolizmie glukozy. Substancja ta może także wchodzić w interakcje z niektórymi z leków zażywanych przez diabetyków. Wszystko to sprawia, że osoby chore na cukrzycę muszą zachować szczególną ostrożność w kontekście spożywania alkoholu. 

Czytaj dalej "Czy cukrzyk może pić alkohol?"
chirurg

Coraz częściej zabiegi chirurgiczne są przeprowadzane w ciągu jednego dnia, a następnie pacjenci są wypuszczani do domu. Nowoczesna medycyna umożliwiła bezpieczne przeprowadzanie zabiegów nieinwazyjnych, po których nie jest konieczny pobyt w szpitalu lub stały nadzór lekarza prowadzącego. Chirurgia jednego dnia zyskuje w ostatnich latach na coraz większej popularności i wiele klinik medycznych proponuje tego typu zabiegi swoim pacjentom. 

Czytaj dalej "Chirurgia jednego dnia – nowoczesne podejście do medycyny"
alkohol

Uzależnienie od alkoholu rujnuje życie nie tylko samej osoby uzależnionej, ale także jego bliskich. Zaniedbuje on obowiązki domowe oraz zawodowe, co prowadzi do kolejnych problemów. Aby o nich zapomnieć, osoba uzależniona pije jeszcze więcej, co sprawia, że trafia w błędne koło. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyjście z nałogu jest wszywka alkoholowa.

Czytaj dalej "Wszycie esperalu – co kwalifikuje do zabiegu?"