chirurg

Coraz częściej zabiegi chirurgiczne są przeprowadzane w ciągu jednego dnia, a następnie pacjenci są wypuszczani do domu. Nowoczesna medycyna umożliwiła bezpieczne przeprowadzanie zabiegów nieinwazyjnych, po których nie jest konieczny pobyt w szpitalu lub stały nadzór lekarza prowadzącego. Chirurgia jednego dnia zyskuje w ostatnich latach na coraz większej popularności i wiele klinik medycznych proponuje tego typu zabiegi swoim pacjentom. 

Czytaj dalej "Chirurgia jednego dnia – nowoczesne podejście do medycyny"
alkohol

Uzależnienie od alkoholu rujnuje życie nie tylko samej osoby uzależnionej, ale także jego bliskich. Zaniedbuje on obowiązki domowe oraz zawodowe, co prowadzi do kolejnych problemów. Aby o nich zapomnieć, osoba uzależniona pije jeszcze więcej, co sprawia, że trafia w błędne koło. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyjście z nałogu jest wszywka alkoholowa.

Czytaj dalej "Wszycie esperalu – co kwalifikuje do zabiegu?"
szyja

Na zaburzenia tarczycy cierpi coraz więcej osób, w tym głównie kobiet. Problemy z tym narządem dotyczą przede wszystkim gospodarki hormonalnej, dlatego, jeśli tylko coś jest z nią nie w porządku, to odczuć to można w całym organizmie, nieraz bardzo poważnie. Warto więc badać tarczycę regularnie, a w jaki sposób, gdzie i od kiedy dowiemy się poniżej. 

Czytaj dalej "W jakim wieku powinno się wykonać pierwsze badanie tarczycy?"
trądzik

Blizny po trądziku to problem, który dotyka wielu osób. Są one bardzo nieestetyczne i utrudniają normalne funkcjonowanie. Na szczęście istnieją nowoczesne sposoby, dzięki którym można się ich szybko, a co najważniejsze skutecznie, pozbyć. Jeśli także borykasz się z takim problemem, to koniecznie sprawdź, jak temu zaradzić.

Czytaj dalej "5 sposobów na pozbycie się blizn potrądzikowych"
siłownia

Ławeczki gimnastyczne są podstawowym sprzętem stanowiącym wyposażenie sal do ćwiczeń w szkole, klubie sportowym lub siłowni. Ze względu na to, że charakteryzują się prostą konstrukcją, są łatwe w montażu. Niektóre z nich wyposażone są w zaczepy, dzięki którym można je umieścić w sposób bezpieczny na drabinkach. Najczęściej oferowanymi produktami są ławki o długości od dwóch do trzech metrów. 

Czytaj dalej "3 sposoby na wykorzystanie ławki gimnastycznej"
alkohol

Alkohol to substancja posiadająca widoczny negatywny wpływ na organizm człowieka, która powoduje różnorodne dolegliwości z zakresu zdrowia fizycznego i psychicznego. Jej długotrwałe spożywanie powoduje zaburzenia różnorodnych organów i układów w organizmie człowieka, przede wszystkim układu trawiennego, układu krążenia, a także układu nerwowego. 

Czytaj dalej "Alkohol a koordynacja, czyli co się dzieje w układzie nerwowym alkoholika"
uzależnienie

W minionym wieku problematyka uzależnień oscylowała głównie wokół substancji, które wywierają określony wpływ na organizm, takich jak alkohol, leki lub narkotyki. Kolejnym zagrożeniem identyfikowanym w społeczeństwie okazały się jednak określone zachowania nałogowe, nad którymi chory nie jest w stanie zapanować, mimo że zaburzają wiele obszarów jego życia. Czym są nowe uzależnienia XXI wieku? Jak się przed nimi chronić?

Czytaj dalej "Uzależnienia XXI wieku – jak się przed nimi chronić?"
dziecko

Rodzice ogrywają kluczową rolę w rozwoju prawidłowej postawy ciała u dziecka. Dlatego tak istotne jest kontrolowanie całego procesu wzrostu, zwracanie uwagi na odpowiednią ilość aktywności fizycznej, a także – czynniki, które mogłyby się przyczynić do pojawienia się wad postawy. Jakie działania powinni podjąć rodzice i bliscy, aby zadbać o prawidłową postawę ciała u dziecka? Gdzie można leczyć ewentualne wady postawy i do jakiego specjalisty warto się udać?

Czytaj dalej "Jak dbać o prawidłową postawę dziecka?"
medycyna

Stały rozwój zawodowy jest wpisany w praktycznie każdą branżę – przy czym można śmiało powiedzieć, że w przypadku lekarzy jest on wręcz obowiązkowy, jako że odpowiadają oni za życie i zdrowie swoich pacjentów. W poniższym tekście odpowiadamy na pytanie o to, jak ważny jest stały rozwój kompetencji wśród lekarzy i gdzie mogą oni szukać rzetelnej wiedzy?

Czytaj dalej "Rozwój w karierze lekarskiej – z jakich źródeł korzystać?"