materac ortopedyczny dla małego psa

Legowisko jest niezwykle ważnym miejscem dla każdego psa. Służy nie tylko do spania, ale również do zabawy. Pełni rolę dodatkowego terytorium, w którym pies czuje się bezpiecznie, dlatego powinno być odpowiednio dobrane dla naszego czworonoga szczególnie wtedy, jeśli posiada on specjalne potrzeby związane ze skłonnościami rasy do określonych dolegliwości związanych najczęściej z układem ruchu.  Jakie legowisko dla psa? Legowisko dla psa powinno zapewniać mu komfortowy wypoczynek, dlatego przy jego zakupie trzeba zwrócić uwagę na: Wielkość posłania, które musi odpowiadać rozmiarowi psa. Nie może być zbyt…Czytaj dalej „Legowiska ortopedyczne – jakich producentów są najlepsze?”

zapotrzebowanie w suplementy dla psów

Witaminy odgrywają szczególną rolę w funkcjonowaniu organizmu zwierzęcia. Dzięki witaminom zwiększamy odporność naszego pupila oraz przyczyniamy się do poprawy jego samopoczucia. Są niezwykle istotne w utrzymaniu zdrowia i witalności czworonoga. W prawidłowo zbilansowanej diecie nigdy nie może ich zabraknąć. Odpowiednio zróżnicowany posiłek zawiera wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Zdarza się jednak, że nasz pies wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy a sam pokarm nie wystarczy, aby uzupełnić ich niedobory. W jakich sytuacjach niezbędna jest suplementacja witamin oraz jak w prosty sposób podać witaminy psu? Jakich…Czytaj dalej „Jak w prosty sposób podać pupilowi witaminy dla psa?”

pies na smyczy

Smycz to obowiązkowe akcesorium dla każdego właściciela psa. Jest ona niezbędna podczas każdego spaceru czy dalszej wycieczki. Umożliwia kontrolowanie psa i zapanowanie nad nim nawet w trudnych sytuacjach. Dlatego właśnie wybór odpowiedniej smyczy jest tak bardzo istotny. Musi być ona wygodna zarówno dla właściciela, jak i dla czworonoga. Jak odpowiednio wybrać smycz dla psa, aby była ona doskonale dopasowana do potrzeb pupila i jego pana? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego akcesorium i dlaczego wybór naprawdę dobrej smyczy dla dużego psa jest tak istotny? Czym charakteryzują się smycze przepinane i czy warto na nie postawić? Sprawdź!

Czytaj dalej "Wybierz idealną przepinaną smycz dla dużego psa!"