ostrów

Ostrów Tumski jest najstarszą dzielnicą Wrocławia. Jak sama nazwa wskazuje stanowił on kiedyś wyspę, otoczoną wodami Odry, na której znajdowała się katedra. Rozgałęzienie rzeki spowodowało powstanie wysp. Jedną z nich jest właśnie Ostrów Tumski dzisiaj połączony ze stałym lądem, jednakże nazwa ostrów oznaczająca wyspę zachowała się do czasów współczesnych. 

Czytaj dalej "Ostrów Tumski Wrocław – co warto tu zwiedzić?"

Spacer to jeden z najbardziej pożądanych momentów dla naszych zwierząt domowych, swojego rodzaju rutyna, od której zależy ich dobre samopoczucie. Ta rutyna jest bardzo ważna szczególnie, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami szczeniaka, ponieważ musimy nauczyć go oddawania moczu na ulicy, poza domem, jednocześnie umożliwiając mu spotkania z innymi psami i ludźmi.

Czytaj dalej "Jak często należy wyprowadzać psa?"
Hotel na wyjazd integracyjny okolice Warszawy

Imprezy integracyjne dla pracowników mogą wydawać się zwykłą rozrywką, ale w rzeczywistości mają one także inne plusy. Nie tylko są okazją do odpoczynku od pracy i dobrej zabawy, ale dodatkowo pozwalają na lepsze poznanie się pracowników i zacieśnienie między nimi więzi, co przekłada się na lepszą współpracę podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz realizacji projektów. Jak zaplanować firmową integrację i jak najlepiej spędzić czas z podwładnymi? Sprawdź nasze porady i zaplanuj ciekawą rozrywkę dla swoich pracowników, która na pewno przypadnie im do gustu i będzie pozytywnie…Czytaj dalej „Najlepsze sposoby i pomysły na firmową integrację”

Seniorzy osiągając pewien wiek wymagają całodobowej opieki, której zapewnienie wykracza poza możliwości osób najbliższych.  Wtedy jedynym wyjściem staje się powierzenie opieki nad seniorem ośrodkowi świadczącemu tego typu usługi. Problemem staje się dla rodziny wybór odpowiedniego miejsca, które zapewni optymalną opiekę osobie starszej oraz sprawi, że będzie się ona czuła w tym miejscu dobrze. Ze względu na starzenie się społeczeństwa powstaje bardzo dużo prywatnych domów opieki nad osobami starszymi, oferujących różny zakres usług. Warto, wybierając ten właściwy,  zwrócić uwagę na ofertę domu opieki.

Czytaj dalej "Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu seniora?"
rozwój osobisty coaching online

Życie pełne sukcesów – czy warto dążyć do niego z pomocą coacha?

Każdy z nas chce osiągnąć sukces życiowy i pełnię szczęścia. Zarówno sama droga do sukcesu, jak i konkretny cel niezbędny do osiągnięcia, aby być szczęśliwym, u każdego z nas mogą się znacznie od siebie różnić. Dla jednych najważniejszy będzie sukces zawodowy, dla innych posiadanie szczęśliwej rodziny, dla jeszcze innych rozwój zainteresowań i zdobywanie nowej wiedzy. Bez względu na to, jaka jest nasza definicja szczęścia i sukcesu życiowego, warto drogę do pełni szczęścia sobie ułatwić i skorzystać z pomocy life coacha. Czym dokładnie się on zajmuje i kiedy warto się do niego zgłosić? Dlaczego coaching cieszy się tak dużą popularnością? Sprawdź!

Czytaj dalej "3 kroki do bezstresowego życia pełnego sukcesu osobistego"
wystrój wnętrz

Aranżacja wnętrza to tylko z pozoru banalne, nie wymagające wielkich umiejętności zadanie. W rzeczywistości niestety osoby, które zajmują się zawodowo aranżacją wnętrz to prawdziwi specjaliści, którzy od lat trenują w swoim zawodzie, posiadają wielkie pokłady doświadczenia, imponującą umiejętność wizualizacji przestrzeni oraz zmysł dekoratorskiego smaku, którego niestety większości z nas brakuje.

Czytaj dalej "Dlaczego warto zlecić projektowanie i aranżowanie wnętrz specjaliście?"

Jesteś z Warszawy i chcesz w swoim rodzinnym mieście mieć sesję ślubną? A może pochodzisz z innego regionu Polski, ale Warszawa urzeka Cię swoim klimatem i wieloma pięknymi miejscami, idealnie nadającymi się na sesję? Stolica to bardzo dobre miejsce na fotografie plenerowe w różnym klimacie. Szeroki przekrój architektury pozwala na zdjęcia zarówno w klasycznym i eleganckim stylu w otoczeniu starych kamieniczek, jak na i fotografie nowoczesne, podkreślające światowe życie miasta. Do jakich miejsc warto udać się na sesję w Warszawie? Pałac i Park w Wilanowie…Czytaj dalej „Sesje ślubne w Warszawie”

Klasyczne bajki dla dzieci oraz ponadczasowe baśnie interpretowane są przez różnych twórców i artystów na wiele rozmaitych sposobów. Powstają na ich podstawie ilustrowane książeczki, dopasowane do dzieci w różnym wieku, a także filmy czy nawet seriale animowane dla najmłodszych. Są także bajkowe słuchowiska, czyli nagrania audio, w których bajki odczytywane są z podziałem na role. Dlaczego ta ostatnia forma jest takim ciekawym wyborem i jak wpływa na malucha? Sprawdź poniższe informacje, aby się tego dowiedzieć! Czym są bajkowe słuchowiska? Dzieci uwielbiają, gdy rodzice czytają im…Czytaj dalej „Ulubione bajki dla dzieci – dlaczego warto wybrać te w formie słuchowisk?”

Rowery elektryczne cechują się dość wysokimi cenami ze względu na swoją budowę. Obecnie, dzięki ich wzrastającej popularności, możliwe jest kupno używanego roweru z napędem. Rowerzyści, jako pasjonaci dbają o to, by ich sprzęt zawsze był zadbany, czysty i dobrze działał. Każdemu zależy na tym, żeby maszyna była w pełni sprawna i wygodna. Trochę inaczej jest pod względem wyboru odpowiedniego roweru. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby i zakup roweru może się skupiać na innych kryteriach. Pierwszym z kryteriów jest zamiłowanie do marki. Zapaleńcy jeżdżący…Czytaj dalej „Czy opłaca się kupić używane rowery elektryczne?”