Sesje ślubne w Warszawie

Categories Społeczeństwo

Jesteś z Warszawy i chcesz w swoim rodzinnym mieście mieć sesję ślubną? A może pochodzisz z innego regionu Polski, ale Warszawa urzeka Cię swoim klimatem i wieloma pięknymi miejscami, idealnie nadającymi się na sesję? Stolica to bardzo dobre miejsce na fotografie plenerowe w różnym klimacie. Szeroki przekrój architektury pozwala na zdjęcia zarówno w klasycznym i eleganckim stylu w otoczeniu starych kamieniczek, jak na i fotografie nowoczesne, podkreślające światowe życie miasta.

Do jakich miejsc warto udać się na sesję w Warszawie?

  • Pałac i Park w Wilanowie – Barokowy kompleks, którego budowa zakończyła się w 1729 roku. Siedziba  Jana III Sobieskiego, dzisiaj zachwyca pięknem, niepowtarzalnością i królewskim przepychem. Architektura pałacu jest połączeniem sztuki europejskiej i staropolskiej tradycji budowy. Związek ten czyni z tej budowli jedyną w swoim rodzaju. Szlachecki klimat budynku, dopełniony ogrodem jest idealnym miejscem na sesję ślubną dla par, poszukujących klimatu pałacowego i wzniosłego.
  • Łazienki Królewskie – Zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku. Jego twórcą był Stanisław August Poniatowski. Na terenie Łazienek znajdują się cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny i Chiński. Każdy z nich jest oryginalnym i wyjątkowym planem do sesji zdjęciowej. Łazienki Królewskie to nie tylko przestrzeń parkowa, ale też liczne obiekty, które również tworzą doskonałe tło zdjęciowe: Most Jana III Sobieskiego, Świątynia Sybilli, Stara Kordergarda, Nowa Pomarańczarnia, Stajnia Kubickiego, Biały Domek, Pałac Myślewicki, Pałac na Wyspie.
  • Nowa Biblioteka Uniwersytecka – To przykład współczesnego modernizmu. Nowa Biblioteka przyciąga nie tylko nietypową architekturą, docenianą na konkursach w całej Europie, ale przede wszystkim ogrodem na dachu, który jest jednym z największych i jednocześnie najpiękniejszych ogrodów dachowych w całej Europie. Z dachu podziwiać można panoramę miasta. Monumentalny charakter całej budowli tworzy niesamowite tło zdjęć i idealnie współgra z nowoczesną Parą Młodą, która szuka miejsca spójnie łączącego klasykę ze współczesnością.
  • Plaże nad Wisłą – Nadwiślańskie plaże to seria nieodgadnionych i nieodkrytych zakamarków z pięknym widokiem na miasto. To połączenie uporządkowanej architektury miasta z dziką naturą i wyjątkowym klimatem przyrody. Niektóre z miejsc porażają swoją dziewiczością. Otulone bujnymi drzewami, w połączeniu z zachodem słońca przywodzą na myśl opuszczone wyspy na oceanie. Plaże nad Wisłą zarówno w sercu Warszawy, jak i kilka kilometrów od miasta to doskonały pomysł na oryginalną, romantyczną i wyjątkową sesję zdjęciową. Na tych zupełnie opuszczonych przez ludzi, można spotkać nawet bażanty!
  • Gmach Politechniki Warszawskiej – To zabytkowy budynek, którego budowę rozpoczęto w 1899 roku. Stylistka włoskiego renesansu i baroku jest kwintesencją elegancji i szyku w najlepszym wydaniu. Nie poraża przepychem, a zachwyca swoją monumentalnością. Masywne mury, filary i schody są doskonałą bazą sesji ślubnych. Pięknie współgrają zarówno ze strojami klasycznymi, jak i nowoczesnymi. XIX wieczny budynek jest jednym z najczęściej wybieranych planów sesji zdjęciowych Par zarówno z Warszawy, jak i spoza granic miasta.
  • Kampinoski Park Narodowy – Obszar powstały na terenie Puszczy Kampinoskiej, zachwycający bujnym drzewostanem i kontrastowym zróżnicowaniem terenu. Na terenie parku występują liczne wydmy, ziemie torfowe i czarne ziemie, które nadają mu wyjątkowej aury i tworzą doskonały naturalny plan zdjęciowy. Przez teren parku przepływa Kanał Zaborowski, który również może być miejscem sesji zdjęciowych. W otoczeniu puszystych drzew, dzikiej natury i zwierząt, sesja wykonana na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, na pewno będzie wyjątkowa.

Masz pomysł na sesję zdjęciową w Warszawie w innym miejscu niż te? Podziel się swoją wizją z fotografem. Ważne, by sesja oddawała Wasze charaktery i klimat wesela. Ciekawym i oryginalnym pomysłem na sesję, jest zrobienie zdjęć chwytających życie miasta w jego sercu. Nowoczesne centrum Warszawy śmiało nawiązujące do europejskiej, nowoczesnej stolicy to doskonałe miejsce na sesję dla pary odważnej, łamiącej konwenanse i szukającej czegoś oryginalnego. Dopełnieniem wyjątkowej sesji mogą być zdjęcia wykonane po zmroku. Nocna sesja zdjęciowa to coś, na co jeszcze decyduje się zbyt mało par. Fotografie wykonane nocą, rozświetlone światłami miasta wyglądają niepowtarzalnie i są jedyne w swoim rodzaju.

Fotograf ślubny Grzegorz „Moment” Płaczek przygotował własne zestawienie ulubionych miejsc na sesję ślubną w Warszawie – zapraszamy do zapoznania się z listą.