Czy opłaca się kupić używane rowery elektryczne?

Categories Społeczeństwo

Rowery elektryczne cechują się dość wysokimi cenami ze względu na swoją budowę. Obecnie, dzięki ich wzrastającej popularności, możliwe jest kupno używanego roweru z napędem.

Rowerzyści, jako pasjonaci dbają o to, by ich sprzęt zawsze był zadbany, czysty i dobrze działał. Każdemu zależy na tym, żeby maszyna była w pełni sprawna i wygodna. Trochę inaczej jest pod względem wyboru odpowiedniego roweru. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby i zakup roweru może się skupiać na innych kryteriach. Pierwszym z kryteriów jest zamiłowanie do marki. Zapaleńcy jeżdżący od lat wiedzą, z jakich produktów opłaca się korzystać. Nie można jednak zapomnieć o typie jazdy, jaki najbardziej nam odpowiada. Obecnie można dostać różne rodzaje rowerów z napędem silnikowym.

W samej Europie produkcja rowerów różnych marek liczy około 20 milionów egzemplarzy rocznie. Rowery elektryczne stanowią aż 10% tej liczby, a wszystko wskazuje na to, że ta liczba stale będzie wzrastać.

Zalety i wady używanych rowerów elektrycznych

Zakup używanych rowerów elektrycznych jest więc jak najbardziej opłacalny. Zalety, jakie posiada e-bike, mogą być powodem, dla których Polacy coraz częściej przesiadają się na elektryczne jednoślady. Dziś, kiedy elektryki są znane coraz bardziej, można natknąć się na używane egzemplarze.

Używane rowery elektryczne mają główną zaletę – są o wiele tańsze, niż te ze sklepowych półek. Ich ceny mogą być nawet kilkadziesiąt procent niższe niż te ze sklepu. Wysokie ceny nowych elektryków są związane z ich budową i wyposażeniem. Elektryki to wytwór nowoczesnej technologii – rowery posiadają najlepszej jakości silniki i dodatkowe ulepszenia. Kupując taniej taki rower, możemy uzyskać naprawdę dobrą maszynę. Warto jednak dodać, że obniżka ceny jest zależna od tego, jaki okres czasu rower był używany. Można więc wziąć za wadę fakt, że im niższa jest cena roweru, tym bardziej jest on zużyty. Da się jednak znaleźć sprawny rower elektryczny, który był już używany, nawet dłuższy czas. W jaki sposób? – Otóż, jeśli dobrze znamy się na jednośladach, wystarczy że dowiemy się ile czasu była używana bateria, kiedy była ostatni raz ładowana i kiedy odbyła się ostatnia podróż rowerem.

Na niskiej cenie zalety się nie kończą. Warto zauważyć, że rowery elektryczne posiadają najczęściej pasjonaci. Kupując rower od miłośnika, możemy być pewni, że dbał on o rower. Z tym wiąże się jego stan oraz jakość części. Często, pasjonaci wymieniają uszkodzone/ zepsute części na lepsze niż zaoferował producent. Wiele osób ulepsza swoje pojazdy, dlatego szansa na znalezienie takiego roweru jest duża. Jest to duża zaleta dla osoby, która decyduje się na zakup roweru używanego.

Rower używany można zakupić od prywatnego właściciela lub w sklepie. Zdania mogą być podzielone co do kwestii wyboru, jednak warto wybrać używany rower ze sklepu. Wówczas, możemy być pewni, że jego stan jest naprawdę dobry, zyskamy dowód sprzedaży lub/i fakturę. Używane rowery, które trafiają do sklepów są sprawdzane przez serwisanta pod kątem stanu i jakości roweru. Lepiej więc jest się zdecydować na zakup używanego roweru ze sklepu.

Musimy pamiętać, że lepiej jest wybierać używane rowery elektryczne, które mają nie więcej niż 2-3 lata.

Używany e-bike – dla kogo?

Ogólnie, e-bike to typ roweru, który jest idealnym wyborem dla osób starszych lub tych, którym brakuje sił na długie przejażdżki, a lubią sport. Używany rower może być doskonałym wyborem dla osób, które chcą wypróbować nowoczesny rower, jakim jest e-bike. Kupno pierwszego e-roweru może być tańsze, zwłaszcza jeśli niezbyt dobrze znamy się na jednośladach. Mając możliwość zdobycia tańszego e-bike, dlaczego tego nie wykorzystać? Rower elektryczny nie każdemu może przypaść do gustu. W takim przypadku, zupełnie nowy rower to za duży wydatek. Niemniej jednak używany rower elektryczny jest przeznaczony dla grupy osób, które nie chcą przepłacać i chcą poznać szybkość i niezawodność tego typu roweru.