robot

Postęp technologiczny w bardzo dużym stopniu zmienia sposób, w jaki ludzie funkcjonują oraz to, w jaki sposób działa cały świat. Widać to szczególnie w przypadku przemysłu, który stale się zmienia i dostosowuje to nowych rozwiązań i wymagań. Takie znaczące zmiany często nazywane są mianem rewolucji przemysłowych.

Czytaj dalej "Przemysł 4.0 – od IIoT do Inteligentnej Fabryki"
kłódka

Troska o bezpieczeństwo danych jest jednym z nadrzędnych zadań, jakie musisz mieć na uwadze, prowadząc swoją firmę. Szacuje się, że na ataki hakerskie najbardziej narażone są małe i średnie przedsiębiorstwa. Poniżej przedstawiamy propozycje procedur, jakie możesz wprowadzić, aby poprawić bezpieczeństwo danych w sieci. 

Czytaj dalej "Kto odpowiada za bezpieczeństwo danych w miejscu pracy?"
wiatrak

Ważnym elementem prowadzenia biznesu we współczesnym świecie jest transparentność w kwestii dbania o środowisko. Nacisk społeczny wpływa na procesy decyzyjne wielu przedsiębiorstw, zwłaszcza tych dużych. Dbanie o ekologię to już jednak nie tylko element wizerunkowy firmy. Wiele z nich ma świadomość tego, że działania, które podejmują i wprowadzają w życie skutkują polepszeniem lub pogorszeniem lokalnego klimatu. Prowadzenie biznesu w duchu eko może sprawiać trudności na początku, lecz z czasem codzienne zadania i przestrzeganie standardów – również tych odgórnych, czyli krajowych i unijnych – staną się rutyną. O czym warto zatem pamiętać?

Czytaj dalej "Jak prowadzić biznes w duchu ekologii?"

Magazyn jest obiektem zaopatrzonym w urządzenia służące do magazynowania, przeładowywania towarów, a także regulowania ich przepływów. Czynności wykonywane na jego terenie dotyczą przede wszystkim przyjęcia towaru, jego kontroli, transportu w obrębie różnych stref magazynu, magazynowania, konsolidacji zamówień, wysyłki towarów, a także nadzorowania stanu magazynowego i wielu innych czynności. Przy projektowaniu tego rodzaju obiektu należy wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi przechowywane produkty, przestrzeń dostępną do ich magazynowania oraz urządzenia.

Czytaj dalej "Podstawowe wyposażenie każdego magazynu"

Założenie własnej placówki medycznej to marzenie wielu ambitnych lekarzy. W jaki sposób zabrać się za jego realizację, by nie zniechęciły nas zawiłości prawne i polska biurokracja? Ten artykuł pomoże Ci przygotować się na wszystkie kamienie milowe procesu zakładania własnej przychodni zdrowotnej.

Czytaj dalej "Najważniejsze aspekty podczas zakładania przychodni zdrowia"

Dla firm zastanawiających się, jak poprawić jakość swoich produktów i usług oraz spełnić oczekiwania klientów, rozwiązaniem mogą być normy ISO. W szczególności rodzina ISO 9000 jest tą, która zajmuje się aspektami zarządzania jakością. ISO 9001 jest jedyną certyfikowaną normą w tej rodzinie i może być stosowana przez każdą organizację, niezależnie od jej wielkości i sektora.

Czytaj dalej "Czy warto wdrażać standard ISO 9001 samodzielnie?"
EMAS

W wielu współczesnych przedsiębiorstwach szczególną uwagę zwraca się na podejmowanie działań zgodnych z ochroną środowiska. W związku z tym oprócz znanego powszechnie Systemu Zarządzania Jakością wyróżnia się System Zarządzania Środowiskowego. W jego właśnie skład wchodzą zasady normy ISO 14001 i audyt EMAS.

Czytaj dalej "Różnice pomiędzy systemem EMAS a normą ISO 14001"