włamanie

Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia, która jest priorytetem dla każdego człowieka. Z tego względu chcemy czuć się bezpieczni zarówno w swoim domu, w przestrzeni publicznej, jak i w miejscu pracy. Kluczowym aspektem jest tutaj odpowiednie zabezpieczenie budynku przed różnego rodzaju zagrożeniami, które mogą generować pewne niebezpieczeństwa zarówno dla ludzi, jak i mienia, jakie znajduje się na terenie danego obiektu. Jednym z najpoważniejszych zagrożeń tego typu są z pewnością włamania. Warto więc wiedzieć, jak im przeciwdziałać i w co warto zainwestować, aby mieć gwarancję, że budynek jest dobrze chroniony i osoby w nim przebywające mogą czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo.

Czytaj dalej "Jak zabezpieczyć budynek przed włamaniem?"

Wybór systemu centralnego ogrzewania do domu jednorodzinnego to z pewnością jedna z ważniejszych decyzji, jaką musi podjąć każda osoba decydująca się na budowę swojego własnego domu. To właśnie od rodzaju i sprawności działania tego systemu będzie zależało w dużym stopniu to, jak skutecznie wnętrze domu będzie ogrzewane, co będzie miało wpływ na komfort mieszkania oraz koszty związane z eksploatacją systemu centralnego ogrzewania.

Czytaj dalej "Kotły na ekogroszek do dużych domów – to się opłaca!"
Oświetlenie uliczne LED

Oświetlenie uliczne, a więc wszelkiego rodzaju latarnie i światła punktowe stosowane do oświetlenia miejsc publicznych, stanowią obecnie jeden z najbardziej energochłonnych obszarów konkurując nawet z mocno wymagającymi gałęziami przemysłu. Szacunkowo nawet 1500 GWh jest wykorzystywane każdego roku na oświetlanie miast i dróg w Polsce, przy czym znaczną część tej energii pochłaniają starsze, mało efektywne rozwiązania w zakresie oświetlenia.

Czytaj dalej "Oświetlenie uliczne – technologia LED jako oszczędność i ekologia dla gminy"
panele fotowoltaiczne Lubań

Na całym świecie popularność systemów fotowoltaicznych dynamicznie wzrosła i wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić, bowiem fotowoltaika ma wiele zalet, zaś głównym czynnikiem decydującym o jej opłacalności są wyraźnie niższe rachunki za prąd. Czy inwestycja w fotowoltaikę się opłaca? To pytanie zadaje sobie wielu zainteresowanych instalacją paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika jest obecnie jedną z najkorzystniejszych inwestycji. Należy jednak pamiętać, by ta inwestycja rzeczywiście przyniosła nam korzyści i oszczędności, musi być zaprojektowana indywidualnie do naszych potrzeb. Nie warto kupować gotowych zestawów czy kierować się…Czytaj dalej „W jakim czasie zwraca się montaż paneli fotowoltaicznych?”

Sprzedaż mieszkania pociąga za sobą rozliczne formalności – dotyczą one m.in. zabezpieczenia się podczas procesu sprzedaży. Wbrew pozorom nie tylko kupujący jest narażony na niebezpieczeństwo związane m.in. z utratą pieniędzy lub nabyciem mieszkania obciążonego wadami prawnymi. Również strona sprzedająca musi odpowiednio zadbać o swoje interesy. Jak to zrobić?

Czytaj dalej "Jak się zabezpieczyć sprzedając mieszkanie?"
rzeczoznawca budowlany czym się zajmuje

Rzeczoznawca budowlany pełni niezmiernie istotną i niezastąpioną funkcję – wykonuje ekspertyzy budowlane. Nie każda osoba może bowiem zostać rzeczoznawcą budowlanym, ponieważ do pełnienia takiej funkcji niezbędne jest uzyskanie m.in. tytułu zawodowego magistra inżyniera, jak i zdobycie nieograniczonych uprawnień budowlanych.  Rzeczoznawca budowlany – czym właściwie się zajmuje? Aby zostać rzeczoznawcą budowlanym należy również odbyć co najmniej 10 lat praktyki w dziedzinie objętej rzeczoznawstwem i niezbędne jest również bycie członkiem właściwej izby samorządu zawodowego. Wymagania są naprawdę bardzo rygorystyczne. Dzieje się tak, ponieważ na rzeczoznawcy budowlanym spoczywa…Czytaj dalej „Rzeczoznawca budowlany – czym właściwie się zajmuje?”

ekspertyza budowlana domu z rynku wtórnego

Zakup domu to bardzo ważna chwila dla każdego człowieka, ponieważ najczęściej jest to miejsce, w którym zostaniemy przynajmniej na większość swojego życia. Dlatego wybór odpowiedniego domu jest tak ważny i warto poświęcić temu wystarczająco dużo czasu, aby nie żałować później zakupu. O ile pod względem wizualnym i praktycznym decyzję można podjąć na podstawie własnych odczuć i oględzin budynku, o tyle o stanie technicznym budynku dowiemy się najpewniej dopiero w trakcie jego użytkowania. Dlatego kupując dom, szczególnie z rynku wtórnego, warto skorzystać z usług doświadczonego rzeczoznawcy budowlanego, który na podstawie…Czytaj dalej „Czy warto skonsultować się z rzeczoznawcą budowlanym przez zakupem domu z rynku wtórnego?”

instalacje fotowoltaiczne do domu

W obliczu badań dotyczących postępujących zmian klimatycznych oraz wzrostu cen paliw kopalnych, coraz bardziej popularne stają się alternatywne źródła energii. Wśród nich szczególnym uznaniem cieszy się czysta energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr, woda czy promienie słoneczne. Fotowoltaika – pozyskiwanie energii ze słońca Proces pozyskiwania energii z promieni słonecznych nazywany jest fotowoltaiką. Słońce stanowi niewyczerpalne źródło energii dostępnej dla wszystkich mieszkańców planety. Źródło, co ważne, całkowicie darmowe, którego jedynymi kosztami użytkowania są koszty związane z montażem i eksploatacją instalacji energetycznej. Do pozyskiwania energii…Czytaj dalej „Fotowoltaika – czy to na pewno jest opłacalną inwestycją?”