Na temat mieszkań w nowym budownictwie narosło tyle mitów, że czasami ciężko jest je odróżnić od faktów. Wiele osób, które stoi przed wyborem tego, jakie mieszkanie kupić i gdzie się wprowadzić, często niepotrzebnie zastanawia się nad tymi wszystkimi informacjami, które zasłyszało albo od znajomych, albo przeczytało na forach od nieznajomych ludzi. Zdecydowanie lepiej jest wypytać o wszystko dewelopera danej inwestycji, ponieważ taka osoba będzie posiadała najbardziej rzetelne informacje. Jeżeli marzy ci się mieszkać pod Wrocławiem to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że większość mieszkań, które…Czytaj dalej „Mieszkanie w nowym budownictwie. Fakty i mity.”

systemy wentylacyjne Kraków

Wentylacja pomieszczeń jest niezbędna absolutnie wszędzie, ponieważ pozwala na komfortowe i zdrowe spędzanie czasu w danym miejscu. Właśnie dlatego podczas wyboru poszczególnych systemów wentylacyjnych czy ich części warto wiedzieć, co wybrać i co się sprawdza, a na początek, co jest dostępne. W tym artykule dowiesz się, jakie istnieją systemy wentylacyjne i co znajduje się na rynku. Zapraszamy do lektury każdego, kto chce odpowiednio zadbać o system wentylacyjny. Rodzaje wentylacji Jeśli chcesz wybrać dobry system wentylacyjny, warto zorientować się, jakie systemy są dostępne i czym się…Czytaj dalej „Aktualnie dostępne na rynku systemy wentylacyjne”

Oświetlenie uliczne LED

Oświetlenie uliczne, a więc wszelkiego rodzaju latarnie i światła punktowe stosowane do oświetlenia miejsc publicznych stanowią obecnie jeden z najbardziej energochłonnych obszarów konkurując nawet z mocno wymagającymi gałęziami przemysłu. Szacunkowo nawet 1500 GWh jest wykorzystywane każdego roku na oświetlanie miast i dróg w Polsce, przy czym znaczną część tej energii pochłaniają starsze, mało efektywne rozwiązania w zakresie oświetlenia. Inwestycje w modernizację źródeł światła w biedniejszych miastach i gminach są trudne w realizacji, jednak obecnie są jedynym rozwiązaniem gwarantującym znaczące obniżenie zużycia energii w kraju. Docelową…Czytaj dalej „Oświetlenie uliczne – technologia LED jako oszczędność i ekologia dla gminy”

przegląd budynku

Okresowe przeglądy budowlane odgrywają niezwykle istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w całej branży budowlanej. Są wymagane przez prawo, które zmieniło się po dwóch katastrofach budowanych mających miejsce w 2006 roku. Nie należy ich lekceważyć zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i dlatego, że jesteśmy do nich zobligowani prawnie. Kto może taki przegląd przeprowadzić? Przepisy prawne regulujące przeglądy techniczne budynków Przeglądy budowlane są szczegółowo regulowane przez Prawo Budowlane. Tam też w artykule 2 ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 5-6 a, jest opisane kto może je przeprowadzać. Pamiętajmy,…Czytaj dalej „Kto może wykonać przeglądy budowlane?”

Kiedy decydujemy, że potrzebujemy garażu, zastanawiamy się nad tym, jaką technologię wybrać, by go postawić. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest stawianie blaszanych garaży. Jak wszystko ma to swoje wady i zalety. Ostateczną decyzję powinniśmy podjąć biorąc je pod uwagę. Zalety garaży blaszanych Przede wszystkim wybudowanie garażu blaszanego jest dużo tańsze niż klasycznego, murowanego budynku. Zazwyczaj są one sprzedawane jako gotowe rozwiązanie. Nie musimy zastanawiać się nad kosztami cegły czy pustaków, tynkowania, ocieplenia, kładzenia stropów. To zasadniczo ogranicza nasze wydatki. Często kupując gotowe rozwiązanie od profesjonalnej firmy…Czytaj dalej „Garaże blaszane – wady i zalety”