Drzwi do domu – jaki jest czas realizacji?

Categories Budownictwo

Urządzenie wnętrza domu, mieszkania lub innego miejsca to zawsze bardzo ekscytujący i ważny moment dla właściciela. Na tym etapie można stworzyć wnętrze dopasowane do własnych preferencji, w którym mieszkańcy będą czuć się przyjemnie i bezpiecznie, a to jest najważniejszą rzeczą.

Kluczową rolę w bezpieczeństwie, funkcjonalności i wystroju wnętrz odgrywają oczywiście drzwi. Warto jednak pamiętać, że ich zakup powinien być przemyślany i zrealizowany odpowiednio wcześniej, ponieważ czas oczekiwania na zamówienie w przypadku drzwi często jest bardzo długi i czasami może to pokrzyżować plany np. o wprowadzeniu się.

O czym warto pomyśleć, decydując się na zakup drzwi?

Decydując się na zakup drzwi, należy odpowiednio się do tego przygotować. Po pierwsze trzeba wiedzieć, ile drzwi chcemy zakupić, jakie są ich wymiary, w jakim kierunku mają się otwierać itp. Pomiary można zlecić profesjonalistom i w wielu przypadkach to będzie najlepsze rozwiązanie, ponieważ da nam gwarancję, że pomiary zostaną wykonane w prawidłowy sposób. Jeśli w lokalu były wcześniej zamontowane drzwi, trzeba rozważyć także to, czy chcemy zakupić nowe wraz z ościeżnicami, czy zostawimy stare ościeżnice. Jeśli zdecydujemy się jedynie na wymianę skrzydeł drzwi, to trzeba sprawdzić, czy nowe będą pasowały do istniejących ościeżnic zarówno pod względem systemów mocowania, wymiarów, jak i kolorystyki. Ważną kwestią jest także materiał, z jakiego mają być wykonane drzwi, jego struktura, kolorystyka oraz to czy drzwi mają posiadać przeszklenia, czy też nie. Jeśli wszystko to przygotujemy przed zakupem, to będziemy mogli złożyć zamówienie od razu, co znacznie przyspieszy czas jego realizacji.

Jak wygląda proces realizacji zamówienia na drzwi?

Proces relacji zamówienia na drzwi rozpoczyna się oczywiście w momencie potwierdzenia zakupu. Klient wyznacza dokładny model drzwi, ich wymiary, materiał, z jakiego mają być wykonane, kierunek otwierania, rodzaj klamki, system zamykania i wiele innych ważnych kwestii. Następnie zamówienie zostaje przesłane do firmy, która zajmuje się produkcją drzwi. W tym momencie rozpoczyna się proces produkcyjny, który może trwać bardzo różnie, ale zazwyczaj jest to kilka tygodni. Po wyprodukowaniu drzwi muszą zostać odpowiednio spakowane i przetransportowane do sklepu, w którym klient dokonał zakupu. Dopiero wtedy można odebrać drzwi lub też skorzystać z usługi transportu i montażu, którą często oferują tego typu sklepy.

Co wpływa na czas realizacji zamówienia na drzwi?

Rozwój technologii i automatyzacja sprawiły, że produkcja drzwi może być realizowana znacznie szybciej, niż miało to miejsce dawniej, a dodatkowo pozwala to na wykonywanie nawet najbardziej niestandardowych zamówień. Nie zmienia to jednak faktu, że realizacja zamówień na drzwi wiąże się zazwyczaj z dość długim czasem oczekiwania. Wiele osób, które są tego nieświadome, dziwią się, że na drzwi będą musiały czekać kilka tygodni. W przypadku zamówień zawierających drzwi o standardowych wymiarach i materiałach ich realizacji może trwać np. 3 – 4 tygodnie. Jednak, gdy klient zdecyduje się na zakup niestandardowych drzwi o konkretnych wymiarach, kolorystyce, materiałach itd. to czas potrzebny na produkcję takich drzwi może znacząco się wydłużyć. Opóźnienia mogą pojawić się również przy dużej ilości zamówień lub brakach materiałowych. Z tego względu warto wiedzieć, że kupując niestandardowe drzwi, na pewno czas potrzeby na ich produkcje będzie dłuższy i trzeba wziąć to pod uwagę.

zakup gotowych drzwi dostępnych od ręki

Produkcja drzwi oraz ich transport może trwać naprawdę sporo czasu. Jednak istnieje sposób na to, aby skutecznie skrócić ten czas do minimum. Gdy zależy nam na czasie, można zdecydować się na drzwi dostępne od ręki we Wrocławiu. Z tego rozwiązania korzysta bardzo wiele osób, szczególnie w przypadku drzwi wejściowych, które często potrzebne są jak najszybciej w celu zabezpieczenie mieszkania lub nowo powstającego domu. Należy jednak pamiętać, że w taki sposób nie kupimy drzwi o niestandardowych wymiarach czy kolorystyce. Z tego względu nie każdy będzie mógł skorzystać z tej opcji zakupu.