fotowoltaika

Do kosztów instalacji fotowoltaicznej nie można brać pod uwagę tylko i wyłącznie ceny jej zakupu i montażu. Trzeba uświadomić sobie, że użytkowanie tego rodzaju instalacji będzie wiązało się z ponoszeniem dodatkowych wydatków. Jakie to wydatki oraz czy mimo konieczności ich ponoszenia instalacja systemu fotowoltaicznego jest nadal opłacalnym rozwiązaniem? Wszystkiego się dowiesz po przeczytaniu poniższego artykułu. 

Czytaj dalej "Koszty utrzymania systemu fotowoltaicznego – najważniejsze informacje"
samochód

Wartościowe mienie należy odpowiednio zabezpieczać i dotyczy to nieruchomości, cennego sprzętu elektronicznego, czy samochodów. Nowoczesne oraz dostępne ekonomicznie rozwiązania cieszą się popularnością, dzięki czemu wzrasta poziom poczucia pewności, że dobytek nie stanie się przedmiotem przestępstwa. Pośród klientów częstym wyborem jest m.in. monitoring GPS.

Czytaj dalej "Skuteczne sposoby na zabezpieczenie auta przed kradzieżą"
piwnica

Do zalania piwnicy, może dojść w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety taka sytuacja jest ogromny problemem dla właściciela, ponieważ sprzątanie oraz osuszanie piwnicy to długi i żmudny proces. Jeżeli więc i nam przytrafił się problem zalanej piwnicy, należy wiedzieć, jak skutecznie oczyścić to pomieszczenie i z usług, jakich firm warto skorzystać?

Czytaj dalej "Zalana piwnica? Sprawdź 6 etapów oczyszczania pomieszczeń po zalaniu"
unia

Przedsiębiorcy prowadzący własne firmy mogą skorzystać z różnego rodzaju dotacji unijnych. Środki z nich pozyskane mogą zostać przeznaczone na konkretne wydatki. Regularnie pojawiają się kolejne nabory do takich projektów, a do tego, aby wziąć w nich udział niezbędne jest napisanie wniosku. To od niego zależy bowiem to, czy firmie zostanie przyznana dotacja. Dowiedz się, w jaki sposób sporządzić taki wniosek, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pieniędzy.

Czytaj dalej "Jak stworzyć koncepcje projektu do wniosku o dotacje dla fimy?"
pluskwy

Nietypowe ślady ugryzień na ciele mogą świadczyć o tym, że w naszym domu zalęgły się pluskwy. Te małe, pozornie niewidoczne pasożyty, są niezwykle trudne do wytępienia. Rozmnażają się bardzo szybko, dlatego też rzadko kiedy udaje się ich pozbyć domowymi, nieinwazyjnymi sposobami.

Czytaj dalej "Co wabi pluskwy?"
jak działa sitodruk

Druk to jeden z najważniejszych wynalazków w historii ludzkości i jest on wykorzystywany do dziś w wielu różnych branżach. Aktualnie istnieje wiele różnych metod druku, z których jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najstarszych jest sitodruk. Metoda ta ma bardzo wiele różnych zalet i z tego też względu jest nadal często stosowana, mimo że istnieje wiele innych często znacznie nowocześniejszych metod. Warto więc wiedzieć czym jest sitodruk, jakie ma on obecnie zastosowanie, dlaczego wybór sita jest w przypadku tej metody tak istotny oraz czym kierować się…Czytaj dalej „Najlepsze sito do sitodruku — czym kierować się przy wyborze?”

serwis klimatyzacji

  Serwis klimatyzacji to standardowa usługa, którą wykonują wszystkie firmy zajmujące się również jej montażem. To rutynowe zadanie, które wykonuje się w różnych przypadkach. Serwis klimatyzacji będzie nam potrzebny zarówno podczas rutynowej kontroli, jak i w nagłym wypadku. Pamiętajmy, że klimatyzatory to specjalistyczne urządzenia. O ile możemy bez problemu korzystać z nich przy pomocy panelu lub pilota, o tyle niezbędne okazuje się poproszenie o pomoc specjalistów w przypadku usterki. Jak uniknąć usterki klimatyzatora? Najlepszym sposobem by uniknąć usterki w naszym klimatyzatorze — jest regularne przeprowadzanie…Czytaj dalej „Serwis klimatyzacji – kiedy trzeba serwisować klimatyzację?”

kobieta w kasku i kamizelce

Zagwarantowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy pracownikowi jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Obowiązek ten narzucają na przedsiębiorcę przepisy prawne, które obowiązują bez względu na to, czy dany pracodawca zatrudnia pracowników na umowę o pracę, czy też na innych zasadach.

Czytaj dalej "Kto powinien zdecydować sie na outsourcing BHP – stały nazdór BHP"

Transport to bardzo ważny element gospodarki. To właśnie dzięki niemu wiele branż może istnieć i funkcjonować zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Transport może być realizowany w różnej formie i z pewnością najpopularniejszy jest transport drogowy. Jednak ta forma transportu nie sprawdzi się w sytuacji, gdy liczy się szybkość realizacji zleceń, a trasa, jaką trzeba w tym celu pokonać, jest bardzo długa lub nawet jest to transport międzykontynentalny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest cargo lotnicze, które oprócz tego, że jest jedną z najszybszych…Czytaj dalej „Czym jest transport cargo lotniczy i jakie ma zalety?”