ISO 45001

W marcu 2018 roku w życie weszła norma ISO 45001:2018 – pierwsza zharmonizowana norma odnosząca się do Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zastępująca obowiązujące wcześniej standardy BS OHSAS 18001:2007 oraz PN-N 18001:2004. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, która już od wielu lat wprowadza obowiązujące na całym świecie standardy dla systemów zarządzania zdecydowała, że utworzenie ISO 45001 zbierającego wymogi dwóch poprzednich norm, a jednocześnie podkreślającego najważniejsze kwestie zarządzania BHP pozwoli znacząco podwyższyć standardy bezpieczeństwa i higieny pracy we wszystkich branżach. Co zmieniła nowa norma ISO 45001, jakie…Czytaj dalej „Co zmieniła nowa norma ISO 45001?”

stolarka

Włókniny filtracyjne to materiał, który jest niezwykle ważny podczas produkcji materiałów służących do filtrowania powietrza w układach klimatyzacji, ale także zakładach pracy gdzie dochodzi do wysokiego stężenia pyłów np. podczas malowania proszkowego. Materiał, z którego wykonywane są filtry cechuje się wysoką odpornością na zanieczyszczenia oraz odpowiednim poziomem ich przechwytywania przy zachowaniu dużej przepustowości przepływu powietrza.

Czytaj dalej "Czym powinny cechować się włókniny filtracyjne"
wózek widłowy

Zawody określane jako “zawody przyszłości” to często lista, która przyciąga uwagę nie tylko młodych ludzi, ale także osób, które chcą się przebranżowić. Na jednej ze stron, która pośredniczy w poszukiwaniu wymarzonej pracy, ofert dla operatorów wózka widłowego jest prawie 50 000. Kursy, szkolenia, a nawet profile klas kształcące umiejętności do wykonywania tego zawodu stale się zapełniają. Ile zarabia operator wózka widłowego, jakie są jego obowiązki oraz dlaczego warto zdobyć odpowiednie kwalifikacje?

Czytaj dalej "Zawód godny uwagi – operator wózka widłowego"

Mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że drogi oddechowe są tak naprawdę bardzo ważne. Powinniśmy zadbać o to by o drogi oddechowe odpowiednio dbać. Osoby, które pracują zawodowo ze substancjami chemicznymi i innymi środkami niebezpiecznymi. O nasze bezpieczeństwo dba jednak w zasadzie bez najmniejszych zarzutów firma 3M. Firma 3M oferuje swoim klientom w zasadzie najszerszą ofertę jednorazowych masek pełnych użytku wielokrotnego, półmasek jak i także półmasek filtrujących, systemów z wymuszonym w pewnym sensie przepływem powietrza jak i także zasilanych sprężonym powietrzem, które jest przeznaczone…Czytaj dalej „Ochrona dróg oddechowych za pomocą maski”

obsługa bhp

Chyba nikt z nas nie ma absolutnie żadnych, a nawet najmniejszych wątpliwości co do tego, że bezpieczeństwo i higiena pracy to naprawdę bardzo ważne aspekty każdej firmy. Dotyczą one zarówno pracodawców jak i także pracowników na szczeblu szeregowych jak i także tych na szczeblu wyższym, czyli na szczeblu kierowniczym. W związku z tym, że bezpieczeństwo i higiena pracy to naprawdę kwestia ważna, a nawet bardzo ważna to na naszym rynku powstało naprawdę wiele firm, które specjalizują się w specjalizującej obsłudze, jaką jest właśnie obsługa BHP….Czytaj dalej „Obsługa BHP i wszystko co powinieneś wiedzieć o niej.”