Ochrona dróg oddechowych za pomocą maski

Categories BHP

Mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że drogi oddechowe są tak naprawdę bardzo ważne. Powinniśmy zadbać o to by o drogi oddechowe odpowiednio dbać. Osoby, które pracują zawodowo ze substancjami chemicznymi i innymi środkami niebezpiecznymi. O nasze bezpieczeństwo dba jednak w zasadzie bez najmniejszych zarzutów firma 3M. Firma 3M oferuje swoim klientom w zasadzie najszerszą ofertę jednorazowych masek pełnych użytku wielokrotnego, półmasek jak i także półmasek filtrujących, systemów z wymuszonym w pewnym sensie przepływem powietrza jak i także zasilanych sprężonym powietrzem, które jest przeznaczone do najróżniejszych zastosowań w różnych branżach na przykład w przemyśle, ale nie tylko.

3M – marka, której można zaufać

Wszystkie absolutnie rozwiązania 3M powstały w oparciu o wszelkie doświadczenia użytkowników wszelkich ich produktów. Półmaski jednorazowe firmy 3M możemy wykorzystywać do ochrony przed działaniem pyłów jak i także innych cząstek stałych, które stanowią pewnego rodzaju dla nas zagrożenie. Wyróżniamy także jak już wspomniałam półmaski oddechowe użytku wielokrotnego. Zarówno pełne maski jak i także półmaski ochronne firmy 3M mogą być wykorzystane jako środki ochrony przed gazami, cząstkami stałymi oraz parami, które stanowią zagrożenie. System z wymuszonym powietrza przepływa jak i także zasilanie powietrzem sprężonym z kolei zapewniają ochronę komfortową przed różnego rodzaju czynnikami ryzyka. Jest także ich użytkowanie bardzo łatwe i umożliwia ono osiągnięcie jeszcze lepszego działania ochronnego jak i także jeszcze lepszej wydajności. Jednak obojętnie czy maska 3M czy też półmaski jednorazowe filtrujące wymagają od nas odpowiedniego doboru. Oczywiście okazują się one najbardziej efektywne w momencie dopasowania bardzo szczelnego krawędzi maski do kształtu twarzy. W momencie gdy utracimy szczelność maski czy też półmaski ochrona przez nią zapewniana ulega w zasadzie natychmiastowemu pogorszeniu się, gdyż zanieczyszczone powietrze może w zasadzie z łatwością przedostawać się przez każdą szczelinę.

maska

A na co powinniśmy tak naprawdę zwracać uwagę? Przede wszystkim górna taśma tak zwanego nagłowia powinna zdecydowanie znajdować się w tyle głowy oraz blisko szczytu czaszki. Taśma pod żadnym pozorem nie może  być skręcona. Zaś nosowa blaszka powinno być dokładnie odpowiednio uformowana wokół naszego nosa jak i także na policzkach. Musi to być zrobione tak by zapewniały one dobrą szczelność. Półmaska powinna także być prawidłowo ułożona zarówno na głowie jak i także zarówno na twarzy. W przypadku masek składanych na sposób płaski należy w stu procentach upewnić się, że boczne panele są rozłożone całkowicie. Zaś poniżej uszu powinna obowiązkowo znajdować się taśma dolna nagłowia. Ta taśma również nie może być skręcona. Pamiętajmy o tym, ze firma 3M jest naprawdę firmą profesjonalną i firmą, którą cechuje duży wybór asortymentu. Przewaga ich masek 3M jest także bardzo zauważalna oraz bardzo spora nad maskami typu no name. Także powinniśmy o tym pamiętać. Zapewniają maski 3m ochronę dróg oddechowych, która składa się z czterech etapów. Etap pierwszy to identyfikacja zagrożeń takich jak opary metali, pary, gazy, pyły. Kolejny etap to ocena ryzyka. Polega na ocenie poziomu zagrożenia na podstawie wszelkich norm bezpieczeństwa oraz także na rozważaniu innych ochrony środków na przykład oczu, skóry jak i także ciała. Etap przedostatni to wybór właściwego ochronnika. Ostatni zaś etap to odpowiednie użycie jak i także odpowiednie dopasowanie.

Więcej na stronie http://www.bhp-gabi.pl/n10,maska-3m.html <<<