Jak zorganizować wyjątkowe urodziny dla kilkulatka?

Categories Społeczeństwo
organizacja urodzin

Urodziny to wielka uroczystość dla kilkuletniego dziecka. Rodzice chcą, aby przyjęcie było dla niego niezapomniane.

Często dla malca organizowane są dwa przyjęcia – dla bliskich oraz kolegów i koleżanek z przedszkola.

Przyjęcia rodzinne nie wymagają tak wielkich przygotowań, jak imprezy dla dzieci. Bliskich najczęściej zaprasza się do domu, aby wspólnie spędzić czas i świętować urodziny malucha.

Sytuacja zmienia się i nieco komplikuje, gdy przychodzi czas na zorganizowanie przyjęcia dla dzieci. Trzeba dokładnie przemyśleć atrakcje i zabawy, aby młodzi goście się nie nudzili, a dodatkowo dopasować jedzenie, tak aby smakowało, nawet największym niejadkom.

Urodziny we własnym mieszkaniu 

Niektórzy rodzice decydują się na organizację urodzin dziecka w domu. Gdy jest to impreza rodzinna, przyjęcie w mieszkaniu jest dobrą i najczęściej wybieraną opcją. Ważne jednak, aby odpowiednio przygotować mieszkanie, zamówić tort oraz zaserwować wspaniałe jedzenie i przekąski.

Jeśli rodzice decydują się zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci, powinni dokładnie przeanalizować wady i zalety takiej imprezy w domu. Mieszkania mają ograniczoną przestrzeń, przez co jest mniej miejsca do zabawy i szaleństw. Takie przyjęcia mogą okazać się nudne dla kilkuletnich dzieci, które uwielbiają zabawę i ruch.

Jeśli mamy do dyspozycji dom z ogrodem, można zorganizować zabawy na świeżym powietrzu, np. podchody, tor przeszkód. Należy jednak dokładnie przemyśleć, jak powinna przebiegać impreza, ułożyć plan urodzin i atrakcji oraz dopasować jedzenie tak, aby smakowało dzieciakom. Jest to jednak nie lada wyczyn dla rodziców i nie każdy decyduje się na przyjęcie urodzinowe we własnym domu.

urodziny kilkulatka

Impreza urodzinowa poza domem 

Bardzo popularne są przyjęcia urodzinowe organizowane w wynajętych salach. Jest to dużym ułatwieniem dla rodziców, którzy odciążeni są z części czasochłonnych przygotowań.

Sale posiadają dużą przestrzeń, dzięki czemu można zorganizować gry i zabawy wewnątrz budynku. Pogoda jest nieraz nieprzewidywalna i planowanie urodzin na świeżym powietrzu wiąże się z ryzykiem, że pogoda akurat nie dopisze.

Świetnym pomysłem jest wynajęcie animatora, który spędzi z dziećmi czas oraz ułoży zabawy i atrakcje. Można urządzić urodziny tematyczne, gdzie mali goście będą musieli przyjść w określonym stroju, np. bal księżniczek dla dziewczynek. Dobrą propozycją są zajęcia ruchowe, które bez problemu można zorganizować w wynajętej sali.

Można też urządzić konkurs malowania lub rysowania, a także zabawę z masą solną. Ciekawą opcją jest szukanie skarbów lub zabawa w podchody. Animatorzy często oferują również malowanie twarzy, które jest dla dzieciaków niesamowitą atrakcją.

Jeśli sala zabaw dysponuje wolną przestrzenią na świeżym powietrzu, można pomyśleć o dmuchanym zamku lub trampolinie, które sprawi maluchom ogromną frajdę. Pomysłów na zabawy dla dzieci jest bardzo dużo. Ważne jednak, aby dopasować je do wieku gości. Jeśli na przyjęcie zaproszeni są chłopcy i dziewczynki istotne jest, aby zabawy były uniwersalne i spodobały się każdemu.

Urodzinowa wycieczka 

Czasem bywa, że rodzice chcą sami świętować z dzieckiem urodziny. W takiej sytuacji warto, aby ten dzień był wyjątkowy i pełen wrażeń. Świetną opcją jest weekendowy wyjazd, np. do innego miasta, w góry lub nad jezioro. Dzieci uwielbiają spędzać czas poza domem. W innym mieście można pójść z dzieckiem do zoo lub aquaparku, w którym maluch jeszcze nigdy nie był. Rodzice najlepiej znają swoje dziecko i bez wątpienia dopasują wyjazd do jego preferencji i zainteresowań.

Niezapomniane urodziny 

Urządzenie przyjęcia urodzinowego dla rodziny i bliskich nie jest wielkim wyzwaniem. Trudniejsze jest przyszykowanie imprezy dla dzieci, którym trzeba zapewnić dużo atrakcji. W internecie z łatwością można wyszukać propozycje gier i zabaw urodzinowych dla maluchów. Ważne, aby odpowiednio przygotować plan i zrobić listę pomysłów z atrakcjami. Istotne jest też przygotowanie jedzenia i przekąsek, tak aby smakowało najmłodszym.

Warto zorganizować przyjęcie urodzinowe poza domem. Jest wiele miejsc, które oferują wynajem sali we Wrocławiu. Jest to dużym ułatwieniem dla rodziców, którzy nie dysponują dużym mieszkaniem i nie są w stanie zorganizować przyjęcia urodzinowego we własnym domu. Impreza w sali jest gwarancją niesamowitych wrażeń i świetnej zabawy.