O czym należy pamiętać wybierając się w długą podróż autem?

Categories Motoryzacja
oczekiwanie na pomoc drogowa

Decydując się na wycieczkę samochodową bądź długotrwającą wyprawę warto zaopatrzyć się w podstawowe wyposażenie pojazdu oraz jego odpowiednie zabezpieczenie w formie ubezpieczenia oraz pomocy drogowej. Dodatkowo warto pamiętać o wszelkich aspektach związanych z kondycją techniczną samochodu. Musi być on przede wszystkim sprawny, posiadać aktualne badania techniczne oraz nadawać się do długotrwałej jazdy.

Podróże samochodem, a wyposażenie

Wszelkiego rodzaju wycieczki samochodowe, zarówno te dalsze jak i krótsze niosą ze sobą pewne ryzyko, które można zminimalizować, dzięki zaopatrzeniu się w podstawowe wyposażenie. Przede wszystkim należy pamiętać o obowiązkowych elementach, jakie powinny znaleźć się na pokładzie każdego pojazdu, a mianowicie: trójkąt ostrzegawczy, kamizelki dla pasażerów i kierowcy, gaśnica oraz podnośnik. Warto mieć także podczas podróży możliwość wymiany koła, dzięki tzw. za pasówce w bagażniku. Istotne jest także zaopatrzenie się w podstawowy zestaw kluczy, umożliwiający wykonanie nieskomplikowanych napraw oraz np. wymianę żarówek lub koła. Będąc daleko od miejsca zamieszkania, każdy podróżujący powinien zaopatrzyć się także w niezbędne leki oraz podstawową pierwszą pomoc.

Istotne jest także zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas podróżowania. Przede wszystkim przed samym zaplanowaniem wyprawy, warto sprawdzić stan techniczny pojazdu na profesjonalnej stacji diagnostycznej oraz dokonać wszelkich niezbędnych napraw, które mogłyby spowodować unieruchomienie pojazdu podczas podróży. Jeżeli stan techniczny samochodu jest prawidłowy, należy zadbać także o odpowiednią polisę ubezpieczeniową, która będzie chronić zarówno kierującego jak i pasażerów, a także sam pojazd. Wybierając polisę warto kierować się nie tylko jej ceną, ale także zakresem usług. Osoby, które często podróżują samochodem po kraju lub całym świecie, powinny zdecydować się na kompleksowe usługi firm ubezpieczeniowych oraz pomocy drogowej, która będzie dostępna niemalże całą dobę, nawet na terenie całego kraju.

pomoc drogowa wciaga auta

Pomoc drogowa podczas podróży – czy jest potrzebna?

Jednym z najważniejszych elementów podczas planowania podróży powinno być zaplanowanie wykupienia odpowiedniej polisy firmy zajmującej się pomocą drogową wraz z lawetą. Tego typu usługi pozwalają zachować spokój kierującemu, ponieważ w razie wystąpienia kolizji drogowej bądź zwykłego uszkodzenia pojazdu, może on liczyć na szybką i kompleksową pomoc w zakresie holowania jak i naprawy pojazdu. Warto w tym celu wybierać tylko renomowane firmy, które zapewniają całodobową pomoc oraz możliwość holowania nawet na terenie całego kraju i Europy.

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór usługodawcy, ponieważ dzięki temu można o wiele bezpieczniej podróżować samochodem, bez obaw o wystąpienie nieprzyjemnych sytuacji na drodze. Pomoc drogowa z lawetą w dzisiejszych czasach jest niemalże niezbędna, ponieważ do sytuacji kryzysowych na drogach dochodzi coraz częściej. Warto wiedzieć, że holowanie jest potrzebne nie tylko podczas wystąpienia kolizji drogowej, ale także podczas popsucia się pojazdu np. na autostradzie. Wybór odpowiedniego rodzaju pomocy drogowej pozwala na spokojną podróż bez niespodzianek.

Dlaczego wykupienie pomocy drogowej jest ważne?

Usługi auto-lawetą, które nie są wcześniej wykupione są znacznie droższe niż w przypadku podpisania wcześniejszej umowy o współpracę z przedsiębiorcą oferującym takową pomoc. Warto więc przed każdą podróżą zaopatrzyć się numery telefonów oraz umowy z profesjonalnymi holownikami oraz pomocą drogową. Wiadome jest, że każdorazowe popsucie pojazdu na trasie lub kolizja drogowa to dodatkowe koszty oraz nieprzyjemności dla kierującego, dlatego należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie się w tym zakresie.