Kiedy stosować quick detailer?

Categories Motoryzacja

Odpowiednia ochrona, a zarazem pielęgnacja samochodu to jeden z podstawowych obowiązków każdego właściciela pojazdu. Nie wystarczy już tylko utrzymanie auta w czystości – warunki atmosferyczne oraz czynniki zewnętrzne zmuszają do tego, aby zastosować nowoczesne, a zarazem gotowe rozwiązania.

Pielęgnacja auta woskiem to zawsze świetny sposób, aby zabezpieczyć pojazd przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Niestety, sam proces woskowania jest niezwykle pracochłonny i czasochłonny. Nie każdy może pozwolić sobie na wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu. W tym przypadku świetnie sprawdzi się quickdetailer.

Lakier samochodowy nieustannie jest narażony na działanie zanieczyszczeń miejskich i promieniowanie UV. Sam szampon nie jest niestety w stanie dokładnie wyczyścić pojazdu ani nadać mu atrakcyjnego połysku.Quickdetailer pomoże utrzymać karoserię w doskonałej kondycji.

Quickdetailer – co to jest?

Quickdetailer, inaczej określany jest szybki detaling, to sposób na opisanie czynności, których efektem jest wizualne utrzymanie dobrego wyglądu samochodu. Polega on głównie na tym, że nanosimy preparat i od razu wcieramy go ręcznikiem z mikrofibry. To zdecydowanie szybszy sposób na przywrócenie wyglądu karoserii do pierwotnego stanu i zatuszowanie drobnych niedoskonałości w lakierze.

Zanim jednak zaczęto stosować quickdetailery w celu zabezpieczenia karoserii, miały one raczej przeciwdziałać powstawania smug podczas mycia samochodu – doskonale skraplały wodę. Jednakże rynek preparatów kosmetyki samochodowej doprowadził do znacznie szerszego sposoby ich wykorzystania. Nowoczesne quickdetailery zabezpieczają karoserię przed kwaśnymi deszczami, promieniowaniem UV czy zanieczyszczeniami organicznymi. Zaletę quickdetailera z pewnością jest szybkośćjego aplikacji, a także szerokie zastosowanie do wszystkich rodzajów lakierów samochodowych.

Quickdetailerynajczęściej mają płynną formę, a można je stosować za pomocą rozpylacza zamontowanego w butelce. Dzięki temu w ekspresowym tempie można wykonać czynności pielęgnacyjne i bez żadnego doświadczenia czy umiejętności. Same quickdetailery mają właściwości nabłyszczające, zatem świeżo umyty samochód będzie pięknie lśnił, a zanieczyszczenia miejskie będą wolniej się osadzały.

Kiedy stosować quickdetailery?

Quickdetailer jest stosowany na końcowym etapie mycia samochodu. Wykorzystuje się go przede wszystkim do usunięcia zacieków i plam, które pozostają po niedokładnie spłukanym szamponie do czyszczenia. Aby zatem świeżo umyty pojazd ładnie się błyszczał – można w tym celu zastosować quickdetailer. Współczesne składy quickdetailerówmają w sobie syntetyczne polimery, które nie tylko doskonale radzą sobie z powstałymi po myciu zaciekami, ale także świetnie wypełniają nawet większezarysowania spowodowane nieostrożną jazdą. Dzięki temu samochód jest czysty, estetyczny oraz lśniący.

Zanim przystąpimy do pielęgnacji samochodu quickdetailerem, konieczne będzie umycie pojazdu. Dopiero po dokładnym wytarciu nadwozia, można przystąpić do nakładania quickdetailera. Istotne jest jednak, aby wybrać odpowiedni produkt, dostosowany do konkretnego rodzaju lakieru samochodowego. Aplikacja jest prosta – nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności czy czasu. Wystarczy nanieść produkt na konkretne miejsce, a następnie szybko go rozetrzeć, a nadmiar usunąć natychmiast usunąć ściereczką z mikrofibry. Oczywiście quickdetailer nie może być nakładany w pełnym słońcu.

Dlaczego warto stosować quickdetailer?

Quickdetailer to świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają doświadczenia w pielęgnacji samochodu woskiem, a także nie lubią poświęcać wolnego czasu na nabłyszczanie karoserii. Aplikacja preparatu jest niezwykle prosta – wystarczy nanieść go na uszkodzone miejsce, wetrzeć, a nadmiar ściągnąć ściereczką z mikrofibry. Efekt utrzymuje się długo, ale zabieg można powtarzać cyklicznie.