Jak sprzedać powypadkowe auto?

Categories Motoryzacja
wypadek samochodowy

Wypadki samochodowe zdarzają się bardzo często i niestety nikt nie może się przed nimi uchronić. Nawet najlepsi, bezpiecznie jeżdżący kierowcy wiedzą, że wypadek nie jest często kwestią ich umiejętności, a powodem braku umiejętności po stronie innych kierowców.

Ostatecznie jednak obie strony zostają pozostawione z powypadkowymi autami, które nie zawsze nadają się do naprawy. Często nawet pozornie nieszkodliwa kolizja może skończyć się uszkodzeniem wrażliwych elementów konstrukcji samochodu sprawiając, że naprawa będzie niezwykle trudna lub wręcz niemożliwa, a jej efekty będą odbiegać daleko od ideału.

Coraz większa świadomość ryzyka jakie wiąże się z poruszaniem powypadkowymi samochodami sprawia, że wielu Polaków decyduje się na sprzedaż takiego pojazdu z nadzieją, że za uzyskane pieniądze uda im się kupić lepsze, nieuszkodzone auto. Gdzie i jak jednak sprzedać powypadkowy samochód, by faktycznie mieć z tego wymierne zyski?

Komisy

Komisy samochodowe to dobra droga do sprzedaży auta, jeśli oczywiście jest ono w dobrym stanie i szybko znajdzie sobie nowego właściciela. Z autami powypadkowymi jest znacznie trudniej, ponieważ większość komisów nie skupuje aut i działa na zasadzie wypłaty pieniędzy dopiero w momencie, gdy samochód się sprzeda.

Stąd już niedaleko do podjęcia się sprzedaży na własną rękę na przykład przez portal aukcyjny. Każdemu właścicielowi samochodu powypadkowego zależy jednak przecież na szybkiej gotówce i uzyskaniu jak najwyższej kwoty za swój pojazd.

Cóż – w komisie samochodowym trudno o dobrą stawkę za samochód, który wymaga gruntownego remontu lub nadaje się wyłącznie do kasacji. Podsumowując, nie jest to dla samochodów powypadkowych ani sposób szybki, ani finansowo korzystny.

Portale aukcyjne

Sprzedaż auta powypadkowego na portalu aukcyjnym to podobnie jak w przypadku komisu dość niewdzięczne i żmudne zadanie. Choć oczywiście zasięg portali aukcyjnych jest tu znacznie większy niż w przypadku lokalnego komisu, znalezienie nabywcy na samochód powypadkowy może być niezwykle trudne.

auto wypadek
Samochody powypadkowe wymagają gruntownego remontu lub nadają się wyłącznie do kasacji. Raczej nikt nie jest dziś zainteresowany zakupem złomu w zawyżonej cenie, o ile oczywiście nie chce zdobyć pojazdu wyłącznie ze względu na części.

Warto dodać tu też fakt, że umieszczenie zbyt zaniżonej lub zawyżonej ceny pojazdu oznacza na portalu aukcyjnym kolejne kłopoty – auto zwyczajnie się nie sprzeda lub twój zysk będzie nieporównywalnie mniejszy do tego, który możesz uzyskać na skupie samochodów.

Co więcej, wielu kupujących rozmyśla się w ostatniej chwili i nigdy nie pojawia się po odbiór samochodu. Sprzedaż aut powypadkowych to bardzo trudny rynek, który ułatwić mogą jedynie skupy samochodów.

Skup aut

Na rynku pojawia się dziś coraz więcej skupów aut zajmujących się odkupywaniem zarówno pojazdów nowych i jak najbardziej sprawnych, jak i tych uszkodzonych i powypadkowych oraz aut zupełnie niesprawnych i nadających się właściwie do kasacji.

Z tego też powodu warto wybrać tę opcję w momencie, gdy nie mamy od ręki klienta zdecydowanego na jego zakup. Jak już wspomnieliśmy w przypadku komisów i portali aukcyjnych, chętnych na powypadkowe auta jest na rynku naprawdę niewielu, przez co sprzedaż może często potrwać nawet kilka miesięcy.

Skup aut to przy tym rozwiązanie naprawdę szybkie, gwarantujące gotówkę od ręki i wycenę często znacznie korzystniejszą niż ta osiągnięta na aukcjach czy w punktach demontażu. Warto wspomnieć tu też o szeregu dodatkowych zalet, jakie skupy aut posiadają nad wspomnianymi wcześniej rozwiązaniami.

Przede wszystkim mowa tu o usłudze zabrania auta powypadkowego z określonego przez ciebie miejsca, co jest szczególnie pomocne w przypadku samochodów zupełnie niesprawnych.

Dodatkowo nie musisz przejmować się kwestią ceny i tego, czy oszacujesz ją dobrze i nie zaniżysz tylko po to, by samochód sprzedać – pracujący w skupie ludzie to osoby, które doskonale znają wartość rynkową samochodów powypadkowych i po dokładnych oględzinach ustalą z tobą adekwatną cenę sprzedaży auta.

Żadna z wspomnianych wcześniej opcji nie zapewni ci takiej wygody!