Czy warto korzystać z nieautoryzowanych serwisów forda?

Categories Motoryzacja
serwis ford

 

Poszukując serwisu samochodowego Forda zależy nam, by mechanicy byli specjalistami w obsłudze silników i podzespołów marki. Jak w każdej marce i dziedzinie także Ford posiada specyficzne mechanizmy, typowe tylko dla samochodów tej marki. Dlatego zależy nam, by specjalista trudnił się właśnie samochodami naszej marki. Na rynku istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o zakłady specjalistyczne. Możemy wybrać zwykłego mechanika, jednak istnieje ryzyko, że nie posiada on szerokiej wiedzy o naszym pojeździe. Możemy zdecydować się na serwis autoryzowany, jednak serwisy autoryzowane wiążą się najczęściej ze zwiększonymi kosztami napraw i serwisowania ze względu na ujednolicone procedury i cenniki Forda. Jeśli wybierzemy nieautoryzowany serwis Forda — możemy być pewni, że mechanicy są specjalistami w zakresie obsługi maszyn tej marki. Zaś ceny będą mieścić się w przystępnej półce.

 

Pracownicy nieautoryzowanych serwisów

Bardzo często zdarza się, że pracownikami nieautoryzowanych serwisów Forda, są dawni pracownicy serwisów autoryzowanych. Tak więc wiedza tych osób, nie różni się od tej, którą posiadają pracujący w serwisie autoryzowanym. Wieloletnie doświadczenie pozwala na profesjonalną obsługę klientów. A znajomość samochodów — na niezawodny serwis.

 

Cennik

Oczywistym jest, że nikt nie chce przepłacać za usługi naprawy samochodu. Dlatego warto rozejrzeć się w okolicy za serwisem nieautoryzowanym, który w niższej (od tej w autoryzowanym serwisie) cenie dokona wszelkich napraw i przeglądów, wciąż zachowując wysoką jakość usług. Autoryzowane serwisy posiadają cenniki oparte na ogólnie przyjętych zasadach. Ceny są sztywne i często wygórowane. Serwisy nieautoryzowane starają dopasować się do rynku i zapewniają usługi o jakości serwisu autoryzowanego jednocześnie zachowując niższą cenę.

 

Czy nieautoryzowany serwis posiada lepsze podzespoły?

Części, z których korzystają serwisy nieautoryzowane, są dedykowane marce Ford oraz odpowiednim modelom samochodów. Tak więc serwisy nieautoryzowane korzystają z podzespołów, które są takie same, jak te które otrzymamy w serwisie autoryzowanym. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie części produkowane przez markę są takie same. Różnica cen pomiędzy serwisem autoryzowanym a nieautoryzowanym wynika z cen wykonania samej usługi. Ogromnym plusem jest korzystanie z serwisu nieautoryzowanego, ponieważ posiada on części dedykowane samochodom marki Ford. Jeśli udamy się do zwykłego zakładu samochodowego, może okazać się, że zamontowane przez mechanika tego zakładu części nie są dedykowane naszemu modelowi i marce.

 

Jak odnaleźć najbliższy nieautoryzowany serwis Froda?

serwis fordPoszukując nieautoryzowanego serwisu Forda, możemy zastanawiać się nad jego renomą. To jedno z istotnych pytań, bo o usługach serwisu świadczy jego praca. Dlatego dobrym sposobem na poszukiwanie odpowiedniego mechanika dla naszego pojazdu, jest przeszukanie stron i opinii Google. W ten sposób możemy pozyskać informację, o oferowanych usługach. Możemy też poszukać informacji wśród znajomych, którzy posiadają samochody marki Ford. Serwisy z polecenia, to zawsze świetny wybór. Często serwisy nieautoryzowane mieszczą się koło miast, na przykład serwis nieautoryzowany Froda możemy znaleźć niedaleko Bytomia.

 

Poszukując najlepszego warsztatu samochodowego, warto zastanowić się nad usługami serwisów nieautoryzowanych Forda. Serwisy nieautoryzowane prowadzone są z pasji do marki i zapewniają wysokiej jakości usług u wyspecjalizowanych mechaników. Dodatkowo — mamy pewność, że korzystają z najlepszych części, które spełnią wszystkie wymagania techniczne pojazdu. Nieautoryzowane serwisy oferują niższe ceny, jednocześnie zapewniając wysoką jakość usług. Pamiętajmy, że zapewniając naszemu samochodowi odpowiednią opiekę wydłużamy okres jego żywotności. Dla mieszkańców Śląska swoje usługi oferuje TimeCar – działa w Katowicach, ale również mieszkańcy sąsiadujących miejscowości – Bytomia, Chorzowa czy Rudy Śląskiej mogą korzystać z fachowej wiedzy pracujących w nim specjalistów.