To nie koniec Ranczo – kabaret Ławeczka zabawia widzów!

Categories Społeczeństwo
kabaret ławeczka z Rancza

„Ranczo” stało się serialem niemal kultowym. Zabawne historie mieszkańców Wilkowyji sprawiły, że postacie tego serialu są rozpoznawalne w całej Polsce. Mimo, że ta lubiana seria dobiegła już końca, fani mogą cieszyć się swoistego rodzaju kontynuacją.

Kabaret prosto z serialowej ławeczki

Jednym z ulubionych motywów „Rancza” była kultowa niemal ławeczka razem z jej stałymi bywalcami. Aktorzy wcielający się w tę rolę rozpoczęli swój własny kabaret o nazwie  KaŁaMasz. Nazwa została stworzona z nazwisk, a dokładnie z pierwszych sylab: KAlus, ŁApot, MAciejewski, Szweda., którzy przyczynili się do stworzenia kabaretu. Występy kabaretowe zachwycą nie tylko miłośników serialu, ale także wszystkie osoby ceniące dobre żarty i kreatywne podejście do rozrywki. KaŁaMasz daje występy na żywo, które cieszą się popularnością w całej Polsce.

Kto współtworzy kabaret ławeczka (KaŁaMasz)?

Bogdan Kalus jest to polski aktor filmowy, teatralny, wcielający się w serialowego Hadziuka z „Rancza”. W młodości uczęszczał do szkoły muzycznej, założył także własny zespół rockowy, w którym pełnił rolę perkusisty. Na swoim koncie ma mnóstwo udanych ról min w filmie „Angelus”, „Biała sukienka”, „Portier z hotelu Mewa” czy „Klub Włóczykijów”. Brał udział także w tworzeniu seriali takich jak „U Pana Boga w ogródku”, „Dziki”, „Stacyjka” czy „Dziupla Cezara”. Aktor ten W 1990 roku założył pierwszy prywatny teatr Korez w Katowicach, w którym grał w latach 1990-2014, a od 2008 roku współpracuje z Teatrem Capitol w Warszawie.

Jacek Łapot tworzy teksty do kabaretu KaŁaMasz, jednak oprócz tego w swoim dorobku artystycznym może pochwalić się innymi osiągnięciami. Zagrał w wydanym w 1990r filmie „Piggate” jako Tom, pracownik Instytutu Transplantologii. Oprócz tego wziął on udział gościnnie jak aktor serialowy  w serialu „Świnka”  oraz „Święta wojna gdzie grał producenta i filozofa. Jest on również założycielem i członkiem kabaretu „Długi” powstałego w 1979r w Gliwicach, który cieszył się sympatią publiczności w ca lej Polsce.

Sylwester Maciejewski jest kolejną osobą współtworzącą kabaret KaŁaMasz. Aktor ten ukończył w 1978 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, a tuż po szkole został zaangażowany do Teatru Komedia w Warszawie. Jego pierwszą filmową rolą była postać więźnia na Pawiaku w filmie „Ostatnie okrążenie” w roku 1977. Aktor znany jet z wielu ról min w filmach takich jak „Ryś”, „Skazany na bluesa”, „Ławeczka” czy „Śluby rycerskie”. Z serialów znamy go z „Rancza” jako Maciej Solejuk, a także z serii „Sprawiedliwi”, „Stara baśń” czy „Męskie-żeńskie”.

Dariusz Szweda jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, aranżer, pianista akompaniator nagradzany na wielu festiwalach piosenki artystycznej. W kabarecie KaŁaMasz dba o muzykę i tło dźwiękowe. Poza karierą kabaretową współpracuje również min ze Szkołą Aktorską ART PLAY Doroty i Danuty Pomykała, z Teatrem A’Priori oraz z Agencją Artystyczną PRYMART gdzie współtworzy bajki dla dzieci.

Czego możemy spodziewać się po kabarecie ławeczka z Rancza?

Kabaret zaskoczy nas nietuzinkowym podejściem. Kabaretowa ławeczka w swoim stylu skomentuje aktualne wydarzenia oraz otaczający nas świat. Aktorzy uzupełnią swoje występu piosenkami a nawet tańcami. Zabawne żarty, cięte riposty i bezpardonowa ocena rzeczywistości łączy się w całość, dzięki której możemy świetnie się bawić. Kabaret ławeczka koniecznie trzeba zobaczyć na żywo, zwłaszcza jeśli należymy do miłośników serialu „Ranczo”.