Wypad do Tatralandii na Słowacji

Categories Usługi
tatralandia słowacja

Słowacja, jako kraj graniczący z Polską, cieszy się przede wszystkim krajobrazami górskimi. Szczególną popularnością cieszy się słowacka strona Tatr. W miejscu tym, możemy znaleźć wielki park rozrywki, położony na brzegu jeziora Liptowska Mara. Rozpoznawalny w całej Europie park, jest zwiedzany przez miliony turystów rocznie.

Tatrlandia jest parkiem wodnym, położonym w Tatrach po stronie słowackiej. Z parku rozrywki widoczne są Zachodnie Tatry. Największy w Europie, całoroczny park wodny jest podzielony na dwie części – letnią i całoroczną. Druga część jest zadaszona, przez co turyści mogą korzystać z niej niezależnie od pogody. Warto wspomnieć, iż w Tatrlandii najbardziej istotne jest źródło wody termalnej. Gorąca i lecznicza woda jest bogata w pierwiastki i minerały.
Osoby odwiedzające Tatrlandię, mogą więc skorzystać z leczniczych walorów wody, które wpływają na układ oddechowy oraz ruchowy.

Atrakcje w Tatrlandii

 W wodnym parku rozrywki, możemy liczyć na :

  • 9 basenów funkcjonujących przez cały rok,
  • 5 letnich basenów,
  • 26 zjeżdżalni, w tym 6 całorocznych.

Wszystkie zjeżdżalnie razem liczą długość blisko dwóch kilometrów. W skład letnich basenów wchodzą między innymi basen dziecięcy, basen pływacki oraz baseny z różnorodnymi atrakcjami. Natomiast baseny całoroczne, są wyposażone w wiele atrakcji, na przykład w łóżka wodne, fotele do masażu, gejzery i huśtawki. Oprócz tego, w basenach można grać w siatkówkę i koszykówkę wodną oraz uprawiać wodny aerobik.
W Tatrlandii możemy również korzystać z nietypowych miejsc:

  • Wellness Paradise, w którym możemy korzystać z masaży, kąpieli i okładów leczniczych.
  • Tropical Paradise – popularna hala z czterema basenami. Ta część Tatrlandii cechuje się tropikalnym klimatem i dachem, który przepuszcza promienie UV.
  • Wyspa Piratów z Karaibów to wellness z basenami, z którego widać Tatry.
  • Saunowy Świat Celtów składa się z saun, kąpieli wodnych i masażowych.

Park rozrywki jest również wyposażony w kino 5D, Minizoo, kręgielnię, park zabawy oraz restaurację i wiele innych. Wielki kompleks w Tatrach, jest świetnym miejscem na wypoczynek. Jednodniowa wycieczka na Słowację, jak najbardziej może odbyć się właśnie tu. Tatrlandia jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych wodnym parkiem rozrywki.

W Tatrlandii, możemy przede wszystkim wypocząć aktywnie ze swoją rodziną. Dodatkowo, kompleks jest tak duży, że wiele osób wraca tu nawet na tydzień. Atrakcje, walory zdrowotne oraz gwarancja świetnej zabawy, to podstawowe atuty Tatrlandii.
Miejsce to jest idealne na wypoczynek dla całej rodziny. Mnóstwo atrakcji, basenów i zjeżdżalni, będą świetną rozrywką na cały dzień. W Tatrlandii znajdują się specjalne miejsca i kąpieliska przeznaczone dla dzieci.