3 najlepsze gabinety ortodontyczne z Krakowa

Categories Zdrowie
stomatolog kraków nowa huta

Zabiegi wykonywane w uzębieniu są dzisiaj przeprowadzane sprawnie i z zastosowaniem zaawansowanego sprzętu. Jednak pierwszym krokiem w kierunku zdrowych zębów jest znalezienie profesjonalnego gabinetu i specjalisty, który taki zabieg dobrze przeprowadzi. W tym artykule skupiamy się na ortodoncji i piszemy o trzech gabinetach działających w Krakowie, które oferują leczenie z zakresu tej dziedziny.

Czym zajmuje się ortodoncja?

Jeśli w Twoim uzębieniu pojawił się problem, którego nie potrafisz dokładnie zidentyfikować, warto dowiedzieć się, czym zajmują się poszczególne dziedziny medycyny, aby wybrać właściwego lekarza. Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się korygowaniem nieprawidłowości szczękowo-twarzowych, wad zgryzu oraz kontrolowaniem tego, w jaki sposób zęby rosną i czy są ułożone w prawidłowy sposób. Jednym z najpopularniejszych sposobów na leczenie tego typu schorzeń jest noszenie aparatu ortodontycznego, który pomaga skierować zęby we właściwą stronę, dzięki czemu są one proste, nie nachodzą na siebie i nie niszczą się wzajemnie, a poza tym dobrze wyglądają pod względem estetycznym.

Klinika ortodontyczna

Jeśli chodzi o Kraków, ortodoncja jest jednym ze stałych elementów oferty poszczególnych klinik czy gabinetów dentystycznych. Pierwszym przykładem takiego miejsca jest klinika Ortovena, której oferta skupia się głównie na leczeniu ortodontycznym. Oznacza to, że w klinice można umówić się na wizytę u lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie stomatologii, którzy są dobrze przygotowani do takiego leczenia. W klinice leczenie oferowane jest osobom w każdym wieku, a wykorzystywane metody są profesjonalne i na najwyższym poziomie. Lekarze specjaliści dobierają odpowiednie leczenie zgodnie z potrzebami pacjenta i dopasowują niezbędne metody oraz skuteczne aparaty.

ortodonta nowa huta

Praktyka ortodontyczna

Drugim miejscem w Krakowie, w którym ortodoncja jest praktykowana, jest praktyka Ortodontica wyposażona w pracownię RTG, oferująca liczne rodzaje aparatów i wykonująca kompleksowe badania w zakresie tej dziedziny. Duże doświadczenie kadry pozwala na prawidłowe diagnozowanie pacjentów z różnymi problemami powiązanymi z uzębieniem i okolicami jamy ustnej. W ramach praktyki przyjmowani są zarówno pacjenci w wieku dorosłym, jak i dzieci.

Gabinet Dental4You

Chcąc zwrócić się ze swoim problemem do specjalisty ortodoncji, warto przyjrzeć się również ofercie nowoczesnego gabinetu Dental4You. Jest to miejsce polecane każdemu, kto szuka profesjonalistów, a szczególnie blisko będą miały tam osoby, które chcą, aby ich ortodonta przyjmował w dzielnicy Nowa Huta, bo to tam znajduje się gabinet. Wyróżnia się on na tle innych tym, że oferowana jest tam opieka zarówno specjalistów z zakresu stomatologii, jak i medycyny estetycznej. Dzięki temu w przypadku zauważenia przez lekarza dodatkowej wady, która może być z łatwością wyleczona przez innego specjalistę, będzie on mógł bezpośrednio skierować pacjenta do innego lekarza przyjmującego w tym samym miejscu. Gabinet Dental4You oferuje leczenie w bardzo szerokim zakresie. Lekarze tu pracujący specjalizują się w różnych dziedzinach, w tym w ortodoncji czy chirurgii szczękowej. Oprócz tego otrzymasz tutaj rady i instrukcje dotyczące higieny jamy ustnej, odpowiedniego dbania o swoje uzębienie, a także leczenie standardowe, jak i bardziej złożone. Dostępne jest tutaj leczenie pod mikroskopem, a także implantologia oraz zabiegi podlegające pod wiele innych dziedzin. Dental4You kieruje swoją ofertę zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Jeśli masz wątpliwości co do charakteru problemów w swoim uzębieniu, wystarczy, że umówisz się na wizytę kontrolną, po której wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane, a zęby będą zdrowe.