Sprawdź, czy gazowy parasol grzewczy to dobre rozwiązanie dla Ciebie

Categories Produkty i towary
ogród

Gazowy parasol grzewczy sprawdzi się idealnie dla osób, których ulubioną form relaksu, odpoczynku lub spotkań towarzyskich, są wieczory spędzane na przydomowym tarasie lub w restauracyjnym ogródku. Aby zapewnić sobie i swoim gościom optymalne warunki sprzyjające odpoczynkowi podczas chłodnych wieczorów, warto zapoznać się z jednym z rozwiązań, zyskujących coraz bardziej na popularności – gazowym parasolu grzewczym. Przeanalizujmy, czy będzie on dla Ciebie dobrym wyborem.

Czym jest gazowy parasol grzewczy?

Gazowy parasol grzewczy jest funkcjonalnym urządzeniem zasilanym za pomocą butli gazowej. Zadaniem parasola grzewczego jest emisja odczuwalnego nawet na kilka metrów ciepła. Powierzchnia grzania tego urządzenia jest naprawdę spora i może wynosić nawet 50 m3. Wykonane jest ono ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo, odpornej na działanie niekorzystnych czynników jak wilgoć, pleśń czy brud. 

Zalety gazowego parasola grzewczego

Gazowe parasole grzewcze zyskują coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Spowodowane jest to nie tylko ich wysoką praktycznością, lecz także wieloma zaletami związanymi z ich użytkowaniem, do których należą:

 • duża powierzchnia grzania, która może wynosić do 50 m3, pozwalająca na korzystanie z uroków spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu nawet podczas chłodnych wiosennych i jesiennych wieczorów,
 • nie wymaga dodatkowych źródeł zasilania (oprócz gazu),
 • wykonanie z trwałych, solidnych i wysokiej jakości materiałów,
 • odporność na trudne warunki atmosferyczne,
 • prosta i intuicyjna obsługa,
 • nieduże koszty eksploatacji- w odróżnieniu od swojego elektrycznego odpowiednika, gazowy parasol grzewczy pozwala na tanią i bezproblemową eksploatację, co czyni go naprawdę atrakcyjną propozycją dla osób ceniących sobie komfort przy jednoczesnych niedrogich kosztach użytkowania,
 • mała podatność na awarie,
 • duże możliwości aranżacyjne – gazowe parasole oferują nie tylko praktyczne właściwości grzewcze, lecz również mogą stanowić doskonałą ozdobę ogrodu, tarasu lub ogródka restauracyjnego wkomponowując się w nie jako element funkcjonalnej aranżacji,
 • bogata oferta produktów – na rynku dostępne jest wiele modeli gazowych parasoli grzewczych różniących się między sobą kształtem, kolorem, rozmiarem. Pozwala to na wybór optymalnego modelu parasolu dla siebie z uwzględnieniem potrzeb, oczekiwań, wielkości powierzchni, jaką potrzebujemy ogrzać oraz jaką dysponujemy do ustawienia parasola,
 • posiadanie wielu udogodnień ułatwiających codzienne użytkowanie parasola, do których zaliczamy m.in. kółka zwiększające mobilność, zabezpieczenie zapłonu oraz systemy odcinające dopływ gazu w sytuacjach mogących zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu użytkownika, np. w przypadku nagłego przewrócenia parasola.

Wady gazowego parasola grzewczego

Zanim zdecydujemy się na zakup gazowego parasola grzewczego, warto zapoznać się także z jego wadami, spośród których możemy wymienić:

 • nie można używać go w pomieszczeniach małych, zamkniętych i słabo wentylowanych,
 • wymaga wymiany butli gazowej po wyczerpaniu w niej zasobów gazu,
 • wymaga wygospodarowania miejsca na składowanie butli.

Jak widać, wad gazowego parasola grzewczego jest znacznie mniej niż zalet, dlatego też jego popularność z roku na rok rośnie. Staje się on bowiem nieocenionym źródłem ciepła i wyjątkowego klimatu, który tworzy przez mogący wydobywać się z niego efektowny płomień grzewczy.

Gdzie można użytkować parasol grzewczy?

Gazowy parasol grzewczy przeznaczony jest do użytku na przestrzeniach otwartych (tarasach, ogródkach) lub pomieszczeniach dobrze wentylowanych. Nie nadaje się on natomiast do ogrzewania powierzchni małych, oszklonych, niezapewniających dostatecznej wentylacji. W takich miejscach lepiej sprawdzi się elektryczny parasol grzewczy.

ogród

Gdzie można kupić parasol grzewczy?

Gazowy parasol grzewczy jest urządzeniem, które można z łatwością nabyć w sklepie internetowym Landmann.pl, w sklepach naszych partnerów handlowych specjalizujących się w sprzedaży produktów z  branży budowlanej i ogrodniczej, a także w sieciach z artykułami spożywczymi. 

Wyroby marki Landmann jako największego w całej Europie niemieckiego producenta wyposażenia do grillowania oraz sprzętu ogrodowego, cieszą się uznaniem i niesłabnącą popularnością wśród coraz większej liczby zadowolonych klientów. Produkty marki Landmann cechuje wysoka jakość wykonania znajdująca odzwierciedlenie w trwałych i solidnych materiałach użytych do ich produkcji. 

Naszym priorytetem jest wytwarzanie wyrobów, które będą łączyć w sobie najlepsze cechy, jakie powinien posiadać produkt idealny: dobry stosunek ceny do jakości, świetny design, jakość wykonania, niezawodność i bezproblemowa, łatwa obsługa.