Jaki wózek jest najlepszy dla noworodka

Categories Ogólne Informacje
wózek dziecięcy silvia

Każda mama wie, jak delikatną istotą jest noworodek. Dziecko, które dopiero pojawia się na świecie, musi mieć zapewnione pełne bezpieczeństwo i komfort od pierwszego dnia życia. Jednym z miejsc, gdzie będzie spędzało najwięcej czasu, a także pozna świat, bez wątpienia jest wózek. Jaki będzie najlepszy dla małego dziecka?

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru wózka?

Podczas wyboru wózka dla noworodka warto kierować się odpowiednimi zasadami. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego egzemplarza? Przede wszystkim najważniejszy jest odpowiedni atest. Warto zwrócić uwagę na to, czy wózek posiada znak bezpieczeństwa (oznaczony dużą literą B w trójkącie), który jest przyznawany na podstawie opinii Państwowego Zakładu Higieny. Kolejnym aspektem są koła wózka. Najlepsze są te o dużych rozmiarach, ponieważ najlepiej sprawdzają się na długich spacerach i nierównym podłożu. Aby dziecko spokojnie mogło delektować się spacerem, nie mniej ważna jest amortyzacja wózka, dzięki, której nie jest narażone na wstrząsy.

WÓZEK DZIECIĘCY SILVIA 02

Dużym ułatwieniem dla mam jest także odpowiedni stelaż. Najlepiej wybierać ten wykonany z aluminium, ponieważ dzięki temu jest on lżejszy. To spora wygoda, zwłaszcza jeśli musimy wnosić i znosić wózek po schodach. Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest hamulec. To gwarancja bezpieczeństwa noworodka, dlatego należy podejść do tej sprawy bardzo poważnie. Odpowiedni rodzaj powinien blokować dwa koła jednocześnie, ponieważ wtedy niemożliwe jest samoistne poruszenie się do przodu i stworzenie niebezpiecznej sytuacji. Dużym udogodnieniem jest także fabrycznie zamontowany kosz na zakupy w wózeczku dla dziecka.

Musimy mieć świadomość tego, że zawieszanie na wózku, który nie jest do tego przystosowany toreb, czy reklamówek z zakupami może zagrozić jego stabilności i grozi wywróceniem. Następnym ważnym szczegółem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest producent. Warto wybierać markowy i zaufany sklep z wózkami, który bierze pełną odpowiedzialność za jego konstrukcję. Na stronie bebe.sklep.pl, znajdują się najlepsze produkty sprawdzonych i cenionych marek, dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepu.

Rodzaje wózków dla dzieci.

Wózki dla dzieci występują w różnych rodzajach. Najpopularniejszym są oczywiście gondole. To one najlepiej nadają się dla noworodków. Starsze dzieci chętnie skorzystają ze spacerówek, a także tzw. wózków parasolek. Bez względu na to, jaki rodzaj wybierzemy, musimy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Gondola powinna mieć idealnie płaskie dno, spacerówka powinna mieć usztywnione oparcie, a także regulacje od pozycji leżącej przez pośrednie aż do siedzącej, oraz regulowany podnóżek.

WÓZEK DZIECIĘCY VULCANO SL05 BEBETTO

Spacerówka powinna mieć, co najmniej trzy punktowe pasy bezpieczeństwa z zamknięciem trudnym do otwarcia przez dziecko oraz możliwość zamontowania barierki ochronnej. Warto spojrzeć także na regulację rączek, zwłaszcza jeśli wózek będzie obsługiwać nie tylko mama, ale także tata, babcia, dziadek, ciocia, czy wujek — a więc osoby, różniące się od siebie wzrostem. Co ciekawe nie bez znaczenia jest także czas narodzin dziecka. Jeśli maluch ma przyjść na świat w okresie jesienno-zimowym, wózek powinien być bardziej obszerny. Dlaczego? Ponieważ pierwsze spacery niemowlę spędza ubrane w kombinezon, kocyk i inne ocieplacze, a to wszystko musi się zmieścić w naszej gondoli.

Głównym względem, którym musimy kierować się podczas wyboru wózka, jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie możemy dopuścić, aby niemowlę korzystało ze sprzętu wątpliwej jakości, ponieważ może to wywołać niebezpieczne sytuacje. Drugim aspektem jest wygoda. Dziecko, które czuje się komfortowo podczas spaceru, nie tylko unika stresu, ale także dzięki temu, że nie manifestuje złego samopoczucia, pozwala cieszyć się z tych chwil także mamie.