Jak wiązać chusty na szyję krok po kroku

Categories Uroda

Chusta to bardzo popularny i lubiany przez kobiety dodatek, świetnie ożywiający stylizację. Jak się okazuje, można nosić ją na niezliczoną ilość sposobów, a co bardziej kreatywne panie na pewno za chwilę zainspirują kreatorów mody coraz to nowymi pomysłami. Oto kilka przykładowych inspiracji!

  • Chusta jako okrycie

Bardzo ciekawym pomysłem jest puszczenie chusty luzem wzdłuż ciała, celem stworzenia nietypowego outfitu. Końce chusty, luźno zwisające z przodu można zatknąć za zapięty w talii pasek. Stylowy wygląd gwarantowany.

  • Węzeł ekstrawagancki

Idealny dla pań lubiących nietypowe akcenty w swoim wyglądzie. Chustę składamy na pół, tak aby z jednej strony po założeniu na szyję powstała pętla. Jeden z końców chusty przekładamy przez pętlę, to samo robimy z drugim końcem. Cały splot należy zabezpieczyć u dołu.

  • Nonszalancka dekoracja

Chustę należy luźno zamotać kilkukrotnie wokół szyi. Oba końce następnie należy zawiązać na supeł, po czym ukryć węzeł w fałdach chusty.

  • Wersja klasyczna

Jest to wiązanie dla pań gustujących w bardziej klasycznych rozwiązaniach. Chustę należy złożyć na pół, przyłożyć do szyi tak, aby z jednej strony powstała pętla. Obydwa końce należy przeciągnąć przez pętlę. Węzeł idealny na chłodniejsze dni.

  • Na sportowo

Ten sposób wiązania pozwoli nadać stylizacji bardziej niezobowiązującego charakteru. Chustę należy złożyć po przekątnej, tak aby powstał trójkąt. Powstały trójkąt przyłóż do szyi, końce skrzyżuj z tyłu na karku i przełóż do przodu. Można związać je i ukryć pod powstałym trójkątem lub puścić luźno.

  • Niby krawat

Chustę należy umieścić przy szyi, tak, by końce zwisały z tyłu. Należy zebrać je teraz do przodu celem uformowania węzła. Potem należy jeden koniec przekładać nad drugim tak, aby powstał węzeł. Całość zakończyć wykonaniem pętelki.

  • Jak precelek

Chustę przyłóż do szyi, tak, by oba końce znalazły się z tyłu. Z przodu powstaje pętla. Jeden z końców włóż w pętlę. Drugi koniec przeciągnij na drugą stronę, także przełóż go przez pętlę. Tak elegancki węzeł nada Twojej stylizacji niewątpliwego uroku.

  • Elegancki węzeł

Wyjątkowo pomysłowy sposób na założenie chusty w nietypowy sposób. Dwa przeciwległe rogi chusty złóż tak, by zetknęły się na środku chusty, potem złóż całość na pół. Jest to nazywane techniką wyjściową, która często jest bazą dla wielu innych wiązań. Następnie na środku powstałego pasa załóż węzeł. Chustę przytknij do szyi tak, by węzeł znalazł się pośrodku. Końce chusty skrzyżuj na karku i przełóż je do przodu. Każdy z końców chusty włóż w środek węzła i wyciągnij z drugiej strony.

  • Jak motyl

Chustę przyłóż do szyi, końce skrzyżuj na karku, przełóż do przodu zrób podwójny, dość luźny węzeł. Jeden z luźno zwisających końców chusty zarzuć do tyłu.

  • Zamiast naszyjnika

Chustę należy przygotować według techniki podstawowej, opisanej przy punkcie Elegancki węzeł. Z przodu zawiązać podwójny węzeł, końce zarzucić do tyłu i zawiązać.

 

Szeroki wybór eleganckich chust zapewnia sklep Apaszki-Szaliki. Na stronie internetowej sklepu do wyboru w przystępnych cenach są kwiatowe chusty, wzorzyste apaszki, bogaty asortyment modnych pareo, kapeluszy i wiele innych. Wszystkie produkty są w bardzo przystępnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu, w którym unikalne dodatki będą niewątpliwą pomocą w tworzeniu własnego, niepowtarzalnego stylu.