Jak dopasować okulary Aviator?

Categories Zdrowie

Pilotki, jak wiadomo, pierwotnie służyły jedynie pilotom armii amerykańskich, gdyż ci bez nich byli narażeni na różne dolegliwości zdrowotne, związane z nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne na dużej wysokości. Zarejestrowano je pod marką Ray-Ban, co nie jest bez znaczenia, gdyż „ray” to promień, a „ban” oznacza blokadę. Zatem okulary te po prostu blokują promienie słoneczne. Stały się dostępne dla wszystkich stosunkowo szybko. Ich popularność wzrosła jednak dopiero dzięki takim aktorom, jak Tom Cruise lub Sylvester Stallone. Od tamtej pory zagościły w modzie dla panów, z czasem zaczęły je nosić również i panie. Są to okulary niezwykle uniwersalne, jeśli chodzi o dopasowanie je do stylizacji, lecz czy pasują każdemu?

Aviator- uniwersalność i prostota

Wiele osób ma problemy z dobraniem idealnych okularów dla siebie, gdyż stosunkowo rzadko zdarza się twarz idealna, której pasuje niemal wszystko. jednak można nieco odwrócić sytuację. Skoro rzadko udaje się znaleźć twarz, której wszystko pasuje, może prościej byłoby znaleźć okulary, które pasują do niemal każdej twarzy? To właśnie udaje się z okularami typu Aviator. Pasują one niemal wszystkim. Ogólnie cechują się one zasłanianiem dosyć dużej części twarzy, zatem, jeśli Twoja twarz jest stosunkowo drobna, możesz poeksperymentować z modelami o nieco mniejszych szkłach. Osoby o bardziej okrąglej twarzy też nie maja powodów do zmartwień. Aviatory nadadzą ich rysom nieco ostrości, co będzie idealnym zrównoważeniem. Dla tych, którzy uważają, że z tego powodu powinny na ten model okularów uważać osoby o naturalnie kanciastej twarzy- niespodzianka. Dużo zależy od drobiazgów. Spore znaczenie ma odpowiednio dobrana oprawka oraz kolor szkieł. A tych z kolei mamy na rynku do wyboru, do koloru. Dostępne są szkła brązowe, fioletowe, zielone, niebieskie i wiele innych. Specyficzny kształt szkieł (pierwotnie był zaprojektowany tak, aby okulary w razie potrzeby bezproblemowo zmieściły się pod maska gazową) oraz ogólny wygląd Aviatorów sprawiają, że okulary te pasują niemal każdemu.

https://soczewki24.pl/RAY-BAN-Aviator-RB3025-003-3F-rozmiar-58

Aviatory to okulary uniwersalne, zatem z pewnością nie pasują tu żadne dodatkowe elementy dekoracyjne w postaci kolorowych kryształków lub wzorków na oprawce. Najlepsze są Aviatory w klasycznym wydaniu, pozbawione dodatków.

Wiadomo już, ze Aviatory pasują każdemu, bez względu na płeć oraz kształt twarzy. A co ze stylizacjami? Czy okulary te są równie uniwersalne? Raczej tak. Dobrze zgrywają się z większością ubrań, zarówno tych eleganckich, jak i tych w stylu casual. A że pierwotnie były to okulary przeznaczone dla żołnierzy, wojskowe elementy w stylizacji również będą dobrym pomysłem. Skórzana kurtka także świetnie zgra się z Aviatorami. Projektanci okularów dla amerykańskich lotników zapewne nie spodziewali się, ze stworzą coś tak uniwersalnego w swojej prostocie, a zarazem tak modnego i popularnego. Aviatory dodają niewątpliwego uroku noszącym je osobom.

Okulary polaryzacyjne

Oprócz tego, ze świetnie wyglądają, Aviatory zapewniają również ochronę przed słońcem. Okulary dobrane w profesjonalnym salonie wyposażony są w filtr UV 400, dzięki czemu zapobiegają przedostawaniu się do oczu nadmiernej ilości promieni słonecznych. Ważne jest tez polaryzacja, szczególnie zalecana dla osób kierujących samochodem, z uwagi na ograniczeniu wpływu, jaki na nasz wzrok mają refleksy świetlnego. Oprócz tego, filtr polaryzacyjny wyostrza obraz, poprawia kontrast oraz ogólnie poprawia jakość widzenia.

Warto zaopatrywać się w okulary przeciwsłoneczne jedynie w zaufanych placówkach, gdyż kupując tanie podróbki na bazarach lub w marketach, narażamy się na niemałe szkody dla oczu. Przyciemniona szybka w połączeniu z brakiem filtra to prawdziwa katastrofa dla wzroku. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie profesjonalnego salonu optycznego, takiego jak Soczewki24. Nasi specjaliści pomogą Ci znaleźć model idealny dla Twoich potrzeb, w którym będziesz nie tylko świetnie wyglądać, lecz także należycie zabezpieczysz swoje oczy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Warto także zajrzeć na stronę internetową salonu soczewki24.pl, na której zobaczyć można pełen asortyment, jaki oferuje salon i dokonać zamówienia poprzez wyjątkowo prosty, intuicyjny w obsłudze system bez wychodzenia z domu. Wysokiej jakości Aviatory marki Ray-Ban w korzystnych cenach? Tylko w salonie Soczewki24!