Jak odpowiednio wybrać dywan?

Categories Ogólne Informacje

Mało kto wie, ale tak naprawdę wybór odpowiedniego dywanu ma naprawdę duże znaczenie dla wyglądu całego naszego wnętrza. Odpowiednio dobrany dywan może pomieszczeniu dodać elegancji czy też uczynić je bardzo przytulnym miejscem na relaks. Tekstura jak i kolor dywanu wpływają i to znacznie na wystrój całego wnętrza. Podkreśla nawet piękno mebli czy też oprawę okien. Dywany w kolorach jasnych mają to do siebie, że optycznie bardzo mocno powiększają małe pomieszczenie, natomiast kolory ciemne we wnętrzach dużych sprawiają, że będą one znacznie bardziej przyjazne. Niebagatelne znaczenie ma naprawę rodzaj materiału, z którego wykonany jest dywan oraz także jego dokładna tekstura. Gdy zupełnie nie wiemy jak dokona wyboru dywanu to powinniśmy zaznajomić się z poradami, które przedstawię poniżej.

Dywan dobrany do każdego wnętrza

Po zapoznaniu się z nimi dowiemy się jaki dywan będzie nas najlepszy. Po pierwsze musimy oszacować wielkość dywany, który tak naprawdę chcemy kupić. Musimy przed wyjściem do sklepu zmierzyć powierzchnię pokoju, którą mamy zamiar przeznaczyć pod dywan. Ważne jest by do pomiaru dodać dziesięć procent. Po co tak naprawdę? A po to, aby uwzględnić ewentualne nierówności naszej podłogi. Jeśli chcesz, by Twój dywan zajmować całe swoje pomieszczenie to sprzedawca w dobrym sklepie zdecydowanie pomoże dobrać model, który będzie najbardziej zbliżony do uzyskanych przez nas wymiarów. Po drugie musimy wybrać materiał, z którego dywan będzie wykonany. Możliwości mamy naprawdę bardzo dużo. Zdecydowanym liderem jest włókno poliamidowe czyli nylon. Jest to materiał wytrzymały, bardzo odporny na zabrudzenia jak i także mało podatny na ścieranie. Kolejna możliwość to polipropylen.

dywan

Zaletą wykonania dywanu z tego właśnie materiału jest fakt, że łatwo się czyści oraz jest naprawdę bardzo trwały. Dywan wykonany z polipropylenu możemy położyć zarówno wewnątrz naszego mieszkania czy też wewnątrz naszego domu jak i także na zewnątrz naszego budynku jak na przykład na tarasie czy też na balkonie. Jest to możliwe między innymi dlatego, że jest odporny na wilgoć jak i także na pleśń. Kolejna możliwość to poliester. Swoim wyglądem mnie osobiście przypomina wełnę. Bardzo dobrze się czyści. Jednak musimy wiedzieć, że jego włosie bardzo łatwo się wgniata, na przykład pod wpływem bardzo ciężkich mebli. Bardzo fajny materiał to akryl.

Materiał jest najważniejszy

Jest materiałem bardziej błyszczącym niż wspomniana powyżej wełna, ale tak naprawdę jest podobny w dotyku. Bardzo łatwo się go czyści. Jednak nie elektryzuje się i jest naprawdę bardzo odporny na pleśń.  Najdroższy jest zdecydowanie dywan zrobiony z wełny. Jest on oprócz najwyższej ceny także najbardziej luksusowy. Może on być oczywiście barwiony na przeróżne kolory. Jednak musimy liczyć się z tym, że pod wpływem światła bezpośredniego i słonecznego może płowieć. Jest jedna cudownie miękki jak i cieplutki. Gdy nie wiemy na jaki konkretny materiał się zdecydować to możemy wybrać mieszane włókno. Jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ łączy zarówno miękkość wełny, idealny wygląd jak i także trwałość tkanin mocno syntetycznych.