Drukarnia – co może nam zaoferować?

Categories Marketing i promocja

Obecnie większość drukarni charakteryzuje się kompleksowością wykonania prac. Oferują nam one nie tylko wykonanie druku i oprawy, często zajmują się również projektowaniem, magazynowaniem czy transportowaniem prac. W trakcie wieloletnich działalności większość przedsiębiorstw tej branży wypracowała politykę indywidualnego klienta. Teraz każdy z nas, be problemu może zamówić produkt dla siebie. Co drukarnie mają dla nas do zaoferowania?

Asortyment drukarni

Z drukarni bardzo często korzystają nawet małe firmy czy korporacje. Każdy nas wie, że wręczenie eleganckiej wizytówki robi naprawdę dobre wrażenie, dlatego coraz więcej przedsiębiorstw drukuje dla siebie owe karty. Obecnie drukarnie oferują nie tylko stały kontakt z klientem oraz atrakcyjną cenę. Możemy zaprojektować naszą wizytówkę od zera. Opcji wykończenia jest bardzo dużo, możemy wybrać te matowe, z połyskiem, w foli a nawet z wytłoczeniami. Równie popularne jak wizytówki są ulotki. Możemy zdecydować się na te składane lub przeznaczone do zawieszenia na klamce. Wielkość zależy tylko od naszych preferencji. Podobnie jak wcześniej do wyboru mamy wiele wzorów, możliwości jest wręcz nieskończenie. Nawet najbardziej wymagający klienci będą usatysfakcjonowani. Przy zamawianiu ulotek możemy również wybrać możliwość np. przyklejenia karty podarunkowej w środku lub zrobienia specjalnej kieszeni wewnątrz. Tym wszystkim zajmie się drukarnia, więc nie będziemy musieli sami się tym przejmować.

W drukarni możemy zaopatrzyć się również w kartki okolicznościowe np. Te z okazji świąt lub w ramach podziękowania czy zaproszenia. Jeśli żaden z modeli dostępnych na rynku nam nie odpowiada, nie ma przeciwwskazań aby i w tym przypadku również nie skorzystać z usług drukarni. Kartki są drukowane indywidualnie zazwyczaj z przesłanego projektu graficznego. Mogą być one drukowane tradycyjnie w kolorze, ale można wykorzystać tonowych metaliczne wykończenia np. złoto lub srebro. Wybór papieru również zależy tylko od nas. Możemy zdecydować się na gładką kartkę lub na ozdobną o konkretnej fakturze.

Nowe spojrzenie na materiały reklamowe

Niezbędnym elementem kampanii każdej firmy są plakaty. Duże, rzucające się w oczy na pewno zwrócą uwagę wielu osób. Format jest dowolny, drukarnie zazwyczaj oferują nawet olbrzymie rozmiary, wszystko zależy od woli klienta. Innym pomysłem na rozreklamowanie firmy są dedykowane naklejki. Ich wykonanie również możemy zlecić drukarni. Możemy zdecydować się na błyszczące lub matowe wykończenie oraz wybrać rodzaj kleju. Jeśli jesteśmy właścicielami restauracji, wiemy jak ważne jest eleganckie i profesjonalne menu. To ono trafia zaraz po przybyciu gości do ich rąk i wywiera na nich pierwsze wrażenie. Udajmy się gotowym projektem do drukarni i ustalmy szczegóły. Szeroki wachlarz jakie oferują nam przedsiębiorstwa zajmujące się tą branżą spowodują, że każdy będzie zadowolony.

Niektóre drukarnie specjalizują się w wykonywaniu tylko konkretnych produktów. Na rynku możemy natrafić na firmy, które zajmują się tylko i wyłącznie drukowaniem kalendarzy. Warto skorzystać z ich usług, ponieważ ilość rodzajów kalendarzy, z pośród których możemy wybrać model dla siebie, jest imponująca i z pewnością każdy będzie usatysfakcjonowany. Kalendarze listkowe, biurkowe, ścienne, książkowe czy plakatowe- wybór jest spory. Możemy sami zaprojektować wzór lub zrobić to już w drukarni w porozumieniu z grafikami. Druga opcja wiąże się z wyższymi kosztami, jednak warto zainwestować w nasze zamówienie, już na tym etapie. Projektant z pewnością zaproponuje dobre rozwiązanie, pomoże w doborze wykończenia i w wyborze papieru.