Kancelaria adwokacka – czym się zajmuje?

Categories Adwokat
kancelaria adwokacka płock

Kancelaria adwokacka jest miejscem, w którym pracują adwokaci. Zrzeszeni specjaliści w jednym miejscu, udzielają porad z zakresu prawa. Do kancelarii adwokackiej może się udać każdy z nas.

Problemy na tle prawnym, są trudne do rozwiązania – a czasami nawet do zrozumienia – dlatego kancelarie wciąż mają tak wielu klientów. Szczególnie znane czynności, jakie wykonują adwokaci w swojej kancelarii, to:

  • Udzielanie porad z zakresu całego prawa osobom zainteresowanym,
  • Wyjaśnianie, na czym polega dany kodeks, przepis lub problem prawny,
  • Wspólne szukanie i proponowanie klientowi rozwiązania danego problemu,
  • Stosowanie pism prawnych do konkretnych instytucji i miejsc,
  • Reprezentowanie nas przed urzędami i sądami wszystkich instancji,
  • Pełnienie roli obrońców w powyższych miejscach,
  • Udzielanie darmowych porad prawnych.

Są to najbardziej znane nam obowiązki, jakie wykonują adwokaci w swoich kancelariach. Warto znać podstawową ofertę kancelarii adwokackiej. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy to my będziemy potrzebować ich pomocy.

Adwokaci w kancelarii mogą udzielić nam pomocy doraźnej oraz zająć się naszą sprawą. Obrona w sądzie, pomoc w uzyskaniu alimentów, przeprowadzenie sprawy rozwodowej czy pomoc w uzyskaniu odszkodowania, to tylko niektóre ze spraw, jakimi mogą zająć się adwokaci.

W dzisiejszych czasach, działalność kancelarii adwokackich jest bardzo rozległa. Wiele osób udaje się do kancelarii po to, by otrzymać konkretne wskazówki dotyczące dalszych kroków w danej sytuacji. Poza tym, często wielu z nas potrzebuje rzetelnego wyjaśnienia, na czym polega dane pismo, jak się do niego odnieść itp. Pomoc doraźna lub poprowadzenie naszej sprawy, gwarantuje nam odpowiednie wyjście z sytuacji.

Kancelaria adwokacka i specjalizacje

Istnieją kancelarie, które specjalizują się w danej dziedzinie. Najczęściej, możemy natknąć się na kancelarie rozwodowe, lub takie, które zajmują się prawem pracy. Wiele jest specjalizacji, więc każda kancelaria może wybrać własną. Jeśli w danej kancelarii pracują sami adwokaci, którzy najlepiej znają się na prawie majątkowym, na prawie rodzinnym oraz na prawie karnym, dana kancelaria może działać głównie w tym kierunku. Nie oznacza to jednak, że adwokaci posiadają bogatą wiedzę jedynie w zakresie konkretnej specjalizacji. Jeżeli bowiem dany zespół adwokatów od lat prowadzi i wygrywa sprawy rozwodowe, lepiej skorzystać z takiej pomocy niż z kancelarii ogólnej.

Niemniej jednak, każda kancelaria adwokacka zrzesza adwokatów, którzy są specjalistami od każdej dziedziny prawa. Wiele jest spraw, z którymi nie umiemy sobie poradzić sami. Niektóre sytuacje wymagają podjęcia szybkich i stanowczych kroków – jeśli jednak nie znamy się na prawie,  musimy skorzystać z wiedzy adwokatów. Kancelaria adwokacka znajduje się praktycznie w każdym mieście. Oprócz adwokatów, mogą tam również pracować notariusze czy radcy prawni.