Zrób to sam – drewniana skrzynka na prezent

Categories Ogólne Informacje
drewniana skrzynka na prezent

Istnieją dwa najbardziej popularne sposoby, które możemy wykorzystać, wykonując drewnianą skrzynkę na prezent. Nie każdy z nas posiada odpowiednie umiejętności oraz możliwości do wykonania drewnianego pudełeczka. Z tego też powodu, wiele osób wykorzystuje gotowe skrzynki do decoupage. Aby ułatwić i przyspieszyć sobie zadanie, warto jest skorzystać z gładkich kawałków drewna. Są one dostępne w sklepach dla artystów lub w sklepach z podobnymi artykułami. DIY jest dziś niezwykle popularnym sposobem ozdabiania pokoju lub wykonania prezentów. W przypadku, gdy decydujemy się zupełnie sami wykonać skrzynkę, musimy mieć szlifierkę, gwoździe oraz polerkę.

Rzeczy wykonywane ręcznie, to między innymi ozdoby. Skrzynka drewniana stanowi świetny pomysł na prezent dla każdego. Różne pomysły artystów, kreatywność i zastosowane materiały w produkcji, wpłyną na wygląd skrzynki. Warto dodać, że prezenty DIY cieszą się dziś szczególną popularnością. Czas, jaki poświęcamy na przygotowanie podobnych elementów, jest ogromny, tak jak samo przygotowanie narzędzi i wymyślenie projektu.

Materiały do wykonania drewnianej skrzynki

Istotne jest posiadanie wyżej wymienionych narzędzi. Kawałki drewna, elementy mocujące (gwoździe lub klej stolarski), dodatki ozdobne, farby, to podstawowe rzeczy, w jakie powinniśmy się zaopatrzyć. Gdy nasze zaplecze jest przygotowane, możemy zabrać się do pracy, używając narzędzi. Wcześniej musimy wykonać szablony, które będą odpowiadać kształtom, jakie mają mieć poszczególne części skrzynki. Odrysowanie szablonów na poszczególnych kawałkach drewna powinno odbyć się szczególnie dokładnie. Po narysowaniu kształtów, musimy obrobić drewno i nadać mu odpowiedni kształt. Każdy z elementów skrzyni musi być równy. Gdy mamy wszystkie części (dół, ściany, pokrywę lub zamknięcie), musimy je oszlifować.
Oszlifowane elementy następnie mocujemy ze sobą. Możemy użyć w tym celu np. kleju stolarskiego lub gwoździ. Jeśli decydujemy się na klej, musimy go nanieść ostrożnie na każdy element skrzynki, połączyć, a następnie dociskać. Często używane są specjalne narzędzia, dzięki którym połączone elementy zostaną dokładnie sklejone. Trzeba odczekać kilka godzin, by klej zasechł. Gdy skrzynka jest gotowa, możemy zabrać się za jej malowanie. Wielu artystów wykonuje dodatkowe rzeźbienia na skrzynce. Do pomalowania skrzyni z drewna, musimy użyć specjalnych farb. Drewno łatwo nasiąka, więc w miejscach malowanych mogą powstać prześwity. Najczęściej nanosi się parę warstw farby. Od naszego uznania zależy wzór, jaki naniesiemy na skrzynkę.

Zdobienie skrzynki

Gdy skrzynka jest pomalowana i gotowa, możemy dodać ewentualne ozdoby w postaci naklejek, koralików lub brokatu. Dodatki mogą być różnorodne, tak jak zastosowanie skrzynki. Każdy z nas zapewne chciałby otrzymać skrzynkę z drewna, w całości wykonaną ręcznie. Obecnie, produkty DIY cieszą się szczególną popularnością. W przypadku, gdy nie mamy odpowiednich umiejętności i możliwości, by wykonać skrzynkę, wystarczy, gdy kupimy szkatułkę o odpowiedniej wielkości i kształcie. Musimy zadbać o to, by skrzynka ta była wykonana stabilnie. Wszystkie elementy muszą być ze sobą tak połączone, aby nie istniało ryzyko rozpadnięcia się skrzynki.

Skrzynka zakupiona w sklepie może być pomalowana i ozdobiona tak, jak własnoręcznie wykonana. Wiele jest jednak kształtów i rodzajów skrzynek do decoupage. Wiele z nich może być wykonana z desek (tak jak skrzynka piracka). Dziś jednak, liczy się pomysłowość – skrzynki mogą mieć delikatny kształt lub bardziej pomysłowy. Wszystko jednak jest zależne od naszej kreatywności oraz od osobowości i upodobań osoby obdarowanej.