Warhammer Age of Sigmar — jakie figurki warto kupić?

Categories Ogólne Informacje
warhammer age of sigmar figurki

W ostatnich czasach gry planszowo-komputerowe stały się jednymi z ciekawszych hobby. Swoje drugie życie otrzymały zwłaszcza w dobie pandemii, gdy ilość czasu na grę i dostęp do komputera był znacznie większy. Prym wśród takich gier wiedzie zwłaszcza Warhammer Age of Sigmar i to nie tylko przez ciekawą fabułę, ale także przez figurki, które znacznie ją urozmaicają. Gracze mogą je kupować, zbierać i używać ich podczas gry, ale także ozdabiać nimi swoje półki i biurka. Zobaczmy więc jakie figurki cieszą się największą popularnością w Warhammer Age of Sigmar.

Krótko o uniwersum Warhammer Age of Sigmar

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych modeli, warto wspomnieć o samym uniwersum gry dla niewtajemniczonych. Warhammer Age of Sigmar to kontynuacja gry Warhammer Fantasy Battle. 

Fabuła Warhammer Age of Sigmar dzieje się po bitwie z pierwszej części, którą wygrały siły Chaosu. Trafiamy to rozpadającej się fantastycznej rzeczywistości, która po części nawiązuje do naszej ziemskiej, np. w budowie Imperium (na wzór Niemiec) oraz kreowaniu cywilizacji postaci (na wzór Ameryki Południowej czy średniowiecznej Francji). Ocalały w bitwie tytułowy Sigmar – Imperator Ludzkości próbuje tę rzeczywistość naprawić wraz ze zbieranymi po drodze sojusznikami. 

Gra jest więc tzw. bitewniakiem, czyli nieustanną walką z wrogiem. Emocji dodaje jej fakt, że tak naprawdę nie toczy się ona między dobrem i złem, a po prostu między dwiema stronami. Można więc sobie wybrać, nie tylko z kim dokładnie będziemy walczyć, ale też kim, co pozwala na nieograniczony wybór postaci i figurek

jakie figurki warhammer age of sigmar wybrać

Jakie figurki Warhammer Age of Sigmar wyróżniamy?

W ich wyborze możemy się kierować zarówno naszymi estetycznymi upodobaniami, jak i interesującymi nas właściwościami.

Część graczy zbiera figurki, które samemu można malować, dzięki czemu stają się posiadaczami oryginalnych modeli. Inni zaś kierują się zdolnościami walki. 

W tym aspekcie można wyróżnić 4 kategorie figurek – order, chaos, death oraz destruction. Wśród nich znajdują się np. krasnoludy, zwierzchnicy chaosu, demony Nurgle’a (boga chorób), czy smoki. Mają one różne moce i to gracz może zdecydować, które najbardziej przydadzą mu się w walce.

Jakie figurki Warhammer Age of Sigmar wybrać?

Duża dowolność w wyborze nie znaczy jednak, że nie istnieją konkretne figurki, z którymi każda walka jest naprawdę emocjonująca, a prezentacja na półce jedyna w swoim rodzaju. Należą do nich:

  • Strażnik sekretów – materialny awatar Chaosu, demon egoizmu i hedonizmu. Na pierwszy rzut oka przypomina człowieka, jednak dodatkowa para rąk z ostrzami zamiast dłoni i duże rogi sprawiają, że Strażnik na polu bitwy staje się odzwierciedleniem diabła.
  • Roboute Guilliman – najlepszy wśród Marinów, plemienia superludzi o znacznie większej sile i wzroście. Jest sprzymierzeńcem Sigmara i jego najlepszym wojownikiem niosącym śmierć w walce. Jego figurka jest bardzo detaliczna, dzięki czemu bardzo wielu graczy chce ją malować i mieć w swojej kolekcji. 
  • Władca roju – tyranida pochodzący z obcej galaktyki, który przewodzi swojej cywilizacji tyranidów. Postać ta jest jednym z najlepszych wyborów graczy, gdyż posiada ona materiał genetyczny milionów gatunków i światów, dzięki czemu może przekształcić się w dowolnego wojownika, jakiego tylko potrzebujemy na polu bitwy. 
  • Mortarion – jest połączeniem superczłowieka oraz demona. Z biegiem fabuły pierwszej części zmienia on swoją stronę walki, stając się demoniczną wersją silnego człowieka, która specjalizuje się w gniciu i zadawaniu wielkiego bólu przeciwnikom. Demonizmu dodaje mu również kosa i skrzydła, kreujące Mortariona na pana śmierci. 
  • C’tan Shard – c’tan jest pierwotną rasą karmiącą się energią gwiazd. Z biegiem lat przetransformowała się w mechaniczne stwory, które dzisiaj są prawdziwą bronią w arsenale mogącą niszczyć całe wojska. 

Jak można zauważyć, każda z powyższych figurek Warhammer Age of Sigmar w kolekcji graczy jest niezawodnym wojownikiem podczas gry, dlatego nic dziwnego, że są one tak rozchwytywane. Cechują się naprawdę oryginalnym wyglądem, dlatego, nawet gdy ich nie używamy, dodają całej grze bardzo fantastycznej i realistycznej atmosfery.