Wakacje w Chorwacji – gdzie i kiedy jechać?

Categories Ogólne Informacje
chorwacja

Chorwacja jest krajem, do którego wciąż jeździ wiele osób, nie tylko na wakacje. Ze względu na przyjemny klimat i ciepłą pogodę, sezon na wakacje w Chorwacji trwa cały rok. Morze, ciepłe słońce oraz wiele turystycznych atrakcji, to nie jedyne atuty, które przyciągają niejednego turystę. Do tego warto dodać liczne zabytki, plaże oraz kurorty, które goszczą rocznie dziesiątki tysięcy gości. Poza tym, podczas spędzania czasu w Chorwacji, każdy z nas chce spróbować śródziemnomorskich potraw, które są kolejnym atutem tego rejonu.

Wakacje z dziećmi również jest łatwo zaplanować. Dla maluchów (lub większych dzieci) również istnieją ciekawe atrakcje oraz udogodnienia w apartamentach. Rodziny z dziećmi mogą więc bez problemu podróżować ze swoimi pociechami. Wakacje spędzane z całą rodziną w Chorwacji nie będą nas też zbyt wiele kosztować. Apartamenty w Chorwacji są przystosowane do rodzin z dziećmi.

Najbardziej znane miasta turystyczne w Chorwacji

Zadar znajduje się w Dalmacji – jest to najbardziej wysunięte na północ miasteczko. Plaże w Zadar są szczególnie ‘oblane’ słońcem, woda w morzu jest bardzo ciepła i przejrzysta. W mieście możemy zwiedzać liczne zabytki – najbardziej znanym są ruiny forum rzymskiego z czasów starożytnych. Dodatkowo, Zadar jest bardzo dobrze skomunikowanym miastem. Dzięki temu, bez problemu można przedostać się z jednego końca miasta na drugi w krótkim czasie.

Brela znajduje się na Riwierze Makarskiej. Niewielkie miasteczko, którego zabudowa charakteryzuje się nowoczesnym stylem. Miasto bogate jest w różne zabytki i piękne krajobrazy. Brela znana jest przede wszystkim z wystającej skały z morza, którą porastają drzewa. Mimo tego, że miasto jest małe, w Breli możemy przechadzać się długimi, żwirowymi plażami. Morze jest praktycznie krystalicznie czyste.

Baśka (Baśka Voda) – mieści się na jednej z adriatyckich wysp – Krk. Bardzo malownicze miasteczko, z wieloma zabytkami oraz muzeum, jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów w całej Chorwacji. Baśka jest niezwykle słonecznym miastem – krajobraz zawiera w sobie czyste, przejrzyste morze oraz wysokie góry. Morze od gór jest oddzielone plażą.

Porec – najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane miasto w całej Chorwacji. Miejscowość cieszy się obecnością na liście UNESCO dzięki pięknej bazylice Eufrazjana. Bazylika znana jest z pięknych, VI- wiecznych wzorów i mozaik. Porec jest starym miastem rzymskim. Znajduje się ono na zachodzie Chorwacji (w Istrii). Morze w Porec charakteryzuje się rzadko spotykanym, turkusowym morzem. W mieście znajduje się ogromna ilość zabytków, przede wszystkim rzymskich. Można również trafić na zabytki z czasów gotyckich. Miasto obejmuje również wiele małych wysepek, które są główną atrakcją dla turystów.

Rovinj – w mieście tym również znajdują się wysepki, na które każdy z nas może wybrać się łodzią. Miejscowość ta znajduje się w zachodniej Istrii. Jedno z najbardziej malowniczych miast – plaże posiadają specjalne certyfikaty ze względu na ich czystość. Woda w morzu przy Rovinj jest przejrzysta. Miasteczko stanowi główne miejsce podróży wielu turystów.

Zawsze znajdziemy ciekawe miejsce do odbycia podróży, zwłaszcza w tak pięknym i malowniczym kraju, jakim jest Chorwacja. Jednak wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej jest wykupić bilety i zabukować apartamenty. Dla Polaków, ze względu na nasz klimat, najlepiej jest się wybrać na wakacje w lipcu i w sierpniu. Chorwacja jest krajem nasłonecznionym przez cały rok, dzięki czemu możemy zarezerwować apartamenty i samoloty nawet w październiku i w lutym. Istotne jest wybranie odpowiednich apartamentów, by spędzić bezpiecznie wakacje.