Tatuaż – czarno-biały czy w kolorze?

Categories Uroda
warszawa studio tatuażu

Coraz więcej osób decyduję się na wykonanie tatuażu. Niezależnie od wieku, płci czy wyglądu chętnie wykonujemy tego typu ozdoby, które pozostaną z nami przez całe życie. Obecnie wielu artystów świadczy swoje usługi, dzięki czemu zarówno styl jak i charakter wykonanego tatuażu możemy dobrać indywidualnie do własnych preferencji. W zależności od wzoru jaki chcemy umieścić na naszym ciele możemy zdecydować się na tatuaż czarno-biały lub kolorowy. Jakie są wady i zalety obydwu decyzji i na co warto się zdecydować?

Kolorowe tatuaże

Używając kolorowego atramentu można dodać wiele uroku nawet do najprostszego wzoru. Niektóre projekty bez wykorzystania koloru mogłyby wiele stracić na swoim wyglądzie, wdawać się zbyt płaskie lub po prostu nieciekawe. Wykonując na przykład tatuaże w stylu japońskim warto nie ograniczać się do jedynie czarnego atramentu gdyż ich urok tkwi właśnie w wyrazistych barwach, które umożliwiają uzyskanie najbardziej spektakularnego efektu.

Używając kolorowego tuszu znacznie łatwiej jest również stworzyć efekt trójwymiarowy zwłaszcza podczas wykonywania tatuażu związanego z motywem zwierzęcym. Wówczas cieniowania mogą dać doskonałą imitację skóry czy futra. Modnym stylem wpisującym się w obowiązujące trendy jest również wykorzystanie kolorowego atramentu do tworzenia „plam” otaczających prosty wzór wykonany czarną kreską. Ten artystyczny sposób pozwala na stworzenie na ciele niepowtarzalnych tatuaży.

Takie kolorowe tatuaże świetnie będą wyglądać zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Dodatkową zaletą zdecydowania się na tatuaż kolorowy jest również fakt, że wykonując go znacznie łatwiej po kilkunastu latach zakryć wzór ciemną kreską wykonując cover. Warto jednak zwrócić uwagę, że wykorzystanie kolorowego atramentu będzie lepiej prezentowało się u osób posiadających jasną karnację. Osoby ciemnoskóre lub cechujące się śniadą cerą umieszczając na ciele kolorowe tatuaże nie będą mogły cieszyć się tak mocnym kontrastem i nasyceniem barw co osoby  blade.

Kolorowe tatuaże zyskują na popularności z roku na rok.

Tatuaże czarno-białe

Tatuaże czarno-białe wciąż mają wiele zwolenników i nic w tym dziwnego – dzięki nim można uzyskać minimalna proste wykończenie, które świetnie sprawdza się w przypadku niektórych wzorów. Mimo upływu czas bezbarwne wzory wciąż cieszą się popularnością. Zaletą wykonania czarno-białego tatuażu jest przede wszystkim fakt, że czarny barwnik znacznie dłużej utrzymuje się w skórze w porównaniu z kolorowymi, które szybko bledną i stają się mniej intensywne.

Czarna kreska, bez kolorów jest najbardziej widoczna zwłaszcza osób i ciemniejszej karnacji. W ich przypadku najlepiej wyglądają tatuaże czarno-białe, które mocno wyróżniają się na ciele. Pominięcie koloru w wykonywaniu tatuażu najlepiej sprawdza się podczas wykonywania klasycznych tatuaży, jednak wiele osób pozostaje przy kolorowych wersjach tego stylu. Pominięcie kolorowych barwników dobrze będzie wyglądało również przy minimalistycznych, prostych wzorach składających się z prostych figur geometrycznych czy obrazów wykonanych za pomocą grubej kreski.

Warto jednak pamiętać, że niezależnie od obowiązującej mody czy trendów tatuaż należy wybrać zgodnie z własnymi upodobaniami. Nie warto kierować się opiniami innych osób lub inspiracjami pochodzącymi prosto z internetu. Niekiedy zdjęcia znacznie zniekształcają dany efekt powodując, że na żywo tatuaż może prezentować się zupełnie inaczej. W sytuacji pojawienia się wątpliwości warto skonsultować się z tatuażystą i uzyskać jego opinie. Osoba, która na co dzień wykonuje tatuaże z pewnością będzie w stanie nam słusznie doradzić tak abyśmy mogli cieszyć się wybraną ozdobą ciała przez całe życie.


Zarówno czarno-białe jak i kolorowe tatuaże wykonacie w Studio Tatuażu Kos Tattoo we Wrocławiu.