Ręcznie robione kartki ślubne – czy warto?

Categories Produkty i towary
ręcznie robione kartki ślubne

Dla każdego ślub jest zawsze niezwykle istotnym wydarzeniem. Ma to być wyjątkowy czas dla pary młodej, a zaproszeni goście powinni im w tym pomóc. Zaproszenie na tak ważne wydarzenie w życiu jest zawsze wyróżnieniem, niezależnie czy państwo młodzi to rodzina, czy też znajomi.

Każdy przybywający na ślub chciałby jak najlepiej pogratulować nowożeńcom, zazwyczaj składamy życzenia i wręczamy udekorowane kartki. Kartek okolicznościowych na rynku jest pełno, a te ślubne mają ustalone motywy i znane wszystkim już wierszyki, trudno znaleźć coś oryginalnego. Jak niebanalnie uczcić ten piękny moment pary młodej? Warto zastanowić się nad ręcznie robionymi kartkami ślubnymi, które potrafią być naprawdę pomysłowe!

Ręcznie zrobione kartki, czym się wyróżniają?

Nie powstydzisz się wręczyć na ślubie pięknej i niebanalnej kartki! Taki gest sprawi, że nowożeńcy poczują się wyjątkowi i miło uszanowani. Na pewno, będą mieli frajdę, czytając po uroczystości otrzymane serdeczności. Państwo młodzi wdzięcznie zapamiętają ten uroczy podarunek. Kolejną zaletą jest możliwość zamówienia niepowtarzalnej kartki.

Każda para młoda jest inna, możecie mieć wpływ na wygląd kartki i umieścić na niej coś szczególnie przemawiającego do nich. Może obydwoje są fanami muzyki i poznali się na koncercie? Czy też kochają czerń i mroczne klimaty? Wszystkie dostępne kartki ślubne nie sprawią im tyle radości co taka ręcznie robiona. Kartka może być ze zdjęciem pary młodej, czy też w różnych pomysłowych formach np. kopertówki, czy sztalugi.

Istotną zaletą ręcznie robionych kartek jest ich funkcjonalność. Ręcznie robione zaproszenie po ślubie staje się niezwykle wyjątkową pamiątką. Można ją oprawić i postawić lub powiesić w mieszkaniu, stają się cudownym obiektem wspomnień. Ręcznie robiona kartka ślubna może zostać oprawą prezentu. Zamierzasz wręczyć wino? Możesz opatrzyć butelkę nadającą klasy zawieszką w tej samej tonacji co kartka. Taka spójność na pewno zrobi wrażenie.

Zrobić samemu czy zamówić?

Najcenniejsze są kartki wykonane własnoręcznie. Powinno się najpierw poszperać w Internecie w poszukiwaniu pomocy, należy się dowiedzieć, jak się takie kartki ślubne robi i z czego. Najważniejsze są podstawowe materiały: blok techniczny, klej, nożyczki, może mamy w domu jakieś niepotrzebne sznureczki, tasiemki, guziki, wówczas można je kreatywnie wykorzystać. Można wykorzystać wiele rzeczy, liczy się wyobraźnia. Można zakupić papier do scrapbookingu. Niewątpliwie ważne są profesjonalne papiery, dzięki którym lepiej się pracuje.

Dobry papier się nie strzępi, nie widać też użytego kleju. Jeśli nie mamy czasu czy zdolności manualnych, to możemy poszukać ręcznie robionych kartek ślubnych w Internecie bądź na jarmarkach i targach. Istnieją specjalne platformy skupiające rękodzielników, można tam znaleźć ciekawą kartkę, czy też zamówić tę indywidualną. W jednym, jak i drugim przypadku trzeba trochę poszukać, ale patrząc na zalety ręcznie zrobionej kartki, to zdecydowanie warto!