Profesjonalna ochrona lakieru auta

Categories Motoryzacja

Praktycznie każdy kierowca bardzo dba o swoje auto. Stara się naprawić nawet najdrobniejsze usterki. Samochód jest gościem u mechanika, właściciel chce by był sprawny. Awarie mechaniczne to tylko jeden element. Bardzo częste i zarazem frustrujące dla posiadacza samochodu są wszelkie uszkodzenia lakieru. Bardzo łatwo o zadrapania na karoserii, nawet u doświadczonego kierowcy. Zostawia auto na parkingu przed marketem i idzie na zakupy. Po powrocie dostrzega nieznane wcześniej rysy. Takie zdarzenie każdego potrafi wyprowadzić z równowagi.

Doskonała bariera ochronna

Jest doskonały sposób uniknięcia niechcianych rys i częstych wizyt u lakiernika. Tym sposobem są bezbarwne folie ochronne na karoserię. Zapobiegną powstawaniu zarysowań lakieru, które najczęściej powstają w wyniku uderzeń kamieni wypryskujących spod kół. Powodów powstawania rys jest znacznie więcej, folie zapewnią bezpieczeństwo lakieru. Jest to niezwykle ważne, kiedy samochód jest nowy lub gdy kierowca ma zamiar za jakiś czas sprzedać auto. Nienaruszony lakier zwiększa wartość pojazdu. Warto też pamiętać, że poważne uszkodzenia lakieru mogą prowadzić do korozji. Oklejenie auta jest w pełni odwracalnym procesem. Kolejnym atutem folii ochronnych jest ich odporność na warunki zewnętrzne, ale też na oleje, rozpuszczalniki, sole i tłuszcze. Dodatkowo konserwacja oklejonych powierzchni jest dokładnie taka sama jak pielęgnacja karoserii bez warstwy ochronnej. Nie potrzeba, zatem kupować żadnych dodatkowych środków.

colour_change

Decydując się na zastosowanie folii, wybór nie jest ograniczony tylko do wariantu bezbarwnego. Dostępnych jest wiele rodzajów, kolorów i wzorów. Kolorowe folie równie dobrze chronią auto, mają też dodatkową funkcję. Dają możliwość zmiany koloru auta, przywrócenia blasku karoserii. Odcienie można zmieniać, co jakiś czas gdyż proces jest odwracalny. Taka odmiana folii sprawdzi się przy tuningu samochodu, pozwoli na dobranie wyglądu zewnętrznego do wprowadzonych modyfikacji. Oklejenie auta i jego elementów może mieć jeszcze jedną funkcję. Samochód może stać się mobilną reklamą. Jeżeli kierowca prowadzi własną firmę, może zamówić umieszczenie swojego logo na masce. Reklama będzie zabezpieczona przed blaknięciem i uszkodzeniami. Dodatkowo będzie chronić lakier przed zarysowaniami.

Zadbane auto

Wykorzystanie foli ochronne ma wiele zalet. Przede wszystkim ochroni lakier przed zarysowaniami i odpryskami. Samochód przez cały okres użytkowania będzie wyglądał jak nowy. Jego wartość nie spadnie przy ewentualnej sprzedaży. Folia może też posłużyć do zmiany koloru samochodu, dzięki temu, że można ją łatwo usunąć zmiany mogą być przeprowadzane, co jakiś czas. Jeżeli kierowca chce by auto stało się reklamą jego działalności, oklejanie daje mu taką możliwość. W każdym z przypadków lakier jest bezpieczny.