Popularne elementy szkła laboratoryjnego

Categories Usługi
Szkło laboratoryjne sklep

Pod pojęciem szkła laboratoryjnego teoretycznie powinien kryć się rodzaj szkła wykorzystywany do produkcji sprzętu laboratoryjnego, jednak w potocznym rozumieniu szkło laboratoryjne to tak naprawdę sprzęt laboratoryjny wykorzystywany w laboratoriach i niezbędny do pracy osobom w nich zatrudnionym. Jakie są popularne elementy szkła laboratoryjnego, które można nabyć w naszym sklepie?

 W laboratorium prawie jak na lekcjach przyrody w szkole

Każdy, kto pamięta lekcje przyrody w szkole podstawowej i biologii w szkole średniej, przypomina też sobie, ze raz na jakiś czas wykorzystywało się w trakcie ich trwania różnego rodzaju szklane sprzęty, najbardziej popularne były probówki, kolby, zlewki, a czasem trafił się i krystalizator. Nie inaczej jest w laboratoriach – te podstawowe sprzęty także można w nich znaleźć, a laboranci czy laborantki korzystają z nich nadzwyczaj często.

Probówki, kolby, zlewki – do czego służą te popularne elementy szkła laboratoryjnego?

Probówka to naczynie kształtem przypominające walec, otwarte z jednej strony, a z drugiej mające okrągłe bądź stożkowate dno. W ofercie można znaleźć także tzw. probówki Eppendorfa, które są wykonane z plastiku (polipropylenu) i mają niewielkie pojemności (od 100 μ do 2 mililitrów). Główną ich cechą jest jednorazowość. Przy pomocy probówek można przeprowadzać proste reakcje. Ich zaleta polega na tym, że dają duże możliwości obserwacji zmiany barwy roztworu.

Szkło laboratoryjne sklepZ kolei w kolbach okrągłodennych można podgrzewać roztwory. Płaskodenne wykorzystuje się do tzw. miareczkowania. Kolby miarowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do przygotowywania roztworów o wymaganej objętości, ponieważ pozwalają dokładnie odmierzyć ilość substancji.

W zlewkach przechowuje się substancje, przede wszystkim chwilowo, w trakcie przeprowadzania reakcji, ale możliwe jest także wykorzystanie ich przy ogrzewaniu cieczy czy odmierzaniu ich, zwłaszcza jeśli potrzebne są duże ilości. Co ważne, posiadamy w swojej ofercie zarówno zlewki niskie, jak i wysokie o niemal każdej pojemności, od 5 mililitrów aż po 10 litrów, dzięki czemu możemy zaopatrzyć każde laboratorium, niezależnie od ilości wytwarzanych przez nie substancji.

Cylinder miarowy i pipeta – podstawowe elementy szkła laboratoryjnego do odmierzania ilości cieczy

W tzw. cylindrach miarowych możemy dokładnie odmierzyć potrzebną nam ilość cieczy, i to o dużej objętości, bowiem pojemność cylindrów wynosi od 25 mililitrów, przez 100, 250, aż po takie, które pomieszczą 500 mililitrów ciekłej substancji. To powoduje, że nasza oferta jest urozmaicona i coś dla siebie znajdą w niej laboratoria niezależnie od rodzaju potrzebnego sprzętu.

Jeśli z kolei ilości cieczy mieszczą się w granicach kropli, to laboratorium nie obędzie się bez tzw. pipety Pasteura albo pipet jednowymiarowych i wielowymiarowych. Zapewniamy różnorodne pojemności, 1-2 ml, ale także 25 mililitrów. Nie zapominamy także o koniecznym dodatkowym wyposażeniu niezbędnym do ich użytkowania w postaci gruszek i smoczków.

Jakie elementy szkła laboratoryjnego można jeszcze znaleźć w naszej ofercie?

Chłodnice, tygle, bagietki, a do tego palniki do podgrzewania cieczy czy lejki do ich zlewania – w te wszystkie elementy szkła laboratoryjnego i wiele innych można się u nas zaopatrzyć. Do elektrolizy przydadzą się na pewno krystalizatory, a do odparowywania substancji parownice. W ofercie nie brakuje także buteleczek, szkiełek zegarkowych, statywów, łyżeczek, szpatułek i moździerzy. To sprawia, że dzięki nam można w całości skompletować potrzebny sprzęt laboratoryjny, nie wychodząc z domu.