Polacy coraz chętniej wyjeżdżają do pracy do Holandii!

Categories Praca

Od kilku lat można zauważyć wzrost zainteresowania Polaków wyjazdami za granicą w celach zarobkowych. Mimo, że dotychczas najbardziej popularnymi kierunkami były Niemcy, Wielka Brytania czy Irlandia obecnie zdecydowana większość osób decyduję się na wyjazd do Holandii. Jakie są zalety wybrania tego kraju i czym przeważa on w porównaniu z innymi państwami?

Decydując się na pracę w Holandii możemy liczyć przede wszystkim na atrakcyjne warunki finansowe oraz ciekawe oferty pracy. Obecnie prosperuje wiele biur zajmujących się rekrutowaniem Polaków do pracy za granicą, dzięki czemu mamy pewność, że zatrudnienie jest legalne, a my sami decydując się na podjęcie takiego kroku jesteśmy bezpieczni. Dużą zaletą wybrania Holandii jest to również fakt, że państwo to znajduje się w niedalekiej odległości od Polski. Dzięki temu nie ma konieczności spędzania długich godzin na podróży i z powodzeniem do Holandii można dostać się np. samochodem.

Co więcej sami pracodawcy w Holandii cenią Polaków uważając ich za osoby pracowite i rzetelne, dlatego tak chętnie wystawiają oferty pracy właśnie w naszym kraju.

Praca w Holandii – jakie są oferty?

Najwięcej ofert do pracy w Holandii pojawia się z branży produkcyjnej, logistycznej a w przypadku gdy nadchodzi okres letni, bardzo wiele z nich jest związanych ze zbierania sezonowych owoców np. truskawek czy uprawą konkretnych warzyw. Wiele osób podejmuje się pracy w Holandii ze względu na to, iż najczęściej nie wymaga ona znajomości języka obcego. Nawet osoby, które nie potrafią porozumieć się po angielsku, z powodzeniem mogą znaleźć interesującą ofertę, która zagwarantuje i dobre zarobki.

praca za granicą dla mężczyzn
Szukasz pracy sezonowej lub stałej za granicą? Odwiedź serwis popracuj.eu

Mimo że mogłoby się wydawać, że najwięcej polaków wyjeżdża do Holandii do pracy sezonowej, nie brakuje również tych którzy zdecydowali się na stałe przeprowadzić do tego kraju. Aby móc na stałe przeprowadzić się do Holandii i rozpocząć pracę na stanowisku np. specjalisty lub w przemyśle, konieczna jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. Nie ma bowiem konieczności znajomości trudnego języka niderlandzkiego, gdyż większość osób na tamtych terenach posługuje się biegle kilkoma językami. Ze względu na wysokie holenderskie zarobki Polacy często decydując się na stały wyjazd, który gwarantuje im zarówno satysfakcją z dochodu jak i samorealizację.

Praca sezonowa w Holandii

Jednak podjęcie decyzji o pracy sezonowej w Holandii również  jest częste. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taki sposób zarabiania. Praca sezonowa gwarantuje szybki dorobek i umożliwia osiągnięcie satysfakcjonującego wynagrodzenia zarówno osobom starszym jak i np. studentom, którzy nie są w stanie uzyskać takich pensji pozostając w Polsce. Sezonowa praca może dotyczyć:

  • pomocy przy kwiatach,
  • przy uprawie owoców i warzyw,
  • przy pakowaniu na halach produkcyjnych oraz wielu innych aspektów.

Atrakcyjny jest również fakt, że podejmują się współpracy z biurem zajmującym się rekrutacją możemy liczyć na to że zagwarantują nam oni zarówno pracę jak i wyżywienie i nocleg, co znacznie ułatwia sprawy organizacyjne powiązane z wyjazdem. Co więcej – decydując się na skorzystanie z tego typu oferty, zazwyczaj nie ma konieczności posiadania doświadczenia, dlatego dla wielu osób wakacyjna praca sezonowa jest pierwszym zatrudnieniem. Warto również pamiętać, że taki wakacyjny wyjazd do pracy staje się nie tylko źródłem obowiązków, ale także możliwością na zdobycie nowych znajomości, poznanie innych kultur czy nauki języka obcego.