Oświetlenie LED dla magazynu – jakie oprawy są najlepiej przystosowane do warunków

Categories Usługi

Oświetlenie magazynu powinno nie tylko gwarantować komfort pracowników i zapewniać im bezpieczne warunki pracy, ale też nie wpływać negatywnie na przechowywane w magazynie towary i produkty. Z tego też powodu coraz częściej rezygnuje się dziś z tradycyjnych opraw generujących spore ilości ciepła na rzecz nowoczesnych rozwiązań, które oprócz znacznie lepszej wydajności cechują się też przede wszystkim znacznie mniejszym poborem energii. Oświetlenie LED dla magazynu to doskonała opcja gwarantująca oszczędności, bezpieczeństwo dla środowiska i komfort pracowników. Jakie oprawy będą jednak najlepiej przystosowane do takich warunków pracy?

Lampy LED dla magazynu

Oświetlenie LED wykorzystywane jest dziś powszechnie w wielu różnych strefach życia człowieka – od domów, przez biura i obiekty sklepowe, po fabryki, miejsca publiczne i oświetlenie uliczne. Nowoczesne Lampy LED do magazynów są najczęściej wybieranym nowoczesnym źródłem światła w budynkach przemysłowych. Każde z wspomnianych warunków montażu stawiają jednak przed nimi zupełnie inny zestaw wymagań, powodując, że producenci coraz częściej skupiają się na rozwiązaniach dedykowanych do konkretnych zastosowań. Tak też stało się w przypadku magazynów, które dysponując warunkami pracy podobnymi do tych z hal produkcyjnych i przemysłowych wymagają montażu opraw trwałych, odpornych na czynniki zewnętrzne i nie generujących nadmiernego ciepła mogącego zaburzyć wrażliwą równowagę temperaturową w pomieszczeniu.

Oprawy LED w magazynie – najważniejsze cechy oświetlenia dla przemysłu

Zalety stosowania oświetlenia LED w warunkach przemysłowych podkreślane są dziś przez wielu zwolenników nowoczesnych rozwiązań i modernizacji, według których przejście z bardziej tradycyjnych źródeł światła na oprawy LED wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem na drodze do zrównoważonego rozwoju. Oprawy LED osiągają jako jedyne sprawność energetyczną na poziomie 90%, powodując że właściwie cała pobierana przez nie energia elektryczna jest przekształcana w światło, a nie jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań tradycyjnych, w ciepło. W warunkach magazynowych jest to szczególnie istotne – ze względu na różnorodność przechowywanych towarów i systemy ich składowania rozpinające się często od podłogi do sufitu, utrzymanie jednorodnej temperatury w całym pomieszczeniu jest kluczowe dla sprawnej pracy całego magazynu.

Wysoka sprawność energetyczna opraw LED oznacza, że te w praktyce nie potrzebują dużych pokładów energii by wyprodukować pożądane natężenie światła. Co za tym idzie, to właśnie oświetlenie LED jest obecnie najbardziej korzystnym z finansowego punktu widzenia rozwiązaniem dla magazynów, gdzie sztuczne światło potrzebne jest zwykle przez cały dzień. Producenci podkreślają, że dzięki modernizacji oświetlenia i zastosowaniu nowoczesnych opraw LED możliwe jest wygenerowanie nawet 70% oszczędności na energii elektrycznej w stosunku do kosztów utrzymania tradycyjnego oświetlenia. W przypadku oświetlenia dla magazynu znacznie większe znaczenie będzie miała jednak trwałość lamp – wybrane oprawy muszą być w stanie pracować długo, nieprzerwanie i bezawaryjnie. Poszukując takiej jakości rozwiązań warto sięgnąć do zaufanych producentów oświetlenia przemysłowego. Co pojawia się w ich ofertach i jakie oprawy proponują do oświetlania magazynów?

Lampy LED do magazynów

Oprawy LED dla magazynów – przegląd najciekawszych rozwiązań

Marka Globus Lighting to jedna z wiodących polskim firm, działająca na dolnym śląsku i w obrębie całej Polsce, będąca producentem oświetlenia LED, wprowadzająca na rynek wiele ciekawych i wytrzymałych rozwiązań dla oświetlenia przemysłowego, biurowego, czy ulicznego. Zdając sobie sprawę, jak wysokie wymagania dla opraw LED pojawiają się w konkretnych branżach i zastosowaniach, marka przygotowuje rozwiązania wytrzymałe, gwarantujące wysoką sprawność energetyczną i maksymalnie wydłużony czas pracy bez względu na otoczenie. W przypadku oświetlenia magazynowego, w ofercie marki uwagę zwracają przede wszystkim oprawy podsufitowe, zastępujące tradycyjne lampy halogenowe i świetlówki, oferując znacznie mniejsze straty cieplne i lepszą jakość oświetlenia komfortową dla przebywających w magazynie pracowników. Pojawia się tu między innymi oprawa hermetyczna HERBUS, będąca zamiennikiem dla tradycyjnych opraw na świetlówki fluorescencyjne o mocach 2x36W, 2x58W stosowanych w przemyśle. Oprawę tą charakteryzuje przede wszystkim wysoka szczelność IP66 i wykonanie z trwałego tworzywa ABS z kloszem z poliwęglanu – materiału nietoksycznego, gwarantującego podwyższoną odporność na uszkodzenia i równomierną dystrybucję światła na całej hali magazynowej. Na podobnej zasadzie zaprojektowane zostały także liniowe oprawy przemysłowe BELUS, oprawy High Bay BELUS oraz punktowe High Bay BSL.

Wybór którejkolwiek z wymienionych opraw LED dla magazynu będzie nie tylko rozwiązaniem oszczędnym, ale i bezpiecznym, zarówno dla ludzi jak i środowiska. Nowoczesne oprawy LED zintegrowane z inteligentnymi systemami sterowania oświetleniem to rozwiązanie przyszłościdostępne już dziś.