Noclegi na Święta w Szklarskiej Porębie w górach

Categories Turystyka

Święta spędzone w górach to bez wątpienia jeden z lepszych pomysłów na urozmaicenie czasu wolnego i małą zmianę scenerii. Idea korzystania z ofert hoteli i apartamentów organizujących świąteczne obiady w swoich restauracjach cieszy się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem – czas, który trzeba spędzić w kuchni na przygotowywaniu tradycyjnych potraw można spożytkować przecież na wycieczki górskie czy szaleństwo na stoku narciarskim! Miejsca noclegowe w kompleksach zajmujących się organizacją świąt w górach trzeba oczywiście rezerwować z dużym wyprzedzeniem, by nie przegapić swojej okazji na aktywny wypoczynek w najbardziej turystycznym okresie roku. Gdzie warto szukać noclegów na Święta Bożego Narodzenia w Szklarskiej Porębie?

Święta poza domem – jak przygotować się do wyjazdu w góry?

Pomysł wyjazdu w góry na Święta Bożego Narodzenia i spędzenie czasu wolnego na spacerach po szlakach lub jeździe na nartach z pewnością należy w Polsce do dość niekonwencjonalnych. Tradycyjne spotkania przy rodzinnym stole coraz częściej zastępujemy jednak wspólnymi wyjazdami, podczas których każdy ma szansę wypocząć od codzienności i cieszyć się czasem wolnym. Hotele, noclegownie i restauracje w wartościowych turystycznie miejscach zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim wysiłkiem jest przygotowanie pełnego obiadu Świątecznego, dlatego coraz chętniej decydują się na ich organizację tak, by goście mogli faktycznie wypocząć i cieszyć się w pełni magią świąt. Góry zasługują tu na szczególne uznanie, bo nawet gdy w pozostałych częściach Polski o białych świętach można jedynie pomarzyć, w Karkonoszach spore ilości śniegu są prawie pewne. Kto nie chciałby po obiedzie poszaleć na stoku razem z rodziną!

Jak przygotować się do wyjazdu w góry na święta? Warto przede wszystkim zadbać o dobre miejsce noclegowe i to z dużym wyprzedzeniem – hotele, apartamenty czy domki wolnostojące wyprzedają się bardzo szybko, szczególnie gdy na terenie kompleksu organizowane są przez właścicieli prawdziwe przyjęcia świąteczne. Dobrym pomysłem będzie poszukanie noclegu w centrum miasta lub w pobliżu dróg dojazdowych do najważniejszych atrakcji w okolicy. W przypadku Karkonoszy, które często giną w cieniu popularności Tatr, warto postawić na rejon Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby – bliski dojazd do Czech, doskonale przygotowane stoki i szlaki spacerowe, a przy tym wiele atrakcji wartych odwiedzenia z pewnością wypełnią kilka dni urlopu całą masą aktywności. Jeśli planujemy wypad do lokalnych muzeów i parków rozrywki, o bilety wstępu również warto zadbać ze sporym wyprzedzeniem.

Noclegi w Apartamentach Silva w Szklarskiej Porębie

Jednym z ciekawszych punktów na noclegowej mapie Karkonoszy są bez wątpienia Apartamenty Silva ulokowane w samym sercu Szklarskiej Poręby, tuż przy głównym szlaku turystycznym w centrum miasta. Stworzone na terenie odrestaurowanej starej wozowni z XIX wieku apartamenty to małe, luksusowe mieszkania będące idealną propozycją dla rodzin, grup znajomych, a nawet par, które chcą spędzić swój czas w górach w ciszy, spokoju i pełnym komforcie. To całkowita odmiana od tradycyjnych hoteli i hosteli, która zupełnie odmieni Twoje doświadczenia z pobytu w górach w szczycie sezonu.

Apartamenty otacza ponad 2 hektary parku bogatego w różne gatunki drzew, przygotowane ścieżki spacerowe i dwa akweny wodne, przy których można odpocząć nawet w zimowe popołudnia. Park sprawdzi się doskonale na spacer po świątecznym obiedzie w rodzinnym gronie i pozwoli odpocząć od tłumów turystów, którzy w sezonie pojawiają się tu na najpopularniejszych szlakach górskich. Szklarska Poręba ma zimą swój urok i od kilku lat cieszy się opinią ciekawej alternatywy dla Zakopanego i Śnieżki. Dodatkowy atut? Łatwy dojazd nawet z centrum Dolnego Śląska, nie tylko samochodem, ale i koleją. Szybki wypad na grudniowy weekend, a może Święta Bożego Narodzenia w górach? Szklarska Poręba to strzał w 10.