Aktywność fizyczna posiada nieocenione zalety. Pomaga utrzymać dobrą kondycję, która, niejako przedłuża młodość. Ma też pozytywny wpływ na zdrowie, jeżeli oczywiście jest praktykowana w bezpieczny sposób. Istnieje wiele dyscyplin sportu, które można uprawiać jak piłka nożna czy koszykówka. Modna jest też jazda na rowerze oraz bieganie. Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się tenis. W wielu miejscach powstają kluby i amatorskie ligi tenisowe. Na kortach spotyka się coraz więcej osób w różnym wieku. Warto zainteresować się tym ciekawym sportem.

Rosnąca popularność tenisa to nie przypadek

W Polsce corocznie budowane są nowe korty do gry w tenisa oraz kompleksy treningowe. Tenis przestał, więc być sportem wyłącznie sezonowym. Zwycięstwa polskich zawodników na arenie międzynarodowej również napędzają popularność tej dyscypliny. Na to, że coraz więcej osób gra w tenisa mają również wpływ jego zalety dla zdrowia. W trakcie gry używane są różne partie mięśni, trening ma charakter ogólnorozwojowy, ogranicza ryzyko zachorowania na serce i zwiększa wydolność płuc. Są to same pozytywne skutki dla ciała zarówno młodszych jak i starszych adeptów tenisa. Grę w tenisa można oczywiście praktykować na własną rękę. Złożyć się ze znajomymi i wynająć kort a następnie spróbować swoich sił. Nie zalecamy jednak takiej opcji. Tenis ziemny wymaga zapoznania się z techniką gry, bez elementarnej wiedzy o zachowaniu się na korcie, nie ma mowy o przyjemności z gry. Profesjonalny trener przekaże każdemu nowicjuszowi niezbędne podstawy.

tenis

Sport dla każdego

W tenisa daje możliwość rozpoczęcia z nim przygody w każdym wieku. Specjalnie dla tego, z myślą o dzieciach wybudowano mniejsze korty. Początkujący zawodnicy grają miękkimi piłkami. Zajęcia składają się z ćwiczeń czysto tenisowych jak i treningu ogólnorozwojowego. Rozwija to przede wszystkim dziecięcą koordynację i koncentrację. W miarę nabierania wprawy przechodzi na korty normalnych rozmiarów. Używany sprzęt jest dopasowany do wieku oraz umiejętności. Nic nie stoi na przeszkodzie by ludzie dojrzali zapisali się na lekcje tenisa. Ten sport pozwoli na wypracowanie dobrej kondycji. Nauka odbywa się dokładnie przygotowanych kortach, piłkami, których się używa są wolniejsze od standardowych. Dzięki temu przyswajanie podstaw jest znacznie łatwiejsze. Początek przygody z tenisem pod okiem trenera pozwoli na szybsze wdrożenie się do gry. Wtedy zalety płynące z tego sportu okażą się oczywiste. Ogólny rozwój organizmu, poprawa kondycji to niektóre z nich.

Interesujący sport – tenis

Tenis jest bardzo ciekawym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Nic nie przeszkadza by na pierwsze lekcje udał się człowiek dojrzały jak i małe dziecko. Jest to sport dla każdego, bowiem wbrew obiegowej opinii nie jest bardzo drogi.