Najlepsze proszki na polskim rynku – przegląd

Categories Produkty i towary

Wybór odpowiedniego proszku do prania może stać się niezwykle trudny, gdy jako przeciętny konsument spojrzymy na marketowe półki. Regały uginają się pod ciężarem proszków różnych marek, zarówno tych droższych i rozpoznawalnych dzięki reklamom, jak i tych pochodzących z mniejszych produkcji. Wokół środków do prania urosło w ostatnich miesiącach wiele spekulacji dotyczących faktycznej jakości proszków i ich skuteczności w zestawieniu z mniejszą szkodliwością dla skóry i środowiska. Z tego też względu warto kierować się podczas zakupów opiniami innych kupujących. W końcu to konsument wie, który produkt sprawdza się w jego łazience najlepiej. Które proszki są zatem na dzień dzisiejszy najlepsze i najpopularniejsze na rynku?

Delikatne i antyalergiczne

W Internecie nie trudno jest znaleźć zestawienia popularnych proszków i choć każdy z nich pokazuje nieco inne produkty, większość przedstawicieli czołówki raczej nie ulega zmianie. I tak też w większości zestawień królują proszki marki Lovela, przeznaczone do prania ubrań dziecięcych. Proszek Lovela występuje zarówno w wersji do bieli, jak i do koloru. Co przesądza o jego wysokiej jakości i szerokiej popularności? Skuteczność składników aktywnych proszku oraz niska zawartość alergenów. Nie ulega wątpliwości, że ubranka dziecięce muszą być prane w proszkach spełniających odpowiednie normy. Uprane ubranka muszą być delikatne i miękkie, a więc proszek nie może zalegać na nich po praniu i pozostawiać nieprzyjemnego uczucia swędzenia skóry. Wiele osób dorosłych cierpiących na alergie skórne decyduje się na odstawienie zwyczajnego proszku i stawia właśnie na proszki przeznaczone do prania ubranek dziecięcych.

Silne i niezawodne

Na liście najpopularniejszych i najlepszych proszków do prania nie mogło zabraknąć jednak tych, które wybierane są przede wszystkim za ich niesamowite właściwości piorące. Proszki te niewątpliwie należą do jednych z silniejszych detergentów na rynku i choć są dopuszczone do użytku i bezpieczne dla człowieka, w ich przypadku warto ściśle stosować się do instrukcji opisanych na opakowaniu. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić sobie efekt, który obiecuje producent proszku i nie zniszczyć ubrań podczas prania. Którym produktom udało się dostać na listę najlepszych proszków na rynku? Niemiecki proszek BioLife Purox oraz Persil Professional Universal to jedyne proszki w pierwszej dziesiątce środków piorących według zestawienia portalu skąpiec.pl. Obydwa cechują się niezwykle silnym składem, który skutecznie usuwa plamy, jednocześnie nie uszkadzając ubrań i zachowując ich głęboki kolor. Nieobecność innych proszków na liście dowodzi jednak temu, że silne proszki do prania stosujemy już znacznie rzadziej, niż kiedyś, a do codziennego prania wybieramy raczej te łagodniejsze. Popularne marki takie jak Vizir, Persil czy Bryza w dalszym ciągu są oczywiście dość częstym wyborem wielu Polaków. Czy jednak wkrótce zostaną zastąpione przez mniejsze marki nastawione na łagodniejsze produkty? Obecne tendencje konsumentów wskazują, że jest to całkiem możliwe.

Po najlepsze proszki polecamy wizytę w sklepie internetowym Chemia-Forma <<<