Na czym polega laserowe usuwanie blizn

Categories Zdrowie
medycyna estetyczna Lublin

Wiele osób cierpi na poważny kompleks z powodu posiadanych blizn, przede wszystkim kiedy występują one w bardzo widocznych miejscach jak na przykład twarz. Powstają one w wyniku nieprawidłowego gojenia się rany, a same rany na skutek urazów, operacji, albo też choroby trądzikowej. Na szczęście w obecnych czasach mamy dostęp do licznych możliwości, dzięki którym można znacznie zniwelować widoczność blizny. Jedną z najczęściej stosowanych metod i najbardziej skutecznych jest ich laserowe usuwanie. Sposób ten zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ zapewnia bardzo zadowalające efekty.

Wybór metody, aparatury i zabiegu jest zależny od tego jaki rodzaj blizny posiadamy. Blizny dzielą się na przerosłe, powstałe w wyniku urazów i operacji, oraz zanikowe będące efektem chorób skórnych. Dlatego istotną kwestia jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który pomoże nam dobrać odpowiedni zabieg.

Laserowe usuwanie blizn

Przy bliznach przerosłych lekarze najczęściej polecają dermabrazję laserową, która powoduje stopniowe wyparowywanie blizny. Zabieg jest przeprowadzany pod miejscowym znieczuleniem i obecnie jest najskuteczniejsza techniką do tego typu blizn. Oczywiście w zależności od ceny, możemy się zdecydować na różne aparatury stosujące dermabrazję laserową. Na dzień dzisiejszy najskuteczniejszym okazuje się być laser frakcyjny CO2, który najlepiej radzi sobie z tym problemem.

Przy bliznach zanikowych najskuteczniejsze są lasery frakcyjne, bądź też peelingi chemiczne. Tego typu zabieg przeprowadza się bez znieczulenia, polega on na punktowym uszkadzaniu tkanki. Tego typu lasery posiadają wbudowany skaner, który powoduje że cały zabieg jest jeszcze bardziej precyzyjny. Nie dochodzi do uszkodzenia skóry po za miejscem blizny tak więc cały proces regeneracji jest jeszcze szybszy i skuteczniejszy.

usuwanie blizn Lublin

Gabinet medycyny estetycznej

Przed wyborem konkretnego gabinetu należy się upewnić, że posiada on odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty do przeprowadzania tego typu zabiegów. Jeżeli nasza skóra nie miała nigdy styczności z laserem, lekarz powinien wykonać próbę, tak aby dobrać odpowiednią wiązkę lasera i sprawdzić reakcję naszego ciała. Okres leczenia i rekonwalescencji jest zależny od rodzaju i wielkości blizn.

O wiele łatwiej można usunąć świeże blizny, niż te które maja już wiele lat. Zazwyczaj zabiegi są rozłożone na kilka spotkań, a okres rekonwalescencji wynosi minimum miesiąc. W tym czasie należy ściśle stosować się do wytycznych lekarza i chronić skórę przed dodatkowymi podrażnieniami i słońcem. Nawet jeżeli mamy bardzo duże i widoczne blizny, możemy się ich pozbyć. Dziś istnieje bardzo wiele możliwości na ich usunięcie.

Wybierz się do odpowiedniego lekarza i poradź się, jaką metodę możesz zastosować. Wybór odpowiedniej metody i dobrego specjalisty jest bardzo istotny, ponieważ rodzaje blizn jak i skóry mogą być bardzo różne i nie każda metoda może się sprawdzić akurat w twoim przypadku.

Artykuł powstał dzięki współpracy z kliniką CM Sanitas w Lublinie.