Na czym polega laserowe usuwanie blizn

Categories Zdrowie
blizna

Wiele osób cierpi na poważny kompleks z powodu posiadanych blizn, przede wszystkim kiedy występują one w bardzo widocznych miejscach jak na przykład twarz. Powstają one w wyniku nieprawidłowego gojenia się rany, a same rany na skutek urazów, operacji, albo też choroby trądzikowej. Na szczęście w obecnych czasach mamy dostęp do licznych możliwości, dzięki którym można znacznie zniwelować widoczność blizny. Jedną z najczęściej stosowanych metod i najbardziej skutecznych jest ich laserowe usuwanie. Sposób ten zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ zapewnia bardzo zadowalające efekty.

Wybór metody, aparatury i zabiegu jest zależny od tego jaki rodzaj blizny posiadamy. Blizny dzielą się na przerosłe, powstałe w wyniku urazów i operacji, oraz zanikowe będące efektem chorób skórnych. Dlatego istotną kwestia jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który pomoże nam dobrać odpowiedni zabieg.

Dermabrazja laserowa

Przy bliznach przerosłych lekarze najczęściej polecają dermabrazję laserową, która powoduje stopniowe wyparowywanie blizny. Zabieg jest przeprowadzany pod miejscowym znieczuleniem i obecnie jest najskuteczniejsza techniką do tego typu blizn. Oczywiście w zależności od ceny, możemy się zdecydować na różne aparatury stosujące dermabrazję laserową. Na dzień dzisiejszy najskuteczniejszym okazuje się być laser frakcyjny CO2RE, który najlepiej radzi sobie z tym problemem.

jak-podejsc-do-zabiegu-usuwania-blizn

Przy bliznach zanikowych najskuteczniejsze są lasery frakcyjne, bądź też peelingi chemiczne. Tego typu zabieg przeprowadza się bez znieczulenia, polega on na punktowym uszkadzaniu tkanki. Tego typu lasery posiadają wbudowany skaner, który powoduje ze cały zabieg jest jeszcze bardziej precyzyjny. Nie dochodzi do uszkodzenia skóry po za miejscem blizny tak więc cały proces regeneracji jest jeszcze szybszy i skuteczniejszy.

Który dermatolog jest najlepszy?

Przed wyborem konkretnego gabinetu należy się upewnić, ze posiada on odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty do przeprowadzania tego typu zabiegów. Jeżeli nasza skóra nie miała nigdy styczności z laserem, lekarz powinien wykonać próbę, tak aby dobrać odpowiednią wiązkę lasera i sprawdzić reakcję naszego ciała.

Okres leczenia i rekonwalescencji jest zależny od rodzaju i wielkości blizn – podaje dr Agnieszka Wąsik-Kuprianowicz z gabinetu Aw-Derma, która specjalizuje się w dermatologii.

O wiele łatwiej można zwalczyć świeże blizny, niż te które maja już wiele lat. Zazwyczaj zabiegi są rozłożone na kilka spotkań, a okres rekonwalescencji wynosi minimum miesiąc. W tym czasie należy ściśle stosować się do wytycznych lekarza i chronić skórę przed dodatkowymi podrażnieniami i słońcem.

Nawet jeżeli posiadasz bardzo rażące blizny nie powinieneś się ty przejmować, ponieważ obecnie istnieje bardzo wiele możliwości na ich usunięcie – dodaje pani Wąsik-Kurpianowicz.

Wybierz się do odpowiedniego lekarza i poradź, jaką metodę możesz zastosować. My polecamy odwiedzenie gabinetu naszego specjalisty. Wybór odpowiedniej jest bardzo istotny, ponieważ rodzaje blizn jak i skóry mogą być bardzo różne i nie każda metoda może się sprawdzić akurat w twoim przypadku.