Na czym polega grawerowanie laserem

Categories Usługi
grawerowanie laserem na czym polega

Grawerowanie laserowe jest metodą, która polega na tworzeniu różnego rodzaju napisów lub symboli na materiałach takich jak: drewno, pleksi, szkło, skóra, ceramika, folie grawerskie samoprzylepne, metal i inne. 

Co to jest grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe jest nowoczesną techniką, niezwykle efektowną, która cechuje się dużą dokładnością personalizowania przedmiotów z różnych materiałów za pomocą lasera. Wykorzystuje się do tego wiązkę światła, za pomocą której powstaje pożądany wzór. Proces polega na skierowaniu lasera pod kątem prostym na materiał poddany temu procesowi. Nie dotyka ona materiału, co pozwala na swobodne przesuwanie go podczas całego procesu. Promień wypala pożądany kształt, który wcześniej jest programowany na komputerze, do którego podłączony jest laser. Tego rodzaju grawerowanie nie daje możliwości zastosowania kolorów, natomiast pozwala uzyskać wzór, który prezentuje się niezwykle elegancko i szlachetnie, a poza tym cechuje się trwałością. Jest to niezwykle trwała i precyzyjna technika znakowania przedmiotów. Cały proces nadzoruje pracownik. Natomiast sam proces jest w pełni zautomatyzowany i sterowany cyfrowo.

Jaką moc posiadają lasery?

Wyróżnia się dwa rodzaje laserów o różnej mocy. Jedne z nich o dużej mocy umożliwiają grawerowanie metalu, natomiast inne wykonują wzór na drewnie lub szkle. Modyfikacja znakowanego przedmiotów odbywa się za pomocą różnej mocy wiązki laserowej, od tego zależy także głębokość grawery. Jest ona uzależniona nie tylko od mocy urządzenia, ale również czasu oddziaływania wiązki na przedmiot, a także materiału, z jakiego dany przedmiot został wykonany.

na czym polega grawerowanie laserowe

Jakie są zalety grawerowania laserowego?

Grawerowanie laserowe ma wiele zalet. Z estetycznego punktu widzenia dzięki niemu można uzyskać doskonałe rezultaty. Grawerowanie jest niezwykle trwałe i dokładne. Precyzja urządzenia wykorzystującego promień lasera umożliwia wykonanie niezwykle dokładnego znakowania. Nie bez znaczenia jest tutaj czas, gdyż moc lasera pozwala na grawerowanie  dużej ilości produktów. To zwiększa wydajność przedsiębiorstwa i różnorodność oferty. Potencjał urządzenia wykorzystującego w pracy wiązkę lasera pozwala nawet na obrabianie materiałów trudno poddających się obróbce. Uzyskane w ten sposób rezultaty są niezwykle trwałe i widoczne pomimo upływu czasu. Spełnia ono najwyższe standardy dla tego rodzaju produkcji przemysłowej. Do zalet tego rodzaju grawerowania należy również zachowanie identycznego znakowania dla całej partii produktów. Powstały w ten sposób wzór staje się wypukły, co gwarantuje jego wytrzymałość i odporność na ścieranie. Technika laserowego znakowania umożliwia nanoszenie wzoru różnej wielkości, od bardzo dużego do niewielkiego. Klient, któremu zależy na uzyskaniu eleganckiego i estetycznego wyglądu produktu, powinien wybrać metodę laserowego grawerowania, gdyż jest ona trwalsza od innych metod. Grawera nie ulega zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych i przede wszystkim doskonale prezentuje się na różnorodnych materiałach, takich jak: metal, papier, silikon, drewno, skóra, aluminium, szkło, ceramika, akryl, mosiądz i wiele innych. 

Gdzie wykorzystywane jest grawerowanie laserem?

Grawerowanie laserowe wykorzystywane jest w firmach grawersko – poligraficznych i agencjach reklamowych, które ze względu na wysokiej jakości urządzenia świadczą usługi doskonałej jakości i na najwyższym poziomie. Dobrym przykładem firmy zajmującej się grawerowaniem laserowym w Warszawie jest firma KRAY-GREY.  Usługa jest realizowana w pełni profesjonalnie i ekspresowo. Grawer wykorzystywany jest do personalizacji przedmiotów, dzięki czemu nabierają one osobistego i wyjątkowego charakteru, co ma ogromne znaczenie między innymi w przypadku prezentów.

Co składa się na koszt laserowego grawerowania?

Na koszt laserowego grawerowania składa się przede wszystkim czas pracy lasera oraz wielkość graweru. Inne czynniki nie mają aż takiego znaczenia.