Na czym polega dieta do domu?

Categories Zdrowie
pyszna-domowa-dieta

Dieta do domu, dieta pudełkowa – jest to dieta, którą zamawiamy w postaci dowozu do naszego domu czy miejsca pracy. Wybór odpowiedniej firmy gwarantuje nam najlepszą dla nas dietę. Konieczna jest również konsultacja z dietetykiem, który w wywiadzie z nami oceni, jakich wartości odżywczych i witamin może nam brakować, lub też jakie można wprowadzić profilaktycznie do naszej diety. Dietetyk zwróci także uwagę na to, jaki jest nasz styl życia, preferencje żywieniowe, przebyte choroby i tak dalej. Każdy szczegół jest istotny przy układaniu diety. Ważna jest także odpowiednia ilość kalorii, jaka będzie przewodzić dietetyka przy układaniu dla nas różnorodnej diety, a kucharzy przy przygotowywaniu dań.

Gdzie można się z tym spotkać?

O diecie do domu można się dowiedzieć praktycznie z każdego źródła – od mamy, siostry, od koleżanki z pracy, z czasopisma, książki o tematyce żywieniowej czy z telewizji lub Internetu. W każdym dużym mieście istnieje wiele takich firm, które zajmują się domowym cateringiem i, współpracując z dietetykiem i trenerem, pomogą nam ułożyć prawidłową do naszego tryby życia dietę. Możemy dodatkowo skorzystać z usług trenera, który dobierze nam do diety ćwiczenia. Dietę do domu może nam również zaproponować lekarz rodzinny, który doskonale zna naszą kartę i , co za tym idzie, może domyślić się naszych potrzeb lub rozwiązań naszego problemu.

Kto może z niej korzystać?

Dieta pudełkowa jest dostępna dla każdego. Najczęściej tak naprawę korzystają z niej osoby, które najzwyczajniej w świecie nie mają czasu gotować, bo są zbyt zabiegane, mają dużo obowiązków, dużo pracy. Osoby pragnące zrzucić znacznie nadwagę, lub po prostu wysmuklić swoją sylwetkę, również zgłaszają się na konsultację z dietetykiem. Wiele jest też osób chcących wypróbować taki rodzaj odżywiania się, choćby ze względu na to, żeby na jakiś czas oderwać się od niezdrowego odżywiania się. Taka przemiana może być dobrą formą detoksu. Można ja stosować tak naprawdę przez tyle czasu, ile nam to odpowiada. W pewnej chwili oczywiście, trzeba wrócić do gotowania sobie samemu, korzystając z porad i wskazówek uzyskanych dzięki takiemu cateringowi.

Czym się charakteryzuje

Dieta do domu charakteryzuje się innowacyjnością diety.

Idealnie dobrana dieta, uwzględnia wszystkie produkty, które lubimy i których nie lubimy, nowości żywieniowe, takie jak niektóre ziarna czy liście dodawane do sałatek lub ciepłych dań. Dieta do domu realizowana jest w sposób podobny do pudełkowej. Catering dietetyczny ma na celu pomoc klientom-pacjentom w pozbyciu się niechcianych dodatkowych kilogramów. Zapewnia również zdrowszą dietę a także nauczenie się nowych, zdrowych nawyków żywieniowych. Przywożona dieta do domu lub do naszego miejsca pracy zawiera dania podstawowe – śniadania, obiady, kolacje. Większość firm również oferuje dodatkowe dania takie jak drugie śniadanie, podwieczorek i desery, oczywiście w wersji odchudzonej. Zwykle np. 5 zbilansowanych posiłków.