Mieszkanie w zielonej okolicy pod miastem – dlaczego warto je wybrać?

Categories Społeczeństwo
mieszkanie na sprzedaż

Centra miast są co raz bardziej zaludnione, co raz bardziej zakorkowane, przez co jakość życia w tych rejonach spada. Jednocześnie, tak, jak w przypadku Poznania, miasta rozbudowują się i łatwo znaleźć atrakcyjne mieszkanie lub dom tuż za tabliczką oznaczającą koniec miejscowości, między innymi w podpoznańskich Pobiedziskach.

Zielone okolice mieszkań na sprzedaż

Co prawda w Polsce włodarze miast z roku na rok co raz bardziej starają się w planach zagospodarowania przestrzennego uwzględniać dużą ilość terenów zielonych to jednak nawet największa ilość parków nie zastąpi kawałka lasu rosnącego tuż przy mieszkaniu, do którego można wybrać się na spacer czy widoku z okna na ukwieconą łąkę. Mieszkanie pod miastem obfituje w tereny zielone, a to bardzo dobrze wpływa na zredukowanie stresu i lepszy komfort życia. Duża ilość przestrzeni korzystna jest również dla dzieci, które mają niemal nieograniczoną przestrzeń do zabawy i rozwijania wyobraźni poprzez kontakt z naturą. Nasze domowe pupile pewnie też będą zadowolone z zielonych terenów na spacery.

Daleko, a jednak blisko

mieszkania w pobliżu Poznania (2)Mieszkając na obrzeżach miasta możemy czerpać z tego, co najlepsze z lokalizacji pod miastem, jednocześnie szybko w razie chęci czy potrzeby przemieszczając się w stronę centrum. W obecnych czasach tereny przylegające do miasta są bardzo dobrze skomunikowane z ich osiedlami i centrami, nie ma więc problemu z dojazdem do pracy, urzędu czy szkoły. Nie trzeba wybierać pomiędzy relaksem na własnym tarasie z widokiem na las, w rejonie, gdzie powietrze jest czyste, a wypadem do kina i na kolację na stary rynek. Mieszkając na obrzeżu możemy czerpać korzyści zarówno z otaczającej nas przyrody, jak i z wszystkich udogodnień oferowanych przez miasto.

Korzystne warunki finansowania mieszkań na sprzedaż w okolicach miast

Nie ma wątpliwości, że terenów, które można jeszcze zagospodarować w granicach polskich miast jest co raz mniej. Dlatego każda wolna jeszcze działka powinna być jak najlepiej zagospodarowana, co skutkuje zwartą zabudową z mieszkaniami o ograniczonej powierzchni. Terenów na obrzeżach przeznaczonych pod zabudowę jest znacznie więcej. Można więc budować mieszkania lub domy o większym metrażu zapewniające większy komfort życia. Nie ma również problemu z jak najściślejszą zabudową- tu nie liczy się każdy metr pomiędzy budynkami, nie ma więc obawy, że sąsiad z naprzeciwka będzie zaglądał nam przez okno. Jednocześnie cena gruntów w takiej lokalizacji nie jest tak wysoka, co przekłada się na niższy koszt nabycia wymarzonego lokum. Jeśli zaś wybrana zostanie lokalizacja tuż pod miastem to w zasadzie nie ma większej różnicy w innych kosztach związanych z dojazdem do pracy czy do centrum.

Mieszkanie w zielonej okolicy pod miastem wydaje się być najlepszym wyborem dla większości z nas. Za niższą cenę otrzymujemy więcej przestrzeni wewnątrz mieszkania i więcej przestrzeni na zewnątrz. Codziennie obcowanie z naturą sprzyja lepszemu komfortowi życia i redukuje stres, co na pewno przyda się wielu z nas w naszym zabieganym życiu. Wybierając obrzeże miast nie musimy jednak rezygnować z wszelkich udogodnień i rozrywek, jakie ono oferuje. To połączenie spokojnego życia na przedmieściach z wygodnym życiem w centrum.