Mieszkanie w nowym budownictwie. Fakty i mity.

Categories Budownictwo

Na temat mieszkań w nowym budownictwie narosło tyle mitów, że czasami ciężko jest je odróżnić od faktów. Wiele osób, które stoi przed wyborem tego, jakie mieszkanie kupić i gdzie się wprowadzić, często niepotrzebnie zastanawia się nad tymi wszystkimi informacjami, które zasłyszało albo od znajomych, albo przeczytało na forach od nieznajomych ludzi. Zdecydowanie lepiej jest wypytać o wszystko dewelopera danej inwestycji, ponieważ taka osoba będzie posiadała najbardziej rzetelne informacje.

Jeżeli marzy ci się mieszkać pod Wrocławiem to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że większość mieszkań, które warte są zainteresowania jest w nowym budownictwie. Jeżeli więc zastanawiasz się, czego możesz się po takich lokach spodziewać, to w tym artykule śpieszymy ci z pomocą. Dowiesz się z niego wszystkich najpotrzebniejszych informacji, których możesz potrzebować, aby móc podjąć odpowiednią decyzję, czy też dopytać dewelopera o szczegóły.

Mieszkania w nowym budownictwie – mity

Jak chyba o wszystkim, tak i o mieszkaniach w nowym budownictwie jest wiele mitów. Tutaj postaramy się przedstawić te najpopularniejsze, które z jakiegoś powodu są powtarzane przez sporą grupę ludzi. Pierwszym z takich mitów jest to, że mieszkania w nowym budownictwie są znacznie droższe od innych. Jest to nieprawda – tak samo, jak i w przypadku mieszkań z drugiej ręki, tak i tutaj, cena mieszkania zależy przede wszystkim od dwóch czynników – metrażu mieszkania, oraz jego lokalizacji. Oczywistym jest więc, że mieszkania w centrum dużych miast będą znacznie droższe od tych, które znajdują się na ich obrzeżach lub w ogóle w innych, mniejszych miejscowościach.

Kolejnym mitem dotyczącym mieszkań w nowym budownictwie jest to, że wymagają one doprowadzenia wszystkich mediów. To także nie jest prawda – wszystkie media już zostały do nich doprowadzone przez dewelopera. Jedyne czego takie mieszkania potrzebują, to urządzenia ich. Ale to  jest ich zaletą – w końcu każdy lubi mieszkać po swojemu

Mieszkania w nowym budownictwie – fakty

Były mity, w takim razie przyszedł czas także i na fakty. Co takiego wyróżnia budownictwo nowe, że coraz więcej osób się na nie decyduje? Przede wszystkim to, że jeżeli szukasz mieszkania z ogródkiem w takich małych miejscowościach jak Kiełczów, które znajdują się blisko dużych miast (w tym przypadku Wrocławia) to je znajdziesz i to w naprawdę dobrych cenach. Niezaprzeczalną zaletą jest także fakt, że takie mieszkania często mają obowiązującą, kilkuletnią gwarancję! Jeżeli marzy ci się nowy dom w fajnej lokalizacji, w której znajduje się cała najpotrzebniejsza infrastruktura, to zapewne szukasz właśnie mieszkań w nowym budownictwie.

Kolejnym faktem jest wygląd mieszkań. Są one po prostu ładniejsze i lepiej wyglądają. Każdy woli spędzać czas w miejscach, które są wizualnie atrakcyjniejsze. Nie trzeba ich odnawiać, aby prezentowały się dobrze. Jeżeli masz poczucie estetyki i lubisz, gdy wszystko jest wykonane z dbałością o najmniejsze detale, to loka w nowym budownictwie spełnią twoje oczekiwania.

Czy warto mieć mieszkanie w nowym budownictwie?

Domy i mieszkania wykonane w nowym budownictwie charakteryzują się dużą elegancją wykonania oraz funkcjonalnością. W takim otoczeniu żyje się wygodniej, przyjemniej i bardziej komfortowo. Łatwiej jest też takie mieszkanie wynająć, jeżeli kupuje się je właśnie w tym celu. Zdecydowanie warto mieć mieszkanie w nowym budownictwie, w mniejszej miejscowości, pod Wrocławiem. Zalet posiadania takiego lokum jest mnóstwo.