Lustra i kabiny na wymiar – jak urządzić wnętrze

Categories Usługi
szklana kabina prysznicowa

Odpowiednio dobrane lustro i kabina prysznicowa mogą ozdobić łazienkę oraz całkowicie zmienić jej wygląd. Jeżeli zatrudnimy szklarza i przygotujemy projekt na wymiar będziemy mogli cieszyć się trwałymi, efektownymi i praktycznymi rezultatami.

Lustra cięte na wymiar

Odpowiednie lustro może nadać całej przestrzeni zupełnie nowy wymiar. Lustra odbijają to, co przed nimi więc powinniśmy ostrożnie wybrać ścianę. Ten element wystroju pełni wiele funkcji. Może powiększyć przestrzeń, podkreślić jakiś element lub odbijać nasz ulubiony widok. Dzięki zamówieniu lustra na wymiar możemy projekt idealnie dobrać do naszych potrzeb, a także nadać mu wymarzony kształt, rozmiar i styl.

Różny kształt pozwoli nam uzyskać inny rezultat. Podłużny model podkreśli szerokość pomieszczenia. Kwadraty i prostokąty tworzą uporządkowany powściągliwy klimat. Zaokrąglone i zakrzywione kształty dają miękki rezultat. Możemy również zgrupować kilka małych luster tak, jak to robimy z fotografiami.

Istotny jest także rozmiar. Wszystko zależy od tego ile mamy miejsca oraz, czy lustro ma być punktem centralnych, czy działać jako tło. Pojedyncze małe lustro nie będzie dobrze wyglądać na dużej, pustej ścianie. Często zakup odpowiedniego modelu w zwykłym sklepie jest niemożliwy. W firmie szklarskiej kupujemy produkt dopasowany do naszej ściany – odpowiednio duży lub mały. Możemy wybrać taki przycięty do naszej wnęki, czy uskoku, który chcemy podkreślić. To nada naszemu wnętrzu unikalny charakter.

Lustro ma również odzwierciedlać styl, który mamy w swoim pokoju. Wybierając firmę szklarską możemy zdecydować się na modele bez ramy z różnym wykończeniem krawędzi lub odpowiednią ramę, pasującą do wnętrza. Ozdobna, rzeźbiona lub pozłacana świetnie sprawdzi się w tradycyjnych wnętrzach, ale może też być kontrapunktem w nowoczesnym salonie. Wszystko więc zależy od naszej wyobraźni.

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar

szklana kabina prysznicowaZakup kabiny prysznicowej zaczynamy od wykonania odpowiednich pomiarów w łazience. Dzięki temu zamawiając projekt na wymiar możemy idealnie dopasować go do przestrzeni, którą dysponujemy. Potrzebujemy wysokości, szerokości i głębokości.

Istnieje wiele różnych kształtów i stylów kabiny prysznicowej do wyboru. Odpowiedni kształt zapewnia wygodę i jest efektowny. Kwadratowe kabiny prysznicowe świetnie sprawdzają się w małych łazienkach, jednak ze względu na to, że są bardzo praktyczne wykorzystuje się je również w większych przestrzeniach. Modele prostokątne zajmują więcej miejsca i dają nam przestrzeń podobną do wielkości klasycznej wanny. Zabudowę możemy umieścić w rogu lub pośrodku ściany. To również wpłynie na jej kształt i wygląd.

Niektórzy twierdzą, że styl jest wszystkim. Na pewno w kontekście kabin mamy nad czym się zastanawiać. Popularne są bez ramowe kabiny prysznicowe. Dzięki braku widocznych elementów mają nowoczesny i drogi wygląd, który doda luksusu każdej łazience. Takie modele dostępne są we wszystkich kształtach i rozmiarach. Możemy jednak zdecydować się również na metalowe wykończenia. Ciekawym rozwiązaniem są kabiny typu walk-in. To konstrukcje bez drzwi, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie. Nadają one również nowoczesnego charakteru pomieszczeniu. Niestety nie sprawdzają się w małych łazienkach ponieważ wymagają dużej przestrzeni.

Możemy również wybrać do naszego projektu idealnie dopasowane drzwi. Ważne, aby były łatwe w czyszczeniu i praktyczne. Drzwi przesuwne są idealne do kwadratowych i półokrągłych kabin. Z zawiasowych korzystają zazwyczaj modele kwadratowe i prostokątne. Otwierają się one na zewnątrz i nie zawsze są dobrym rozwiązaniem do małej przestrzeni. One oczywiście również mogą być oprawione lub bez ramowe. Kabiny szklane na wymiar wykona dla nas firma z okolic Poznania Staglass.