Laweta niskopodwoziowa – kiedy może się przydać?

Categories Ogólne Informacje

Laweta niskopodwoziowa bez wątpienia przyda się podczas niespodziewanego uszkodzenia samochodu. W przypadku samochodów osobowych sytuacja ta jest raczej standardowa, natomiast, co w przypadku gdy awarii lub uszkodzeniu ulegnie auto ciężarowe lub pojazd o większych gabarytach? Wtedy z pomocą przychodzi wynajem lawety niskopodwoziowej.

Co to jest laweta niskopodwoziowa?

Laweta niskopodwoziowa to przyczepa z niskim pokładem, która jest przeznaczona do załadunku pojazdu. Zasadniczo jest to przyczepa, która może podnieść samochód i załadować go na ciężarówkę. Laweta niskopodwoziowa jest często używana do transportu ciężkich lub ponadgabarytowych ładunków, takich jak sprzęt budowlany. Lawety niskopodwoziowe są również znane jako przyczepy niskopokładowe, przyczepy typu low boy lub naczepy niskopodwoziowe.

wypożyczalnia naczep niskopodwoziowych

Kto może skorzystać z naczepy niskopodwoziowej?

Ludzie, którzy używają ciężkich maszyn lub innych pojazdów, które wymagają przyczepy płaskiej, mogą skorzystać z przyczepy niskopodwoziowej. Istnieje wiele scenariuszy, w których ten typ przyczepy jest odpowiedni, w tym gdy masz ładunek, który jest zbyt wysoki lub ciężki, aby mógł być podniesiony przez standardowy wózek widłowy, np. duży sprzęt budowlany. Naczepy niskopodwoziowe są powszechnie stosowane do transportu dużych elementów sprzętu górniczego, takich jak koparki, długie łopaty górnicze i łopaty spalinowo-elektryczne. Naczepy niskopodwoziowe mogą być również wykorzystywane do transportu pojazdów, które ze względu na swoje rozmiary nie mieszczą się na standardowej przyczepie, np. samochodów ciężarowych, które uległy poważnemu wypadkowi i muszą zostać przetransportowane z miejsca wypadku do warsztatu. 

Podsumowanie

Naczepa niskopodwoziowa jest powszechnie stosowana do transportu ciężkich maszyn lub pojazdów, które są zbyt wysokie, aby zmieścić się na standardowej przyczepie. Jest ona również używana do transportu samochodów, które brały udział w wypadku. Usługę wynajmu naczep niskopodwoziowych oferuje firma Auto Handel Kamil Farbicki.