Lakiery hybrydowe – czym się wyróżniają?

Categories Produkty i towary
ozdoby na paznokcie

Lakiery hybrydowe stają się coraz bardziej popularne i stopniowo wypierają tradycyjne lakiery do paznokci. Ich zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści, które nie są możliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu innych sposobów ozdabiania płytek paznokci. Jakie zalety posiadają lakiery hybrydowe? Kiedy warto po nie sięgnąć?

Czym są lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe stosowane są do wykonania manicure lub pedicure  hybrydowego. Swoją popularnością zaczęły cieszyć się w Polsce od ok. 2010 roku, jednak za granicą były dobrze znane już od wielu lat. Lakier hybrydowy na płytce jest w stanie utrzymywać się nawet do 3 tygodni i dłużej. W porównaniu z tradycyjnymi lakierami, które szybko odpryskiwały już po kilku dniach, nic dziwnego że hybrydowe odpowiedniki pokochały miliony kobiet na całym świecie. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić sporo czasu, który obecnie jest na wagę złota.

Z chemicznego punktu widzenia lakiery hybrydowe to rodzaj lakieru, który nie zawiera rozpuszczalników, a jego utwardzanie polega na zamianie konsystencji płynnej na stałą za sprawą katalizatorów, które są stymulowane światłem lampy UV lub LED. Do jego utwardzenia stosuje się specjalnie projektowane lampy, które  wydzielają odpowiedniej intensywności światło bezpieczne dla zdrowia.

Zalety lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe nie cieszyłyby się tak ogromną popularnością gdyby nie szereg korzyści, które wiążą się z ich zastosowaniem. Zachęcająca jest przede wszystkim wyjątkowa trwałość lakierów. Utrzymują się one na paznokciach przez długi czas i istnieje niewielkie ryzyko, że odprysną lub się zarysują. Ponadto decydując się na wykonanie paznokci hybrydowych do wyboru mamy setki różnorodnych kolorów, a dodatkowo mogą one zostać wzbogacone pyłkami lub drobinkami, które nadadzą im np. efekt lustra. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej powszechne stają się malunki i obrazki wykonywane na płytkach paznokci. Stanowią one wyjątkowe i niecodzienne urozmaicenie wyglądu naszych dłoni, który z pewnością zachwyci wszystkich.

Lakiery hybrydowe świetnie wzmacniają nasze naturalne paznokcie i minimalizują ryzyko ich złamania w przypadku gdy są one długie. Stosując lakiery hybrydowe dodatkowo możemy wykonać przestrzenne wzory np. zgrubienia, które będą interesująco wyglądały zwłaszcza na większych płytkach. Ponadto możemy zdecydować czy chcemy uzyskać efekt matu czy połysku. Lakier hybrydowy gwarantuje naturalny wygląd paznokcia, który będzie stosowny do każdej okazji.

Hybrydowe paznokcie w domu i w salonie

Manicure hybrydowy możemy z powodzeniem wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie we własnym domu. Nałożenie lakieru jest równie proste co przy wykorzystaniu zwykłych, tradycyjnych lakierów. Różnicą jest konieczność zastosowania odpowiedniej bazy zabezpieczającej oraz topu, który utrwali całość. Niezbędna jest także lampa do paznokci hybrydowych. Obecnie na rynku możemy z łatwością zakupić wszystkie niezbędne produkty już w atrakcyjnych cenach. Przed rozpoczęciem ozdabiania paznokci upewnijmy się czy posiadamy wszystkie produkty niezbędne do efektywnego wykonania manicure. Nie zrażajmy się również początkowymi niepowodzeniami, gdyż wprawa z pewnością przyjdzie z czasem.

Wykonując manicure hybrydowy samodzielnie koniecznie należy zapoznać się z najczęstszymi błędami popełnianymi zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów. Po pierwsze należy zawsze pamiętać o odpowiednim wypolerowaniu paznokcia, na którym lakier będzie się płynnie układał bez żadnych nierówności. Koniecznie należy również usunąć skórki oraz nadać właściwy kształt płytki jeszcze przed nałożeniem lakieru. Nie zapominajmy również o odpowiednim odtłuszczeniu paznokcie przed rozpoczęciem pracy.  Nieodpowiednio przygotowana płytka sprawi, ze lakier hybrydowy będzie utrzymywał się znacznie krócej niż jest to możliwe.

Pamiętajmy także, że  w momencie chęci zmiany lakieru na inny nie zdrapujmy jego warstwy tylko zastosujmy jeden z polecanych sposobów. Manicure hybrydowy możemy usunąć poprzez zanurzenie paznokci w miseczce z acetonem i trzymać przez kilka minut lub możemy mocno nawilżyć przecięte  waciki zmywaczem z acetonem, a następnie obłożyć nimi paznokcie zabezpieczając całość folią aluminiową. Możemy z powodzeniem wykorzystać standardowy zmywacz z acetonem lub wybrać czysty aceton, który przyspieszy proces usuwania lakieru.  Wadą czystego acetonu są jego silne właściwości, które mogą spowodować wysuszenie skórek wokół płytki.