Komu zlecić pranie dywanów i tapicerki?

Categories Usługi
czyszczenie dywanów

Dywany to szczególnie wymagające materiały, jeśli chodzi o utrzymanie ich w należytej czystości. Twardsze i grubsze niż zwykłe tkaniny, potrzebują szczególnie dobranych detergentów oraz sposobów na czyszczenie plam i innych rodzajów zabrudzeń.

Dobra firma, która oferuje pranie dywanów, jest nam w stanie zapewnić najlepsze metody. Między innymi, wykorzystuje się metodę ekstrakcyjną, która dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich, jest dokładne odkurzenie dywanu, za pomocą odkurzacza kolumnowego z elektroszczotką. Następną czynnością jest opryskanie całej powierzchni dywany specjalnie dobranym preparatem. Dany detergent wciera się w dywan za pomocą szorowarki. Końcowym etapem czyszczenia, jest płukanie ekstrakcyjne. Polega ono na odsysaniu brudu wraz z preparatem.
Zastosowanie powyższej metody, pozwala na szybsze schnięcie dywanu. Odsysanie brudu i preparatu, sprzyja również odessaniu większości wody. Dywan dzięki temu będzie sechł jedynie kilka – kilkanaście godzin.
Firma, która zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem dywanów, stosuje tylko specjalistyczny sprzęt. Co do środków chemicznych – warto wspomnieć, iż pracownicy stosują jedynie bezpieczne środki chemiczne najwyższej jakości. Chemia dobierana jest w odpowiedni sposób, w zależności od typu dywanu. Poza tym, stosowane środki są testowane antyalergicznie, przez co dywany po czyszczeniu będą bezpieczne dla domowników i ich pupili.

Dobrej firmie będziemy mogli powierzyć do czyszczenia wszystkie rodzaje dywanów. Celem skorzystania z tych usług, jest pozbycie się zabrudzeń i plam oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Dywan po profesjonalnym czyszczeniu odzyska swój estetyczny wygląd i miękkość.

Czyszczenie tapicerek meblowych i samochodowych

Tapicerka meblowa również należy do wymagających materiałów, jeśli chodzi o ich czyszczenie. Aby dokładnie ją wyprać, potrzebne jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych i maszyn. Konieczne jest również użycie odplamiaczy oraz neutralizatorów zapachów.
Meble, które mają tapicerkę, najczęściej występują w naszych domach, restauracjach, hotelach oraz w podobnych miejscach. Są one bowiem szczególnie atrakcyjne, dlatego ich popularność nie słabnie. Jednak tapicerka meblowa, zwłaszcza jasna, jest podatna na zabrudzenia.
Aby odpowiednio zadbać o naszą tapicerkę, należy ją przecierać regularnie mokrą szmatką. Jednak profesjonalne czyszczenie usunie poważniejsze typy zabrudzeń – przyklejone i zaschnięte lub dawno wtarte we włókna plamy z oleju, to zadanie dla profesjonalistów.

pranie dywanówTapicerka samochodowa, podobnie jak tapicerka meblowa, wymaga specjalistycznego czyszczenia przez fachowców. Czynności piorące rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia całej powierzchni foteli i samochodu. Kolejnym etapem, jest spryskanie tapicerki wybranym środkiem chemicznym, którego rolą jest rozpuszczenie zabrudzeń różnego rodzaju. Preparat należy wetrzeć w całą tapicerkę, a następnie odczekać kilka minut. Po tym czasie, odsysany jest brud.
Drugim etapem, jest nakładanie kolejnego preparatu pod większym ciśnieniem, za pomocą ekstraktora. Następnie, środek chemiczny jest bardzo szybko odsysany. Pranie tapicerki samochodowej przeprowadzane  jest za pomocą maszyn, które odsysają brud razem z chemią. Środki, jakie stosowane są przez fachowców, nie szkodzą ani ludziom ani zwierzętom. Poza tym, chemia dobierana jest w taki sposób, by nie uszkodziła ona tapicerki.
Powyższe metody, które stosuje się podczas czynności piorących, pozwalają na bezpieczne czyszczenie. Pracownicy stosują odpowiedni sprzęt, techniki oraz chemię – sposób ten nie szkodzi środowisku. Warto również dodać, że metody te są skuteczne. Czyszczenie tapicerki samochodowej przez fachowców umożliwi nam szybko pozbyć się zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii.