Kiedy przydaje się chwytak do ładowarki?

Categories Usługi

Chwytaki do ładowarki są szczególnie przydatne w różnych zakładach pracy oraz w fabrykach. Często, urządzenie to wykorzystywane jest do pracy w magazynach. Oprócz tego, chwytak może nam się przydać do pracy na roli. W zależności od naszych potrzeb oraz od miejsca, w którym pracujemy, należy wybrać chwytak, który w pełni podoła każdemu zadaniu.

Osprzęt do ładowarek jest bardzo różnorodny. Chwytaki należą do najczęściej wykorzystywanych. Dzięki nim, możemy wydajnie pracować w wielu miejscach.

Rodzaje chwytaków do ładowarki

Istnieje wiele modeli chwytaków do ładowarki GÜNSTIG. Wyróżnia się kilkanaście z nich, gdzie każdy ma inną moc, siłę udźwigu, wagę, klasę montażu czy zakres wykonywanej pracy. Dodatkowo, chwytaki mogą różnić się od siebie wysokością i długością ramienia. Inna jest też szerokość ramy i wysokość całego urządzenia. Ze względu na różnorodność chwytaków, do każdego rodzaju wykonywanych prac musi zostać dopasowany odpowiedni model. Aby zapewnić sobie najwyższą jakość prac, szybkość i sprawność, należy we właściwy sposób wybrać typ chwytaka. Biorąc pod uwagę zakres prac, jakie wykonuje chwytak na ładowarce, musimy w odpowiedni sposób dopasować właściwy rodzaj osprzętu, by zapewnić sobie maksymalną wydajność.
Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje chwytaków oraz ich zastosowania.

Zastosowanie chwytaków

Osprzęt do ładowarek w tym chwytaki – ALTRI.PL

Chwytaki do koparko-ładowarki GÜNSTIG są nam niezbędne do przenoszenia beli słomy lub siana. W tym przypadku, najczęściej stosuje się tzw. osprzęt kleszczowy, dzięki któremu o wiele prościej jest przewieźć bele owinięte folią. Uchwyty maszyn są wykonane z gładkich i wygiętych rur, dzięki którym można delikatnie obejść się z ładunkiem, który będzie szczególnie podatny na uszkodzenia. Chwytaki rurowe mogą cechować się różnym poziomem wytrzymałości konstrukcyjnej. Lekkie wersje wybiera się w przypadku pracy z ładunkiem, którego masa wynosi maksymalnie 500 kg. Jednocześnie, chwytaki takie nie będą nadawać się do przewożenia bel siana.
Kleszcze o szczególnej sile i wytrzymałości, możemy nabyć spośród asortymentu do ładowarek teleskopowych. Niektóre z nich, mogą przewozić bele, których masa sięga nawet półtora tony.

Warto wspomnieć o przydatności chwytaków zębowych. Ich zastosowanie pozwala przede wszystkim na solidniejsze uchwycenie bel, niż w przypadku narzędzi kleszczowych. Dzięki temu, nasza praca będzie wydajniejsza. Poza tym, chwytaki te mogą zostać również użyte do przeładunku bel o kształcie prostopadłościanu. Nie są to jednak chwytaki do bel owiniętych folią.
Tego typu urządzenia mogą występować w niejednej wersji. Chwytaki mogą być stosowane w celu przewożenia pojedynczych bel. Dość popularnymi maszynami są również chwytaki, których konstrukcja jest bardziej rozbudowana. Maszyny te mogą naraz unieść kilka bel naraz – ich ilość jest zależna od kształtu bel. Istnieje także modele o składanej ramie. Ich funkcje pozwalają na podnoszenie bel na większą wysokość.

Dość nietypowym typem chwytaka, jest urządzenie, które posiada widły o dwóch ruchomych zębach. Zęby te można wbijać w bele siana, co pozwala przewieźć dwie bele za jednym razem. Warto dodać, że na zęby można nałożyć specjalne nakładki rurowe. W takim przypadku, nasze urządzenie uzyska funkcje chwytaka, który możemy już wykorzystać do bel owiniętych folią. Chwytak można używać na dwa sposoby – możemy wsuwać rury pod bele oraz podnosić je; za pomocą chwytaka rurowego, możemy przewozić bele ściskając je.